Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Είχα πολύ καιρό να ρίξω το φαρμάκι μου. Λοιπόν:
Το όλο στήσιμο είναι τέρμα λάθος. Όλα λάθος, δεν βρίσκω τίποτα σωστό εκτός από το απορρυπαντικό που έπλυναν τη ρόμπα.
Δεν ξέρω κατά πόσον το μαλλί κομμωτηρίου ταιριάζει με τη Δόξα της Ελλάδος τη σκεπτόμενη. Ένα αυτό, δεύτερον, αυτό το ύφος είναι της σκεπτόμενης Δόξας; Γλυκερό και καημένο μαζί. Μετά, η πλάκα ήταν ανάγκη να γραμμένη με αυτά τα βλακώδη γράμματα; Καλά που δεν υπήρχε τότε η γραμματοσειρά κομικ σανς! Αφήνω τη στοίβα με τις δάφνες. Ποιος παπάς από την Κυριακή των Βαΐων την κλαίει;
Και το κορυφαίο, το ότι η Βουγιούκλω είναι η Δόξα της Ελλάδος και μάλιστα σκεπτόμενη, μπορεί και να με σκοτώσει!
 
Το θεωρώ γιγάντιο λάθος από τη μεριά τους. Καλώς ή κακώς οι Έλληνες ηθοποιοί γίνονται γνωστοί μέσω του κινηματογράφου, κυρίως παλιότερα και της τηλεόρασης σήμερα. Ακόμα και στην Αθήνα που μόνο εκεί υπάρχει θέατρο. Τέλος πάντων, είναι γνωστή η άποψή μου για το θέατρο και την θεοποίηση που έχει υποστεί από τους επαγγελματίες του.
συμφωνώ απόλυτα
 
Νομίζω ότι είναι στυλιζαρισμένη ως αρλεκίνος, εξ ου και το "δάκρυ" στο κάτω αριστερό βλέφαρο. Νομίζω.
 
Ο Γιάννης Πετρίδης συστήνει τον Bryan Ferry στην Αλίκη Βουγιουκλάκη και τον Μίνω Αργυράκη, σε πάρτι το 1982 όταν ο ξένος τραγουδιστής είχε επισκεφθεί την Ελλάδα.

1697896115346.png
 
Πίσω
Μπλουζα