Όταν γεννήθηκα, έγραφαν οι εφημερίδες...

Καμία εφημερίδα από αυτές δεν κυκλοφορούσε όταν γεννήθηκα!
 
Οταν γεννηθηκα οι εφημεριδες ελεγαν με μεγαλα γραμματα στην πρωτη σελιδα το εξης:ΠΡΟΣΟΧΗ,ΠΡΟΣΟΧΗ βγαλτε σημαιες στα μπαλκονια,ανοιξτε σαμπανιες,καντε γλεντια τρικουβερτα,σημερα γεννηθηκε ενα απο τα μεγαλητερα αλανια του νομου Σερρων :D
 
"Νέου τύπου εμβόλιον παρεσκευάσθη εναντίον της λύσσης"

Χωρίς πλάκα! Μα, είμαι τόσο ρετρό?!!!:burn:
 
mytinyworld είπε:
"Νέου τύπου εμβόλιον παρεσκευάσθη εναντίον της λύσσης"
Χωρίς πλάκα! Μα, είμαι τόσο ρετρό?!!!:burn:
Χαχαχα Mytiny εχεις πολύ πλάκα...!! Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ είμαι πιπινάκι και φάινεται ξεκάθαρα από το άρθρο... "Ν'απομακρυνθουν τα πυρηνικά όπλα"!!! Όπως βλέπετε είμαι παιδί της τεχνολογίας... :p
 
"Terrorists kill 20 & wound 110 attacking El Al at Rome & Vienna airports; President Reagan blamed Libyan leader Colonel Muammar Qaddafi"

 


Καταστροφή!



 
Lol! :biglaugh:

"Διπλασιάζονται όλες οι αγροτικές συντάξεις! Έγιναν 2000, 2500 & 3000 δραχμές!" (Μακεδονία)

"Άρχισε μ' επιτυχία η πρώτη μεγάλη απεργία των ναυτεργατών. Ακινητοποιήθηκαν εκατοντάδες ποντοπόρα πλοία" (Ριζοσπάστης!)

2.000 δραχμές, ε?! :biglaugh:
 
Γεννήθηκα σαν σήμερα, το 1969. Δεν ξέρω τι ακριβώς γράφαν οι εφημερίδες (και ποιές εφημερίδες κυκλοφορούσαν και γράφαν ελεύθερα).

Ακριβώς ένα χρόνο μετά, όμως, (και από κει και η έμπνευση), στα πρώτα μου γενέθλια, ο τύπος που έχω στο avatar μου, μου έκανε δώρο έκανε αυτό το πράγμα που θα δεις παρακάτω, το οποίο έχει κυκλοφορήσει μέχρι και σε γραμματόσημο (παραθέτω στιγμιότυπα από όλο το παιχνίδι, και όχι μόνο τη συγκεκριμένη φάση, για να χαρεί το χειλάκι των retromaniacs).

Eπίσης ευχαριστώ το site για τις ευχές, και...άντε, ανοίξτε και τίποτα για Μουντιάλ !

 
Την προηγούμενη της ημέρας που γεννήθηκα ο Μίκης Θεοδωράκης γέμισε με 50.000 κόσμο το Στάδιον Καραϊσκάκη...

Ήταν Οκτώβριος του 1974, αρχές της μεταπολίτευσης κλπ. κλπ....
 
Συμφωνα με το site που δωθηκε παραπανω...στο διεθνη τυπο λεγανε :

"Scared Silent" is 1st non news program to be seen on 3 networks


T Seki discovers asteroid #7094



simultaneously. (CBS, NBC & PBS), about child abuse hosted by Oprah


 


στις 4/9/92
:p Αλλα εχω την εντυπωση οτι ως ετος ειχαν γινει πολλα


 
σΤο παραπάνω site έβγαλε ότι την ημερομηνία γέννησης μου κάποιοι ανακάλυψαν κάτι αστεροϊδείς. Ότι να'ναι. Εγώ ξέρω ότι λίγες μέρες μετά τη γέννηση μου θα γινόντουσαν οι εκλογές τον Οκτώβριο του 1981 όπου ήρθε και η αλλαγή.
 
Πίσω
Μπλουζα