Όταν σου χαρίζουν είναι καλύτερα!!!

gtsamour

SinclairMaster
Joined
12 Δεκ 2006
Μηνύματα
2.414
Αντιδράσεις
12
Ξέρω ότι θα κάνω κάποιους να σκάσουν από το κακό τους με αυτά που θα πώ :biglaugh::biglaugh:

αλλά σήμερα ο συνάδελφος εδώ στη δουλειά μου χάρισε κάποια πραγματάκια που είχε βρεί από κάποιον άλλον φίλο του... το απόγευμα θα βάλω φωτογραφία αλλά για να μην σας κρατώ σε αγωνία, έχουμε και λέμε...

- Joystick CMS Super 8 όλο μεταλλικό, μαύρο, σε άριστη κατάσταση ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ(τρελή συγκίνηση, είναι αυτό που μου είχαν πάρει δώρο οι γονείς μου τότε και αργότερα το είχα χαρίσει σε φίλο για την amiga του. Επιτέλους το ξαναβρήκα!!!)

- Joystick Atari 2600 σε άριστη κατάσταση.

- Joystick με δυο μεγάλα στρογγυλά κουμπιά αριστερά δεξιά και ψηλό μοχλό που καταλήγει σε σφαίρα.

- 5 Atari 2600 cartridges που είναι τα εξής

Championship Soccer

Missile Command

Asteroids

Adventure

Enduro και Pooyan σε ένα cartridge (έχει διακόπτη επάνω μάλλον για να επιλέγεις rom).
 
Άψογα..από ότι φαίνεται γνωρίζουν όλοι την συλλεκτική σου όρεξη στο retro computing!!Αυτό είναι καλό γιατί από στόμα σε στόμα αποφεύγεται το πέταμα πραγμάτων από τρίτους γιατί στα δίνουν εσένα..Κάπως έτσι και εγώ έσωσα από τα σκουπίδια έναν Atari STE ένας φίλος μου που γνώριζε ότι είμαι συλλέκτης έτρεξε και μου τον έφερε στην αγκαλιά μου.... :D
 
Καλά τα δικά μου αλλά ο Atari ST που κονόμισες είναι άπαιχτη περίπτωση.
 
akmakas είπε:
Κάπως έτσι και εγώ έσωσα από τα σκουπίδια έναν Atari STE ένας φίλος μου που γνώριζε ότι είμαι συλλέκτης έτρεξε και μου τον έφερε στην αγκαλιά μου.... :D
Ας είναι ευλογημένος!!!
 
Η συγκίνηση του να σώζεις ένα μηχάνημα retro από βέβαιο χαμό (σκουπίδια) και να το κάνεις μετά κουκλί, είναι απερίγραπτη. Ακόμα δεν έχω βρεί κάτι πεταμένο στα σκουπίδια για να το σώσω, όλο κάτι μπανανόφλουδες και κάτι focus βρίσκω.
 
:D :D:D

Που ξέρεις...κάποια στιγμή αν έχεις τον νου σου όλο και κάτι θα βρεθεί...

Πάντως έχω ακούσει περιπτώσεις τελείως κουφές ρε παιδιά...Πρόσφατα μου είπε ένα φίλος μου ίσως και από το φόρουμ δεν θυμάμαι...πως ήταν στο λεωφορείο και κοίταζε από το παράθυρο..ξαφνικά βλέπει ένα ανοιχτό κάδο και μια Amiga 500 με διάφορα καλούδια σε τσίλικη κατάσταση φανταστείτε όταν την αγοράσατε εσείς κάπως έτσι..Το κουφό της υπόθεσης ήταν που ενώ αν και δεν ήταν συλλέκτης θα ήθελε να είχε μία..Δυστυχώς δεν σκεύτηκε να κατεύει στην επόμενη στάση και ίσως να το είδε σαν αγγαρεία...και..ΠΑΕΙ Η AMIGAAAAAAA.AAAAA :nervous:
 
Πίκρα το απαγορευτικό, πίκρα και η ταλαιπωρία να γυρίσω, αλλά το δωράκι που μου έκαναν με αναζωογόνησε.
 
Κάπως έτσι και εγώ έσωσα από τα σκουπίδια έναν Atari STE ένας φίλος μου που γνώριζε ότι είμαι συλλέκτης έτρεξε και μου τον έφερε στην αγκαλιά μου....
Ενώ ένας κολλητός μου, (που σημειοτέον είχε παλιά CPC 6128, και φανατικός RPGας), πέταξε τον Atari 130XE, γιατί δεν σκέφτηκε να μου τον δώσει. :eek:
 
Nα λοιπόν η φωτό, το διαμάντι είναι το CMS joystick.

 
Λοιπόν..Aυτό το μαύρο CMS joystick το είχα και εγώ..μάλιστα μαζί με το κουτί σου έδινε ακόμη μια μπάλα βιδωτή και μπορούσες να διαλέξεις με τι τύπο χειριστηρίου θα παίξεις δηλαδή η με το μακρόστενο η το στρόγγυλο..Πω πω το είχα ξεχάσει τελείως μιλάμε τι έγινε άραγε τι το έκανα δεν θυμάμαι..υπέροχο joystick!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα