Αγαπημένη Κωμική Σειρά του ΑΝΤ1

Για μενα ειναι τα εγκληματα της ελλαδος τα παιδια και φυσικα το αγαπημενο μου οι μεν και οι δεν που μεσα στον ιουνιο ειχα κατι ρετρο βραδιες και εκατσα και ειδα ολα τα επεισοδια.
 
Μερικές από τις αγαπημένες μου κωμικές σειρές του ΑΝΤ1 είναι

-Οικογένεια Μουσαμά

-Της Ελλάδος τα παιδιά

-Πάτερ ημών

-Έλλη και Άννα
 
"Εγκλήματα", "Της Ελλάδος τα παιδιά", "Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα" (λόγω της υπέροχης Νόρας Βαλσάμη).
 
οι αγαπημενες μου

1)Της Ελλάδος Τα Παιδιά

2)Μεν Και Δεν

3)Εγκλήματα

4)Οι Παντρεμένοι Έχουν Ψυχή

5)Πάτερ Ημών

6)Κωνσταντίνου & Ελένης

7)Ο Χήρος, Η Χήρα Και Τα Χειρότερα
 
Εγκληματα για τον απιθανο σουρεαλισμο!

Συμπαθω τους Μεν και τους Δε και το Κωσταντινου και Ελενης αν και οταν παιζοταν τα σνομπαρα. Η νοσταλγια τελικα ειναι πολυ υπουλο πραγμα.
 
Domenica είπε:
Συμπαθω τους Μεν και τους Δε αν και οταν παιζοταν τα σνομπαρα. Η νοσταλγια τελικα ειναι πολυ υπουλο πραγμα.
Για τον ίδιο ακριβώς λόγο έχω κολλήσει επικήνδηνα με τις φετινες επαναλήψεις των "Μέν και των δέν". Οχι μόνο δεν χάνω επισόδειο ,αλλά τα γράφω και σε βιντεοκασσέτες.

Εκεινη την εποχή ειμουν περισσότερος κολλημένος στο "της ελλάδος τα παιδιά" και τώρα που το σκεύτομαι θα μπορούσε άνετα να γίνει και 3ος κυκλος ,οπως έγινε στους "Μέν και δέν".
 
Πριν καποια χρονια θα ελεγα Κωνσταντινου και Ελενης με διαφορα αλλα με τις τοσες επαναληψεις με εχουν κανει να το ψιλοβαρεθω,αν και ακομα αν το πετυχω θα κατσω να το δω.Τα Εγκληματα ομως ηταν κατι το οποιο δυσκολα θα το ξανα δουμε,τετοιοι ηθοποιοι και τετοιο εκπληκτικο σεναριο δυσκολο να "παντρευτει" ξανα στο μελλον.Αλλες αγαπημενες σειρες οι Μεν και οι Δε και της Ελλαδος τα παιδια.Απορια: Γιατι την τελευταια 5ετια για να μη πω παρα πανω βλεπουμε μονο πατατες απο το εν λόγω καναλι?
 
Εγκλήματα, και μετά το χάος!

Σωσώ και μπαρμπα Αριστείδης δεν θα υπάρξουν ξανά!

[video=youtube;qd-cnpLDLRo]

Όσες φορές και να το δω πεθαίνω!:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Της Ελλάδος τα παιδιά!

Σμήναρχος Κάκαλος και Χλαπάτσας FTW!
 
Eκείνες και εγώ θα έλεγα εγώ.

Αλλωστε έχει και τον τίτλο του καλύτερου μέχρι στιγμής ριμέικ στην Ελληνική Τηλεόραση.
 
Της Ελλάδος τα παιδιά χαλαρά πρώτο. Πάντως το Α.Μ.Α.Ν. ξεκίνησε από το MEGA και μεταφέρθηκε...
 
Εκείνες κι εγώ. Δεν υπάρχει πιο αστείος χαρακτήρας στην Ελληνική τηλεόραση από τον Δόγκανο του Μπέζου.
 
Της Ελλαδος τα παιδια φυσικα.Αλλα σαν δευτερη επιλογη θα εβαζα το Εκεινες κι εγω με μικρη διαφορα απο το πρωτο.
 
zouzou είπε:
Άκρως οικογενειακόν. :)
Σειρα που ο ΑΝΤ1 παιζει αδιάκοπα σ'επαναληψη απο το 2010.. Μου κανει τρομερη εντυπωση παντως τα μεσημερια που προβάλλεται απο τον ΑΝΤ1 η συγκεκριμενη σειρα οτι δε βαζουν "μπιπ" ή κοψιμο του ηχου στις απρεπείς λεξεις που ακουγονται (οπως τη γνωστη λεξη που αρχιζει απο "Μ" και τελειωνει σε "ακας") ενω οταν πριν απο λιγο καιρο που ο ΑΝΤ1 εκανε αφιερωμα στις 80's καλτ ελληνικες ταινιες του Ψάλτη και του Μουστάκα παντα εκοβαν στο μοντάζ τις ασεμνες λεξεις! Δεν ειναι λιγο παραξενο αυτο?
 
Πίσω
Μπλουζα