Αγαπημένη Superman κινηματογραφική ταινία

Αγαπημένη Superman κινηματογραφική ταινία

  • Superman I

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Superman II

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Superman II Donner cut

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Superman III

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Superman IV

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Superman Returns

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Man of Steel

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
V.I.Smirnov είπε:
Θυμάμαι ότι το Superman II ήταν καταχωρημένο στο βιβλίο Guinness του 1983.Είχε μια φωτογραφία και έγραφε ότι "σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες φήμες το S II κόστισε 100 εκ. δολάρια".

Εκείνο το βιβλίο, πολύ χοντρό και ασπρόμαυρο, ήταν πολύ διαφορετικό από τα αντίστοιχα που κυκλοφορούν σήμερα....

-

Τι μου θύμισες τώρα?? τα βιβλία με τα ρεκόρ γκίνες!! το χοντρό μεγάλο βιβλίο, μια εποχή τα αγόραζα κάθε χρόνο...καλά ήτανε, μάθαινες πράγματα.

Στο θέμα μας τώρα, ψήφισα το 2 γιατί το θεωρώ την πιο ολοκληρωμένη ταινία της σειράς με τον Κρίστοφερ Ριβ, με καλό σενάριο και ωραίες σκηνές. Είναι και η ταινία που βλέπεται πιο ευχάριστα ανεξάρτητα με το αν είσαι φαν του εν λόγω ήρωα ή όχι.

Το όνομα Ζοντ πάντα μου θύμιζε τον Ζοτς για κάποιο λόγο :p . Ο δεύτερος 'κακός' είχε πλάκα γιατί ήτανε λίγο χαζούλης και φυσικά απαραίτητο να υπάρχει και μια ωραία κακιά ως αντίπαλον δέος στη Λοις. Το σουπερμαν 5 ήτανε η μεγαλύτερη βλακεία που έχω δει ποτέ και γι αυτό το λόγο δε μπήκα καν στον κόπο να δω το man of steel.
 
Tι να λειπει,φωτισμος πρωτα απο ολα,βαλθηκανε να τα κανουνε ολα γκριτυ μετα τον Νυχτεριδα του Νολαν.


Σαν αποκριατικο κοστουμι ειναι,cosplay πως τα λενε.
 
Οι ταινίες Batman του Νόλαν μου αρέσουν πολύ, είναι όμως υπερβολικό και εκνευριστικό συνάμα που πάνε να ακολουθήσουν την συνταγή του σε όλες τις ταινίες με υπερήρωες έκτοτε. Ακόμα είναι ενδιαφέρον ότι όσο κονταίνει η φούστα της Supergirl στα κόμιξ μακραίνει στις ταινίες :p
 
Πίσω
Μπλουζα