Αγαπημένα τραγούδια που ακούστηκαν σε βιντεοταινίες...

Jackie dragon είπε:
Καλησπερα παιδια! Μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το κομμάτι που παιζει στη παρακατω σκηνη απο τη βιντεοταινια του 1988 "Ο ερωτοχτυπημενος" με το Σωτήρη Μουστάκα?

Εγω θα σου πω αυτο που δεν ξερουν πολλοι :)

To Κομματι που ακουγεται μετα και προλαβαινει να παιξει ελαχιστα η αρχη του ειναι το

Pepsi & Shirlie - Goodbye stranger (12'' version)!!!
 
Jackie dragon είπε:
Ναι αυτο εννοουσα!!! Ευχαριστω θερμότατα! Τοσο γρηγορη απαντηση δε τη περιμενα, αν κρινω ειδικα και τη περασμένη ωρα που ποσταρα και την ερωτηση! Ευχαριστω και παλι!
Να 'σαι καλά! #) Έπεσες στην περίπτωση που το ήξερα! :)

Pharcyde είπε:
Εγω θα σου πω αυτο που δεν ξερουν πολλοι :) To Κομματι που ακουγεται μετα και προλαβαινει να παιξει ελαχιστα η αρχη του ειναι το

Pepsi & Shirlie - Goodbye stranger (12'' version)!!!
Αυτό ας πούμε, δεν το ήξερα & σκεφτόμουν αν το έχω ξανακούσει και από ποιον!....

Τελικά, δεν ήταν αυτοί που νόμιζα ότι το έλεγαν!

Thanks! :D
 
Και το δευτερο κομματι ειναι καταπληκτικο επισης!!! Ευχαριστω πολυ Pharcyde! Τι εποχες κι εκεινες ρε παιδια.. απιστευτη μαγεία..
 
Το διαβασα σαν απορια σε γνωστο blog. Αφορα ενα κομματι που ακουγεται στην all-star βιντεοταινια Ο Γλυκας. Ουτε εγω το ξερω και το κομματι ειναι πολυ καλο!

Γνωριζει κανεις τον τιτλο? Η ξανθια ποια ηθοποιος ειναι?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gku0vO7eSBE
 
Wally είπε:
Το διαβασα σαν απορια σε γνωστο blog. Αφορα ενα κομματι που ακουγεται στην all-star βιντεοταινια Ο Γλυκας. Ουτε εγω το ξερω και το κομματι ειναι πολυ καλο!
Γνωριζει κανεις τον τιτλο? Η ξανθια ποια ηθοποιος ειναι?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gku0vO7eSBE
την εχω την κασσετα αυτη η ηθοποιος λεγεται μινα νεγρεποντη την μουσικη απο οσο ξερω την εχει γραψει ειδικα για την ταινια ο βαγγελης πιτσιλαδης οποτε δεν ειναι καποιο γνωστο τραγουδι κριμα παντως γιατι ειναι πολυ καλο http://www.imdb.com/name/nm0685808/
 
θανος είπε:
την εχω την κασσετα αυτη η ηθοποιος λεγεται μινα νεγρεποντη την μουσικη απο οσο ξερω την εχει γραψει ειδικα για την ταινια ο βαγγελης πιτσιλαδης οποτε δεν ειναι καποιο γνωστο τραγουδι κριμα παντως γιατι ειναι πολυ καλο http://www.imdb.com/name/nm0685808/
Πολυ σωστα!Το εν λογω κομματι οπως ΚΑΙ το κομματι της εισαγωγης τα εχω συναντησει σε αλλες 10 διαφορετικες βιντεοταινιες.Σε ΟΛΕΣ μουσικη επιμελεια ειχε ο Βαγγελης Πιτσιλαδης.

Παρα το απιστευτο ψαξιμο και τους δισκους Πιτσιλαδη που χω αγορασει,αποτι φαινεται αυτα τα 2 synth Κομματια του δεν δειχνουν να εχουν κυκλοφορησει σε καποιο album του,δυστυχως.
 
Wally είπε:
Το διαβασα σαν απορια σε γνωστο blog. Αφορα ενα κομματι που ακουγεται στην all-star βιντεοταινια Ο Γλυκας. Ουτε εγω το ξερω και το κομματι ειναι πολυ καλο!
Γνωριζει κανεις τον τιτλο? Η ξανθια ποια ηθοποιος ειναι?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gku0vO7eSBE
Aπλά να πώ οτι το κομμάτι είναι "κλισέ" ,οπως και διάφορα άλλα τα οποια έχω συναντίσει σε 100άδες βιντεοταινίες των HI-TECH & Ανδρομέδα ,θα ειθελα να τα αποκτήσω (όλο το πακέτο) είναι τουλάχιστον καμμιά 10αριά συνθεσεις οπου πέζουν.

Ξέρει κανεις αν έχει ίχνη ο κ. Πιτσιλάδης? Να μας έκανε μερικές κόπιες? (σοβαρά μιλάω!)
 
