Αγαπημένες βιντεοταινίες του Κώστα Τσάκωνα

stratos84 είπε:
Ακριβώς για τον ίδιο λόγο το ψήφισα και εγώ
Όπως και ο Επαγγελματίας οπαδός δεν είναι ακριβώς κωμωδία ειδικά το τέλος του είναι τελείως λυπηρό και απαισιόδοξο
 
Απαισιοδοξο δεν ειναι,μας δειχνει ποσο δυνατη ειναι η σχεση γονεα-παιδιου.
 
για μια χουφτα τουβλα απλα και μονο γιατι σατιριζει ολη την φαση με την οικοδομη στην ελλαδα ,διαχρονικοτατο με κορυφαια στιγμη που παει και φιλαει τις κολωνες μιας και οπως λεει το ονειρο εγινε πραγματικότητα....απλα πασοκ φαση....
 
H μεγαλη αποφραξη και κλασσικη περιπτωση βλαβης ειναι τα δικα μου γιατι οποτε τις βλεπω πραγματικα γελαω με την ψυχη μου.Αν και ολες οι ταινιες του ειναι πολυ καλες.
 
Το γέλιο που έχω ρίξει με την Μεγάλη Απόφραξη δε λέγεται. Το ξυλοφόρτωμα του Τάσου Κωστή όλα τα λεφτά.

Αξέχαστη σκηνή:

Μάγδα Τσαγγάνη: Κύριε Γιάννη θα πιείτε ένα καφέ;

Κώστας Τσάκωνας: Άκου τι λέει; Θα έπρεπε ήδη να ήταν έτοιμος.

:biglaugh:
 
Εμενα μου αρεσει παρα πολυ ο Προφητης Με Την Πυρηνικη Κεφαλη...!!!
 
Ψήφισα τα Φαλακρός Στόχος, Κλασσική Περίπτωση Βλάβης και Η Μεγάλη Απόφραξη. Η σειρά με την οποία μου αρέσουν είναι πρώτα το Φαλακρός Στόχος, μου αρέσει πολύ η ατμόσφαιρα της ταινίας με τη συγκέντρωση γνωστών και φίλων στο Πρωτοχρονιάτικο τραπέζι, γιατί μου θυμίζει το πως ήταν οι Έλληνες παλιά. Επίσης έχει τρελό γέλιο, όχι μόνο από τον Τσάκωνα, αλλά κι από έναν πολύ αγαπημένο μου ηθοποιό της περιόδου αυτής, τον Μιχάλη Γούναρη. Ακολουθεί το Η Μεγάλη Απόφραξη για μένα, και τέλος, με μικρή διαφορά βέβαια, το Κλασσική Περίπτωση Βλάβης. Ο Τσάκωνας είναι πώρωση κι έχω βάλει στόχο να δω όλες τις ταινίες του :)
 
ψηφισα την κλασικη περιπτωση βλαβης και την μεγαλη αποφραξη

αλλα προσωπικα μου αρεσει και ο νταβανζης με τα ριγε σωβρακα,η δευτερη βιντεοταινια που γυριστηκε
 
Πίσω
Μπλουζα