Όταν τα physics, κάνουν οτι γουστάρουν!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.328
Αντιδράσεις
1.168
56050.jpg
Διαβάστε ή μάλλον δείτε, αυτό το άρθρο από το Dark Side Of Gaming:

... what could possibly go wrong in a video-game when its physics engine go insane? Well, the answer is quite simple. You can get some gay stuff thanks to the Impact Engine of Fifa 12 & 13, spinning cars, boobs that can go up and down, and games with non-existent collisions...
Μερικά βιντεάκια είναι πραγματικά ξεκαρδιστικά! :D
 
Πάντως άσχετα από τα bugs, όταν λειτουργούν σωστά αυτά τα physics στο Fifa είναι παραπάνω από εντυπωσιακό το αποτέλεσμα. Το gif που δείχνει τον έναν να πέφτει πάνω στον άλλον το πέρασα αρχικά για πραγματικό... Εχω καιρό να δω ποδοσφαιράκι και εντυπωσιάστηκα.

Edit: Στο video με το skate έκλαψα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(Τι είναι το ΦΙΦΑ;;;;; ) :p

Το τελευταίο της σειράς είναι τραγικό (από ότι ακούω τουλάχιστον γιατί εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να τα πιάσω στα χέρια μου ποτέ.... ) λένε ότι φέρνει κάτι του COD Warfighter στο PS3 που είναι πραγματικά untested και unfinished της κακιάς ώρας.
 
σε μένα που έχω 660ti πάντως παίζει πολύ καλά αυτό το φίφα απλά επειδή παίζω με πλήκτρα κάνω το...χταπόδι :D
 
Τρελό γέλιο! Πώπω εκείνο το skate game δεν το ήξερα. Αν είναι έτσι τα physics και καβαλάς και καροτσάκι και έχει τέτοιες αστείες φάσεις θα το έπαιζα asap. Και ξενέρωσα βλέποντας πως δεν έχει έκδοση για PC. Damn!
 
Και ναι, έχουμε την επίσημη απόδειξη ότι τα σύγχρονα ποδοσφαιράκια είναι g@y! :diablotin:

Τρελλό γέλιο πάντως το Skate, έκατσα και είδα 10 λεπτά video, κάτι πολύ ασυνήθιστο για εμένα! (συνήθως βαριέμαι στο δίλεπτο...) :D

Και για να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου, ένα εξαιρετικά απολαυστικό bug από το Red Dead Redemption (έχει μπόλικα να δείτε ακόμα το συγκεκριμένο παιχνίδι)

 
Και ναι, έχουμε την επίσημη απόδειξη ότι τα σύγχρονα ποδοσφαιράκια είναι g@y! :diablotin:

Τρελλό γέλιο πάντως το Skate, έκατσα και είδα 10 λεπτά video, κάτι πολύ ασυνήθιστο για εμένα! (συνήθως βαριέμαι στο δίλεπτο...) :D

Και για να βάλω και εγώ το λιθαράκι μου, ένα εξαιρετικά απολαυστικό bug από το Red Dead Redemption (έχει μπόλικα να δείτε ακόμα το συγκεκριμένο παιχνίδι)

Σε ποια έκδοση είναι αυτό το bug? PC υποθέτω.
 
Πίσω
Μπλουζα