Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Η κόρη της είναι ηθοποιός ή κάνω λάθος?


Βεβαια, η Ζωη Ρηγοπουλου και ειναι φτυστη ο πατερας της. Την εχω δει σε διαφορα τηλεοπτικα στο παρελθον. Στα Παραμυθια πισω απ' τα καγκελα εδωσε ρεστα. Πηρε το ταλεντο των γονιων της.
 
Βεβαια, η Ζωη Ρηγοπουλου και ειναι φτυστη ο πατερας της. Την εχω δει σε διαφορα τηλεοπτικα στο παρελθον. Στα Παραμυθια πισω απ' τα καγκελα εδωσε ρεστα. Πηρε το ταλεντο των γονιων της.
Ναι καλά θυμόμουν την έψαξα και την βρήκα. Όντως ίδια ο Ρηγόπουλος.
 
Με τον Πάρη Αλεξάντερ (1963)
Δεν παίξανε ποτέ μαζί έτσι?

Ναι, δεν νομιζω να παιξανε ποτε μαζι Λασκαρη και Αλεξαντερ.
Η φωτογραφια τραβηχτηκε στο διαμερισμα της Ζωης στο Κολωνακι στα πλαισια της δημοσιευσης ενος φωτορομαντσου.
 
Κοίταξα πίσω τις σελίδες και η φωτογραφία δεν υπάρχει πια.

Τον είχα γνωρίσει τον Κώστα Καρρά ήταν φίλος με τον μακαρίτη τον πατέρα μου. Τον έβλεπα πολύ συχνά σε δεξιώσεις που έκανε στο σπίτι του στο Λαγονήσι κάποιος Χιώτης εφοπλιστής πολύ φίλος του ηθοποιού. Ουίσκυ πίνει! :)

Ψαχνωντας έπεσα τυχαία σε αυτή την ανάρτηση και μου ήρθε στο μυαλό κάτι αστείο σχετικά με τον Κ Καρρά.

Εφ όσον τον γνώριζες προσωπικά πιθανών να γνωρίζεις επίσης και την "ευαισθησία" που είχε ο αείμνηστος με το θέμα της ηλικίας. Όταν είχε πρωτοβγει βουλευτής το 2000 θυμάμαι (πολύ έντονα ) χιουμοριστικό παραπολιτικό μονοστηλο σε μεγάλη αθηναϊκή εφημερίδα που έλεγε ότι ...." οι φωνές του Κώστα Καρρά ακούστηκαν μέχρι το περιστύλιο της Βουλής όταν οι υπάλληλοι των ρώτησαν το έτος γέννησης του για το επίσημο βιογραφικό του" ....:D

Την δεκαετία του 90 / αρχές 2000, την πριν ίντερνετ εποχή, οι εφημερίδες έδιναν σε ένθετο σύντομα βιογραφικά των βουλευτών . Κάποιοι δεν έδιναν καν έτος γέννησης - στον Κώστα Καρρά έγραφαν 1943!!!! Αυτό ήταν το επίσημο έτος γέννησης στα βιογραφικά του για πολλά χρόνια . Μετά, στην εποχή του διαδικτύου, αναφέρονταν το 1938 και μόλις λίγα χρόνια πριν τον θάνατο του αποκαλύφθηκε το αληθινό, 1936.....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ψαχνωντας έπεσα τυχαία σε αυτή την ανάρτηση και μου ήρθε στο μυαλό κάτι αστείο σχετικά με τον Κ Καρρά.

Εφ όσον τον γνώριζες προσωπικά πιθανών να γνωρίζεις επίσης και την ευαισθησία που είχε ο αείμνηστος με το θέμα της ηλικίας. Όταν είχε πρωτοβγει βουλευτής το 2000 θυμάμαι (πολύ έντονα ) χιουμοριστικό παραπολιτικό μονοστηλο σε μεγάλη αθηναϊκή εφημερίδα που έλεγε ότι ...." οι φωνές του Κώστα Καρρά ακούστηκαν μέχρι το περιστύλιο της Βουλής όταν οι υπάλληλοι των ρώτησαν το έτος γέννησης του για το επίσημο βιογραφικό του" ....:D

Την δεκαετία του 90 / αρχές 2000 την πριν ίντερνετ εποχή οι εφημερίδες έδιναν σε ένθετο σύντομα βιογραφικά των βουλευτών . Κάποιοι δεν έδιναν καν έτος γέννησης - στον Κώστα Καρρά έγραφαν 1943!!!! Αυτό ήταν το επίσημο έτος γέννησης στα βιογραφικά του για πολλά χρόνια . Μετά, στην εποχή του διαδικτύου, αναφέρονταν το 1938 και μόλις λίγα χρόνια πριν τον θάνατο του αποκαλύφθηκε το αληθινό, 1936.....
Άρα και στους άνδρες συνέβαινε αυτό για να μην κατηγορουμε μόνο την Αλίκη, τη Ζωίτσα ή τη Ναθαναήλ.
 
Άρα και στους άνδρες συνέβαινε αυτό για να μην κατηγορουμε μόνο την Αλίκη, τη Ζωίτσα ή τη Ναθαναήλ.

Και συνέβαινε και συμβαίνει ( όνοματα δεν λέμε)! Βέβαια όχι στον ίδιο βαθμό που συνέβαινε με τις γυναίκες ...
 
Πίσω
Μπλουζα