Αγαπημένα "είδη" [Βαράτε Καράτε]

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.049
Θυμάμαι ένα διάστημα που όλοι οι πιτσιρικάδες είχαμε φάει κόλλημα με ταινίες κουνγκ-φου και αργότερα με Νίντζα !

Κάθε εβδομάδα έβλεπες στα ράφια των βίντεο-κλαμπ, άπειρες

φτηνιάρικες ταινίες νίντζα !

Τότε μου άρεσαν,

αργότερα γέλαγα και πέταξα όσες είχα,

τώρα ... τις ξαναψάχνω σαν τρελός !
 
Και αφού βλέπαμε τις ταινίες (περίπου δέκα φορές την καθεμιά για να μάθουμε όλες τις κινήσεις) βγαίναμε έξω με τα «κλοπάκια» και τα «αστεράκια» και γινόταν πανικός… ;)
 
Omenforever είπε:
Και αφού βλέπαμε τις ταινίες (περίπου δέκα φορές την καθεμιά για να μάθουμε όλες τις κινήσεις) βγαίναμε έξω με τα «κλοπάκια» και τα «αστεράκια» και γινόταν πανικός… ;)
Η τρελή φάση ήταν που "πλακωνόμασταν" για το ποιοί νίντζα ήταν οι δυνατότεροι.

"Ο κόκκινος νίντζα είναι ο καλύτερος".

"Τι λες ρε βλάκα, ο χρυσός είναι".

"είστε άσχετοι. ο ασημένιος είναι".

"εγώ σε μια ταινία είδα ένα με λευκή στολή και τους νίκησε όλους"

"έτσι ε; πάρτα" (σφαλιάρα)

αακολουθεί μίνι-σύρραξη,

αλλά μετά όλοι πάλι φίλοι
 
Ποιοι νιτζα και πρασινα αλογα??

Μπρους Λη και ξερο ψωμι!!
 
Μια που το έφερε η κουβέντα, φοβερό ubercult η ελληνική ultra-low-budget (και βάλε..) βιντεοταινία "Ο Νίντζα με την Γκλίτσα" (σας αφήνω να μαντέψετε το σενάριο!).

Kατά τα άλλα, Bruce Lee forever!
 
Καποια παιδια ειχαν αγορασει αστερακια των ninja...Και τα πετουσαν

απο δω και απο κει......Τυχη βουνο ειχαμε που δεν μας αρπαξε κανενα!!!!
 
@Akmanas μερικα απο τα σουρικεν ηταν πραγματι οτι πρεπει για να βγαλεις ματι.Τυχη βουνο

@ΑΕΟΝ...με επιασες αδιαβαστο.Εχω ομως και εγω να σας πω για μια ταινια που ειχε μεσα Βουτσα και ενα πιτσιρικο νιντζα που κοπαναγε κατι μπαρμπαδες 200 κιλα.Δε θυμαμαι τιτλο

Παντως ηταν η εποχη που ανοιγε η μια σχολη καρατε μετα την αλλη και μοιραζαν τις μαυρες ζωνες σαν καραμελες
 
Μιλώντας για cult ταινίες πολεμικών τεχνών, μπορείτε να βρείτε μία εδώ. Είναι μια φοβερή προσπάθεια από ερασιτέχνες που βγάζει πολύ γέλιο…

Shadowdancer2501 είπε:
Παντως ηταν η εποχη που ανοιγε η μια σχολη καρατε μετα την αλλη και μοιραζαν τις μαυρες ζωνες σαν καραμελες
Ναι, πολύς κόσμος έγινε gosu εκείνο τον καιρό…χιχι :D
 
Shadowdancer2501 είπε:
@ΑΕΟΝ...με επιασες αδιαβαστο.Εχω ομως και εγω να σας πω για μια ταινια που ειχε μεσα Βουτσα και ενα πιτσιρικο νιντζα που κοπαναγε κατι μπαρμπαδες 200 κιλα.Δε θυμαμαι τιτλο
Μαλλον εννοεις ΤΑ ΤΟΥΒΛΑ(1986) με Βουτσα-Μουστακα.

Πατατα... :)
 
AEON είπε:
Μια που το έφερε η κουβέντα, φοβερό ubercult η ελληνική ultra-low-budget (και βάλε..) βιντεοταινία "Ο Νίντζα με την Γκλίτσα" (σας αφήνω να μαντέψετε το σενάριο!).
Kατά τα άλλα, Bruce Lee forever!
Και ποιος ξεχνάει την ελληνική υπερπαραγωγή "Ο θείος μου ο Νίντζα" με πρωταγωνιστή τον Ελληνιαμερικάνο γόη Chris Σφέτα που "έλιωνε" τις συμμαθήτριές μας. :D

Κάπου το '86 πρέπει να βγήκε.
 
stee είπε:
Και ποιος ξεχνάει την ελληνική υπερπαραγωγή "Ο θείος μου ο Νίντζα" με πρωταγωνιστή τον Ελληνιαμερικάνο γόη Chris Σφέτα που "έλιωνε" τις συμμαθήτριές μας. :D
Κάπου το '86 πρέπει να βγήκε.
Η συγκεκριμένη ταινία (με συμπρωταγωνιστή τον Σωτήρη Τζεβελέκο) ήταν "υπερπαραγωγή" για τα τότε δεδομένα, μιας και είχε ένα "εφέ"

στο οποίο εκρήγνυτο μια BMW !

