Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Μα ειχε αγριεψει πολυ η Καρεζη τα τελευταια χρονια. Εδω δεν ειχε γλυκο προσωπο στα νιατα της, θα ειχε στα γεραματα;
Παντα αγριοφατσα τη θυμαμαι.
Και θα πω και κατι που σιγουρα το ειχα ξαναγραψει πριν απο πολυ καιρο στο φορουμ:
Τα ματια της δεν μου αρεσαν καθολου. Μου φαινονταν παντα αγρια και κακιασμενα. Κι αυτο το μονιμα ρυτιδιασμενο μετωπο απο πανω, σκετη αηδια. Ξερω πως οι περισσοτεροι (μπορει και ολοι) διαφωνειτε με αυτα που λεω, αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου και αλιμονο αν διστασω να την πω επειδη ειναι διαφορετικη απο τη γνωμη των πολλων.
 
Κοίτα λοιπόν που όταν στο τραμ λένε στάση "Μηδείας Μυκάλης" το πρώτο μισό δεν είναι η γνωστή στο Βόλο φόνισσα και μάνα δολοφόνισσα (ΤΜ Μποστ) Μήδεια, αλλά κάποια άγνωστή μου Μηδεία που ανήκε στις εμπειρίες της Τζ. Κ.
 
Μα ειχε αγριεψει πολυ η Καρεζη τα τελευταια χρονια. Εδω δεν ειχε γλυκο προσωπο στα νιατα της, θα ειχε στα γεραματα;
Παντα αγριοφατσα τη θυμαμαι.
Και θα πω και κατι που σιγουρα το ειχα ξαναγραψει πριν απο πολυ καιρο στο φορουμ:
Τα ματια της δεν μου αρεσαν καθολου. Μου φαινονταν παντα αγρια και κακιασμενα. Κι αυτο το μονιμα ρυτιδιασμενο μετωπο απο πανω, σκετη αηδια. Ξερω πως οι περισσοτεροι (μπορει και ολοι) διαφωνειτε με αυτα που λεω, αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου και αλιμονο αν διστασω να την πω επειδη ειναι διαφορετικη απο τη γνωμη των πολλων.

Ίσως έφταιγε το βάψιμο που έκανε στα μάτια.

%CE%A4%CE%B6%CE%AD%CE%BD%CE%B7_%CE%9A%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%B6%CE%B7.jpg


Πάντως δεν είχε περάσει και λίγα η Τζένη..
 
Πιστεύω αυτό που γράφεις να μην το εννοείς πραγματικά..
 
Αν και δεν συμφωνώ ότι η Καρέζη ήταν πάντα αγριόφατσα, εν τούτοις θεωρώ ότι γέρασε άσχημα. Ίσως να έφταιγε ο καρκίνος; Απλώς να κακογέρασε; Δεν ξέρω, πάντως ο χρόνος της φέρθηκε σκάρτα.
 
Ζωη Λασκαρη. Μια πολυ ωραια κοπελα με φρικαλεο ντυσιμο. Ειδικα οι βαμβακερες καλτσες και τα χαμηλα παπουτσια κανουν το συνολο να μη βλεπεται.
Ποσο κριμα ειναι για μια ομορφη γυναικα να αυτοκαταστρεφεται προς χαριν μια γελοιας μοδας!
 
Νομίζω εδώ θα ταίριαζε ψηλή μπότα κι όχι αυτό το φρικώδες γιαγιαδέ πατούμενο.

Το δε πάτωμα σκίζει!
 
Συμφωνώ για τις βαμβακερές κάλτσες ^^ που ακόμη και ο Βέγγος στο ποδόσφαιρο κοντές φοράει. Απλά κακές!
 
Συμφωνώ για τις βαμβακερές κάλτσες ^^ που ακόμη και ο Βέγγος στο ποδόσφαιρο κοντές φοράει. Απλά κακές!
Και δυστυχως ειχαν γινει παρα πολυ της μοδας γυρω στο 1968. Η Λασκαρη μαλλον ξετρελαθηκε με αυτο το αισχος γιατι φοραει παρομοιες και στην ταινια Αγαπη για παντα.
Αααχ!.....Βλεπω τη μοδα που επικρατουσε μολις ελαχιστα χρονια νωριτερα μεχρι το 1965 με τα ταγιερακια, τις γοβες στιλετο και τις θεσπεσιες βραδινες τουαλετες της εποχης και βλεπω την καταστροφη που επηλθε υστερα και αναρωτιεμαι για τα μυαλα που ειχε η ανθρωποτητα. Ενταξει, σου πασαρουν μια μοδα. Αν ειναι εμετικη, εσυ θα την ακολουθησεις;
 
Εγώ εκείνο που πρόσεξα είναι ότι το logo του Retromaniax ταιριάζει πολύ με τη φωτό, γιατί οι αποχρώσεις του κόκκινου που έχει είναι πολύ κοντά στις αποχρώσεις στα ρούχα της Ζ.Λ.
 
Τι γυναικαρες που είχε εκείνη την εποχή.. Είχαν νομίζω περισσότερη θηλυκότητα απο ότι στην εποχή μας.
Και τωρα υπαρχουν πολλες και πολυ ωραιες γυναικες, αλλα ντυνονται απαισια και με τροπο που δεν τονιζεται η θηλυκοτητα τους.
Συνηθως κυκλοφορουν με φορμες, τζην και αθλητικα παπουτσια τη στιγμη που το 1950 για να παει η Αμερικανιδα στο σουπερ μαρκετ φορουσε ταγιερ και ψηλοτακουνα. Αυτο τα λεει ολα. Τι θηλυκοτητα δηλαδη να εχει σημερα η αλλη οταν φοραει ιδια παπουτσια με εναν αντρα και απο μεσα βαμβακερη καλτσα;
Θυμαμαι πως οταν ημουν μαθητρια Λυκειου κοντευα να μεινω απο απουσιες γιατι τις μερες που ειχαμε γυμναστικη αρνιομουν να φορεσω αθλητικα παπουτσια. Ημουν δεσποινις και ηθελα να ντυνομαι αναλογως. Οχι να φοραω ο,τι φορουσαν οι μαντραχαλοι οι συμμαθητες μου. Αμα δεν ξεχωριζει το γυναικειο ντυσιμο απο το αντρικο, βρασε ρυζι.
 
Πίσω
Μπλουζα