Τυχαινει να ειμαι ενας απο αυτους που την ψαχνουν παρα πολυ με τα κομματια απο ταινιες,ακομα και τα πιο απιθανα στις πιο απιθανες!

Ηθελα να ποσταρω καμια 15αρια κομματια που χω συλλεξει απο Ροδα Τσαντα μεχρι και τα Σημαδια της Βιας.

Οποιος θεωρει εαυτον ψαγμενο (χεχε σας μπριζωνω λιγακι) μπορει να δοκιμασει να αναγνωρισει εστω και 1,πραγμα εξαιρετικα δυσκολο κατα τη γνωμη μου για τα συγκεκριμμενα.το λινκ ειναι εδω.ευχαριστω.επισης οποιος ψαχνει κομματια εδω ειμαστε για να βοηθησουμε.

http://www14.zippyshare.com/v/48309209/file.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pharcyde είπε:
Τυχαινει να ειμαι ενας απο αυτους που την ψαχνουν παρα πολυ με τα κομματια απο ταινιες,ακομα και τα πιο απιθανα στις πιο απιθανες!Ηθελα να ποσταρω καμια 15αρια κομματια που χω συλλεξει απο Ροδα Τσαντα μεχρι και τα Σημαδια της Βιας.

Οποιος θεωρει εαυτον ψαγμενο (χεχε σας μπριζωνω λιγακι) μπορει να δοκιμασει να αναγνωρισει εστω και 1,πραγμα εξαιρετικα δυσκολο κατα τη γνωμη μου για τα συγκεκριμμενα.το λινκ ειναι εδω.ευχαριστω.επισης οποιος ψαχνει κομματια εδω ειμαστε για να βοηθησουμε.

[EDITED: Direct Link σε πιθανο copyrighted υλικο. Πρεπει να δουμε τι παιζει. Θα σε ενημερωσω. Sorry!]
Wallly τι παιζει?ειναι λιγες μερες τωρα που το λινκ μου εχει αφαιρεθει.Ξερω τους κανονες αλλα νομιζω το λινκ μου δεν εμπιπτει σε αυτους,μιας και περιεχει λιγα Mp3ς με ηχογραφημενα κομματια απο ταινιες,10 δευτερολεπτα το πολυ το καθενα.
 
Δωσε μου μια μερουλα να το τσεκαρω Pharmcyde και θα το επαναφερω το link
 
θανος είπε:
η ηθοποιος λεγεται μινα νεγρεποντη
Γνωστή και από τις διαφημίσεις του "μασαζοκαλσόν SLIM" (αρχές 90's).

Νομίζω ότι τότε την παρουσίαζαν ως "η Μις-Μάγια 1977".
 
μια αλλη μουσικη που μου αρεσε πολυ ειναι των τιτλων αρχης απο το ροδα τσαντα και κοπανα 4 με τον τασο προυσαλη αλλα και αυτο δεν παιζει να βρεθει καπου καθως δεν ειναι καποιο γνωστο τραγουδι
 
θανος είπε:
μια αλλη μουσικη που μου αρεσε πολυ ειναι των τιτλων αρχης απο το ροδα τσαντα και κοπανα 4 με τον τασο προυσαλη αλλα και αυτο δεν παιζει να βρεθει καπου καθως δεν ειναι καποιο γνωστο τραγουδι
Και αυτο Πιτσιλαδης ειναι λογικα φιλε :) To λεει στην αρχη τηας ταινιας..Υπεροχο κομματι πραγματικα.
 
Pharcyde είπε:
Και αυτο Πιτσιλαδης ειναι λογικα φιλε :) To λεει στην αρχη τηας ταινιας..Υπεροχο κομματι πραγματικα.
ναι και αυτο ο πιτσιλαδης το εχει γραψει ισως πρεπει να τον βρουμε να του πουμε να μας τα δωσει
 
daltonakos είπε:
οκ!δε το ξερα...κανω παλι την ερωτηση...ξερει κανεις τ τραγουδι στο τιμημα της λοξας που παιζει οταν ειναι στο μπαρ ο κοντογιαννιδης μς τη μπαρμπα???
Λογικα εννοεις Jellybean - Mexican
 
Μερικα τραγουδια που ακουγονται στο "Σουπερ Λυκειο-Ακρως Κουφο και Παλαβο"...

Miko Mission - How old are you

 
Στο "Η Γιαγια μου η Γκομενα", η Βινα κανει-κλασικα-γυμναστικη με ενα ωραιοτατο ροζ 'κορμακι'

και ακουγονται αυτα:

Street Boys-Some Folks

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κανείς πως λέγεται η πιο είναι το τραγούδι που παίζει στην ντίσκο στην ταινία "καμικάζι αγάπη μου" στο λεπτό 0:28:16....δεν μπορώ να το βρώ πουθενά.!ευχαριστώ εκ των προτέρων.!
 
Πίσω
Μπλουζα