Επίσης ο Σφέτας έπαιξε στο "Ο ΜΙΚΡΟΣ-ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΙΝΤΖΑ".

Μοναδικό συνδιασμό, νίντζα-κωμωδία-ταξικό_μελό !

Ο μικρός Σφέτας κάνει υπαίθρια σόου νίντζα, για να μαζέψει

λεφτά να βοηθήσει τους βιοπαλαιστές γονείς του !

Δυναμική παρουσία στον χώρο, είναι και η ταινία Ο ΝΙΝΤΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΚΟΡΦΟ, που δυστυχώς όμως, δεν έχω δει ακόμα.
 
Μιλατε για αυτες τις ταινιες-βιντεοκασετες του σωρου σαν να ειναι καποια πολυτιμα αριστουργηματα...Ρακοσυλεκτες εισαστε?

Αυτες οι αηδιες σιγουρα αποκυρησσονται ακομα και απ τους συντελεστες τους(Θα σου λεγανε οτι το κανανε απο αναγκη) και πολλοι θα θελανε να τις εξαφανισουν...
 
giorgos είπε:
Μιλατε για αυτες τις ταινιες-βιντεοκασετες του σωρου σαν να ειναι καποια πολυτιμα αριστουργηματα
Όχι Γιώργο !

ΕΣΥ μιλάς για αυτά τα πολύτιμα αριστουργήματα,

σαν να ήταν βιντεοταινίες του σωρού !

giorgos είπε:
πολλοι θα θελανε να τις εξαφανισουν...
Είμαστε εμείς εδώ !

Και είμαστε χιλιάδες ! (καλά, έστω, μερικές δεκάδες τρελλοί !)

Και θα φροντίσουμε να τις διασώσουμε στο άπειρο !

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ !!!

Υ.Γ. Κατεβάζω το "ΜΗΤΣΟΣ Ο ΡΕΖΙΛΗΣ" με Μουστάκα !

Τρελό γέλιο !
 
Μπραβο φιλε Exetlaios! Ειμαστε εμεις εδω.Τελικα ειχες δικαιο ηταν ο Τζεβελεκος και οχι ο Βουτσας(τι σκαλωμα εφαγα?).Πολυ γελιο.Ο Μητσος ο ρεζιλης με τα μουστακια μεχρι το πατωμα και με τρελο soundtrack-Λεπα "εμπαινε Γιωργο εμπαινε ,καντα ολα λιμπα"
 
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Κρις σφέτας έχω την ταινία ο ΜΑΧΗΤΗΣ (ΒΙΝΤΕΟΤΑΙΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ)

Ο ΤΥΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ SITE MAZI ME ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΨΑΧΤΕΙΤΕ!!!

Ψαχνω την βιντεοταινία ΟΙ 3μισοι τσαμπουκάδες με Chriss Sfeta
 
Tainies me ninja e???

xmmm

Oles aftes me ton Richard Harrison (ti na protopei kaneis - We must never forget that we are the good ninjas- ataka apo mia tainia)

KALA ISTE APARADEKTOI KSEXASATE TON YPERTATO STANTMAN JACKIE CHAN

oures stous therinous gia na doume ton atnthropo bomba (police story 2 - 1988)
 
Dominion είπε:
Tainies me ninja e???xmmm

Oles aftes me ton Richard Harrison (ti na protopei kaneis - We must never forget that we are the good ninjas- ataka apo mia tainia)
ninjacy9.jpg


Δεν μπορείς να πεις... τον μνημονεύσαμε κι'αυτόν και να πω ότι οι εικόνες είναι παιχνιδάκια της εποχής που τα είχε κάποιο φαγώσιμο... Δυστυχώς δεν θυμάμαι μέσα σε τι ήταν.

Το παιχνίδι ήταν απλά να βάλεις τις μπυλίτσες στις τρύπες...
 
@ AA+ :

Καλά, τα σκαναρίσματά σου μας έχουν πεθάνει !

ΕΥΓΕΕΕΕ !!!

Τι όμορφες εποχές τότε,

με τις παρακμιακές ταινίες-νίντζα,

να κατακλύζουν τους κινηματογράφους και τα βίντεο κλαμπ !

Άραγε να υπάρχουν σε DVD ?
 
ΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:

Yπάρχει κάτι που δεν έχεις;

ΜΑ ΤΕΛΙΚΑ:

Πόσο μεγάλο είναι το σπίτι σου;

Εσύ χωράς μέσα;
 
Πίσω
Μπλουζα