ΑΝΤ1 - Αθλητικές μεταδόσεις

g1973tony

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
16 Μάρ 2021
Μηνύματα
3.905
Αντιδράσεις
9.463
Το πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Α1 Ανδρών της περιόδου 1997-1998 είχε μεταδοθεί ολόκληρο από τον Ant1.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 68-58 τελικός Α1 1998

Την Κυριακή 24 Μαΐου 1998 στο κλειστό γήπεδο ΟΑΚΑ διεξήχθη ο 5ος τελικός πρωταθλήματος Α1 καλαθοσφαίρισης μεταξύ Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ στον οποίο επικράτησε ο Παναθηναϊκός με 68-58 κατακτώντας με 3-2 νίκες το 20ο τότε πρωτάθλημα στην ιστορία του και το πρώτο ύστερα από 14 χρόνια. Στην περιγραφή του 5ου τελικού ήταν οι δημοσιογράφοι Νίκος Παπαδογιάννης και Κώστας Μπατής.


Αξίζει να σημειωθεί ότι την επομένη του τελικού, Δευτέρα 25 Μαΐου 1998, στο ίδιο γήπεδο έγινε η προγραμματισμένη συναυλία για τα 10 χρόνια του ANT1 Radio (1988-1998) αλλά και για την ενίσχυση των Παιδικών Χωριών SOS με παρουσιαστές τον Γιώργο Παπαδάκη και την Άννα Δρούζα. Καλεσμένοι ήταν οι Αντώνης Βαρδής, Γιάννης Βαρδής, Καίτη Γαρμπή, Μαντώ, Αντώνης Ρέμος, Διονύσης Σχοινάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Χαραυγιακός ΑΕΚ σε περιγραφή Στεφανου Χίου
 
Κόρινθος-Δοξα Δράμας το 1991-92 σε περιγραφή του γνωστού μακελαρη-δημοσιογραφου
 
μια έκτακτη εκπομπή του Αντ1 που εναντιωνόταν στην απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Α1 μπάσκετ από το συνδρομητικό κανάλι supersport το 1998 μετά από 2 σεζόν συνεχούς μετάδοσης της διοργάνωσης απ' το κανάλι του Αμαρουσίου
 
Τελευταία επεξεργασία:
αυτό για σένα φίλε Μαντικέ
Ευχαριστώ που μου το θύμισες, αλλά χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω δες λίγο τα σχόλια στο συγκεκριμένο βίντεο (έχω το ίδιο όνομα χρήστη στο youtube)...
 
μια έκτακτη εκπομπή του Αντ1 που εναντιωνόταν στην απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων της Α1 μπάσκετ το 1998 μετά από 2 σεζόν συνεχούς μετάδοσης της διοργάνωσης απ' το κανάλι του Αμαρουσίου
Δυστυχώς μας έφαγαν τα συνδρομητικά...
 
Ευχαριστώ που μου το θύμισες, αλλά χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω δες λίγο τα σχόλια στο συγκεκριμένο βίντεο (έχω το ίδιο όνομα χρήστη στο youtube)...
Ειδικά στο ποδόσφαιρο
 
Τρέιλερ του ΑΝΤ-1 για τις αθλητικές μεταδόσεις.. Μεταδόθηκε Κυριακή 09 Ιουνίου το 1991.
 
Πίσω
Μπλουζα