Αγαπημένη Κωμική Σειρά του ΑΝΤ1

DianaTheSuperstar91

RetroMaNiaC
Joined
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
755
Αντιδράσεις
207
Και επειδή έχει κάνει κάποιος thread για τις κωμωδίες του Mega εγώ θα κάνω thread για τις κωμωδίες του ΑΝΤ1.

Της Ελλάδος Τα Παιδιά

Α.Μ.Α.Ν.

Εγκλήματα

Μεν Και Δεν

Κωνσταντίνου & Ελένης

Τα Μπακούρια

Πάτερ Ημών

Καληνύχτα Μαμά

Ο Χήρος, Η Χήρα Και Τα Χειρότερα

Η Εύθυμη Χήρα

Οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή

κ.α.

Πείτε την γνώμη σας
 
ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ.ΜΠΕΖΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
 
To κωνσταντινου και ελενης ειναι all time classic ,αλλά εγώ ψηφίζω Μέν και Δέν , δαγκοτό.

1ον Γιατί εχω να το δώ πολύ κερό

2ον Γιατι μου αρέσει περισσότερο απο όλα τα άλλα
 
Με πρώτη προτίμηση τα "Εγκλήματα" που τα έχω δει αποσπασματικά (πού θα πάει, δε θα μου κάτσει να τη δω αυτή τη σειρά!!!) και με πιο "ρετρό" το "Κωνσταντίνου & Ελένης"!
 
Μου αρεσε η κωμικη σειρα "Της Ελλάδος Τα Παιδιά"

Οποτε μιας και εγω εχω ιδιαιτερη αγαπη στον Μπεζο...

Δαγκωτο "Της Ελλάδος Τα Παιδιά¨ :D
 
Εγκλήματα!

Ο ΑΝΤ1 πρέπει να είναι πολύ υπερήφανος για αυτό το σίριαλ mega-κικης αισθητικής
 
Εμένα πρώτη μου αντεννική επιλογή ever είναι το Α.Μ.Α.Ν.

Όσα χρόνια και δεκαετίες να αλλάξουν εγώ ακόμη θα θυμάμαι τις ατάκες του Σωτήρη και του Αντώνη.

Μετά Της Ελλάδος τα Παιδιά, όλοι οι πρωταγωνιστές (από τον Μπέζο μέχρι τα κορίτσια που συμμετείχαν) έδιναν ρεσιτάλ ερμηνείας.

Μεν και Δεν. Χάρης Ρώμας σε σίριαλ και __ώ!!!

και τέλος Πάτερ Ημών με την Μενεγάκη σε ρεσιτάλ υποκριτικής (αδικήθηκε το κορίτσι για τα Oscar).
 
1)Κωνσταντίνου και Ελένης

2)Οι Μεν και οι Δεν

3)Εγκλήματα
 
1. Εγκληματα

2. ΑΜΑΝ

3. Της Ελλαδος
 
1)Οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή

2)Οι γυναικες κι εγω (Ζαχος Δογγανος rules)

3)Ακρως οικογενειακον

3)Κωνσταντίνου & Ελένης

4)Εγκλήματα

5)Τα Μπακούρια τιμητικα(γιατι απο τα 2-3 επεισοδια που ειδα η σειρα ηταν λιγο <<φευγα>> για τα δεδομενα της τοτε ελληνικης τηλεορασης .
 
Εγκλήματα .

Με Μαρία Καβογιάννη σε μεγάλη φόρμα και Αθηνόδωρο Προύσαλη στον καλύτερο ρόλο της καριέρας του. Όσο για τη Σοσώ (Καίτη Κωνσταντίνου) οι ατάκες της έχουν μείνει ανεπανάληπτες.
 
Με αντίστροφη σειρά προτίμησης

5. Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή




D2F8581E-1CCF-428B-8EDC-7B7B631741C3.jpg


4. Εγκλήματα

%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1.jpg


3. Οι μεν και οι δεν

053e27d815be4702b3ab501py8.jpg


 


2.
Εκείνες και εγώ

ser_ekeines_kai_ego.jpg


 


1.
Της Ελλάδος τα παιδιά

oq0urzmpvudxopcajwie.jpg


C59A28CC-D740-4278-A7F9-3340013A672B.jpg


screen012da6.jpg
 
Εμένα μου αρέσουν από κωμωδίες του ΑΝΤ1 ever Της Ελλάδος τα παιδιά, Οι μεν και οι δεν, Πάτερ ημών, Αραχτοί και Λαϊτ, Τα μπακούρια, Το γελόίον του πράγματος, Εγκλήματα, Κών/νου και Ελένης, Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή, Εκείνες κι εγώ, Καληνύχτα Μαμά, Χωρισμένοι με παιδιά,Χάπι εντ,Λίφτινγκ,Το πιο γλυκό μου ψέμα,Οι στάβλοι της Εριέττας Ζαϊμη, Θα βρεις το δασκαλό σου.
 
Ακρως οικογενειακον!Πολυ μου αρεσει αυτη η σειρα που ξαναπαιζεται με το Γιαννη Μπεζο.
 
nasos kolias είπε:
Εγκλήματα .Με Μαρία Καβογιάννη σε μεγάλη φόρμα και Αθηνόδωρο Προύσαλη στον καλύτερο ρόλο της καριέρας του. Όσο για τη Σοσώ (Καίτη Κωνσταντίνου) οι ατάκες της έχουν μείνει ανεπανάληπτες.
.
Συμφωνώ απόλυτα...Για μένα τα "Εγκλήματα" δεν είναι μόνο η αγαπημένη μου κωμική σειρά του ΑΝΤ1, αλλά η αγαπημένη μου κωμική σειρά ever στην ελληνική τηλεόραση. Καμία άλλη σειρά δεν είχε ποτέ τόσο εκπληκτικό black humour. Κρίμα που κάτι αντίστοιχο δεν ξαναείδαμε και απ'ότι φαίνεται μάλλον δεν πρόκειται να ξαναδούμε στην ελληνική TV
 
" τα εγκληματα" και "της Ελλαδος τα παιδια" για μενα ηταν τα καλυτερα
 
Εγκλήματα. H μόνη κωμωδία του ΑΝΤ1 που αξίζει με 1000!!!
 
Πίσω
Μπλουζα