Όλα τα επεισόδια του "Computer Show" της Compupress στο YouTube!

EmperorXIII είπε:
Σε κάποια φάση θυμάμαι πως το PCMASTER είχε κάνει 2 εκπομπές που τις είχε βγάλει στο DVD του περιοδικού τότε, αλλά δεν το συνεχίσανε... Φαντάζομαι όλο και κάπου κάποιος θα τα έχει κρατήσει..
Εγώ τις έχω.. Και μάλιστα σχετικά πρόσφατα και μετά από μία κουβέντα έψαξα και τις βρήκα.. :p
 
Rakeesh είπε:
Πραγματι οι συντακτες του Πιξελ μου εδιναν την εντυπωση οτι ηταν επαγγελματιες κωμικοι. Καποια αρθρα και παρουσιασεις παιχνιδιων απο το περιοδικο, ή λεζαντες των screenshots εδειχναν πολυ χιουμορ, άλλωστε υπηρχε και στηλη "Ευθυμογραφημα" καποια εποχη :D αυτο περνουσε και στην εκπομπη τους που ποτε ποτε ειχε χαρακτήρα "σκετς". Θυμαμαι σε ενα επεισοδιο το Λεκοπουλο που ειχε ντυθει γυναικα "δόκτορ τερατολόγος" για να παρουσιασει ενα game οπου σκοτωνεις τερατάκια :rofl:
(βεβαια οταν μεγαλωσα δεν με εντυπωσιαζει πλεον τοσο αυτο το χιουμορ, και μπορει οταν ξαναδω τα επεισοδια να μου φανουν εντελως σαχλά γιατι δεν τα εχω δει ακομα :p )

(μια παρενθεση και συγνωμη για την αναρτηση καπακι

Ψηθηκα να ξεκινησω να βλεπω τα επεισοδια [μιας και οταν παιζοταν η εκπομπη ειχα δει ελαχιστα] και ξαναειδα την εισαγωγη με στιγιοτυπα παιχνιδιων. Θελω να ρωτησω απο ποιο παιχνιδι ειναι η σκηνη με τον cyberpunk τυπο που οδηγει ενα φουτουριστικο οχημα, τη στιγμη που εμφανιζεται ο τιτλος Computer Show. Μου κανε αμεσως "κλικ" :) ελπιζω να ξερει καποιος να μου απαντησει

Προβολή συνημμένου 89435

Κλεινει η παρενθεση)
Operation stealth?
 
Rakeesh είπε:
(μια παρενθεση και συγνωμη για την αναρτηση καπακι

Ψηθηκα να ξεκινησω να βλεπω τα επεισοδια [μιας και οταν παιζοταν η εκπομπη ειχα δει ελαχιστα] και ξαναειδα την εισαγωγη με στιγιοτυπα παιχνιδιων. Θελω να ρωτησω απο ποιο παιχνιδι ειναι η σκηνη με τον cyberpunk τυπο που οδηγει ενα φουτουριστικο οχημα, τη στιγμη που εμφανιζεται ο τιτλος Computer Show. Μου κανε αμεσως "κλικ" :) ελπιζω να ξερει καποιος να μου απαντησει

Προβολή συνημμένου 89435

Κλεινει η παρενθεση)

Είναι απο το γνωστό μας Stryx. :)

Kαλή εισαγωγή, αλλά απ' ότι θυμάμαι το παιχνίδι είχε μικρά sprites και το gameplay δεν διέθετε κάτι το ιδιαίτερα εντυπωσιακό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μας πρόλαβες Billy !! Βέβαια είναι το Stryx, το οποίο είχε όντως καλή εισαγωγή (το συνήθιζε άλλωστε η Psygnosis, έστω και αν αυτό είναι release της "θυγατρικής" Psyclapse), αλλα εγώ δεν θα έλεγε ότι ηταν κακό παιχνίδι ! Ιδιαίτερα δύσκολο και απαιτητικό σίγουρα, ποτέ δεν το τερμάτισα ! Σήμερα βέβαια δεν ξέρω αν θα το ξανάπιανα...
 
Vetus είπε:
Aλήθεια, έχει γίνει ποτέ καμία άλλη εκπομπή (έστω και διαδικτυακή) από το επιτελείο του Pixel ή του PC Master;

Οι Τηλεοπτικές ΕκπομπέςΤο 1991, με την απελευθέρωση της ιδιωτικής τηλεόρασης, η Compupress έκλεισε συμφωνία με την ΕΡΤ για τη δημιουργία τριών τηλεοπτικών σειρών, μία στο χώρο του personal computing (ʽCOMPUTERS: ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥ 2000ʼ - επιτελείο Computer Για Όλους), μία στο χώρο του computer gaming (ʽTHE COMPUTER SHOWʼ - επιτελείο Pixel), και μία στο χώρο του... ΠΡΟ-ΠΟ (ο υπολογιστής θα προσπαθούσε να προβλέψει το αποτέλεσμα με βάση λογισμικό που αναπτύχθηκε ειδικά γιʼ αυτό το σκοπό).

Οι εκπομπές «έπαιξαν» κανονικά, συγκέντρωσαν πολύ θετικά σχόλια από το κοινό αλλά και την αγορά Πληροφορικής και αποτέλεσαν μια πρωτόγνωρη και εξαιρετικά χρήσιμη εμπειρία για τα στελέχη της εταιρείας.
http://www.compupress.gr/istoriko_gr.asp

Κομματια απο το Computer Show 2 απο τα DVD του PCmaster(gold) υπαρχουν στο youtube
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Other_Reality είπε:
Μας πρόλαβες Billy !! Βέβαια είναι το Stryx, το οποίο είχε όντως καλή εισαγωγή (το συνήθιζε άλλωστε η Psygnosis, έστω και αν αυτό είναι release της "θυγατρικής" Psyclapse), αλλα εγώ δεν θα έλεγε ότι ηταν κακό παιχνίδι ! Ιδιαίτερα δύσκολο και απαιτητικό σίγουρα, ποτέ δεν το τερμάτισα ! Σήμερα βέβαια δεν ξέρω αν θα το ξανάπιανα...
Συμφωνώ απόλυτα !! Ούτε εγώ θα το έλεγα "κακό παιχνίδι". Σίγουρα όμως θεωρώ πως είχε μπόλικα περιθώρια για βελτίωση. (πέρα απο την εισαγωγή, το υπόλοιπο παιχνίδι δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα...)
 
Πίσω
Μπλουζα