ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:Περί PC reviews και screenshots

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
155
Μόλις ξεπεραστούν τα προβληματάκια που μας ταλαιπωρούν προς στιγμήν λόγω της μετάβασής μας στην έκδοση 3.7.0 του vbulletin,,κάθε μέλος όπως γνωρίζετε πιθανόν ήδη,θα έχει στη διάθεσή του προσωπική gallery,όπου μπορεί να φτιάξει τα δικά του photo albums...

Σε αυτά τα πλαίσια,συστήνεται σε κάθε χρήστη που αποφασίζει να προβεί σε ένα game review συνοδευόμενου από κάποια screenshots,τα τελευταία να τα ανεβάζει πλέον σε δικό του προσωπικό album,εδώ,στο χώρο του δικού μας server αντί για το οποιοδήποτε imageshack,photobucket κτλ κτλ

Έτσι διασφαλίζουμε με τον καλύτερο τρόπο ότι τα screenshots θα είναι πάντα ενεργά,χωρίς το φόβο να γίνουν expired οποιαδήποτε στιγμή.

Τώρα,για όσα reviews έχουν προηγηθεί,θα γίνει από εμένα μια σταδιακή μετακίνηση όλων των reviews' screenshots σε δικό μου album,μια και δε μπορώ να υποχρεώσω κανέναν σας να κάνει κάτι τέτοιο για τα δικά του reviews.Ανά πάσα στιγμή όμως,είναι αυτονόητο αυτό,μπορεί έκαστος reviewer να "πάρει" τα screenshots των δικών του reviews από το album μου και να τα βάλει σε δικό του,ειδοποιώντας με παράλληλα ώστε να τα αφαιρέσω από το album μου και να ενημερώσω κατάλληλα το αντίστοιχο review...

Κυρίως όμως τονίζω ότι κρίνεται άκρως επιθυμητό πλέον να αποφύγουμε στο εξής οποιοδήποτε άλλον εξωτερικό server που κάνει photo hosting όπως το imageshack για τα screenshots μας,πολύ απλά διότι δεν το χρειαζόμαστε πλέον...

Πιστεύω κι ελπίζω στην συνεργασία σας και για οποιαδήποτε απορία,p.m me ελεύθερα!

(Βεβαίως όσα λέω δεν ισχύουν μόνο για το παρόν sub-forum,απλά είναι κάποιες πρώτες,πολύ πρώιμες ασφαλώς,οδηγίες από πλευράς μου για τη χρήση των photo albums και ειδικά σε ότι έχει να κάνει με το PC reviews sub-forum,που είναι -κι ελπίζω να παραμείνει έτσι- ένα από τα πιο δραστήριο sub-forums του GRM και σίγουρα από τα πιο πολύτιμα....)
 
Επειδή κάποια από τα screenshots των PC reviews είχαν ήδη μετακινηθεί από imageshack κτλ κτλ και είχαν ανέβει στο photoplog της παλιάς gallery,αυτή τη στιγμή ΔΕΝ εμφανίζονται στα αντίστοιχα reviews....

Αυτό θα διορθωθεί σύντομα και όλα θα είναι όπως πρώτα...
 
Χθες βράδυ ολοκληρώθηκε η μεταφορά των screenshots στο δικό μας server και η εμφάνιση των reviews έχει πλήρως αποκατασταθεί πλέον...

Ακόμη,οποιοδήποτε,πέραν των reviews,screenshot κρίθηκε επίσης σκόπιμο να μεταφερθεί,μεταφέρθηκε

(π.χ Tα screenshots από τα υπομνήματα στο Games sub-forum)

Κάποια ελάχιστα reviews που δεν έχουν screenshots,αν τα παιδιά που τα συνέταξαν έχουν τον χρόνο και τη διάθεση,ας τα ντύσουν με 1-2 φωτογραφίες...

Kαι βέβαια,όπως είπαμε,από 'δω και πέρα ανεβάζουμε τέτοια "σημαντικά" screenshots κατευθείαν σε δικά μας album....
 
Μπραβο Μανο!

Εκανα και εγω καποιες τραμπες.

Παιδια οπου μπορουμε να διορθωσουμε τα broken links που ηταν αποτελεσμα του merging.

Oυσιαστικα ολα τα link που "δειχνουν" στο retromaniax και ειναι πανω απο 3 μηνες παλια ειναι broken :(

Θεωρω οτι οταν αποκαταστησουμε τα images και τα links (οπου ειναι δυνατο) θα εχουμε κανει τεραστιο βημα.

Η επομενη φαση θα ειναι το καθαρισμα ανοητων ποστς που χαλανε threads.
 
Μέσα στη εβδομάδα θα μεταφέρω και τις δικές μου φωτογραφίες από τα reviews των Atari ST, XL και Playstation sections...
 
Και ένα Reviewδάκι για το Disworld 1-2 παρακαλώ..... :)
 
Πίσω
Μπλουζα