Αγαπημένο Soundtrack του ANT1 της δεκαετίας του '90

'Λαμψη' δαγκωτο!!! εχω κ' τα 2 soundtrack της κ' σε βινυλιο κ' cd ! Υπεροχες μουσικες των Ρομπερτ Ουιλιαμς κ' Ζακ Ιακωβιδη. Ανεπαναληπτη Μπεσσυ Αργυρακη κ' Κευ Κονορς.
 
Φαίνεται πως είμαι ο πρώτος που ψήφισε τον "Βαμμένο Ήλιο" με τον Γιάννη Πάριο. Και απορώ για να είμαι ειλικρινής...πολύ ωραία μουσική και στίχος που στέκεται άνετα και εκτός του πλαισίου του σήριαλ. Λατρεύω σχεδόν εξίσου και τα soundtracks από τη Λάμψη και από την Πρόβα ΝΥφικού
 
Επέλεξα το soundtrack από τη σειρά Βαμμένα κόκκινα μαλλιά επειδή μου είχε κάνει εντύπωση σαν τραγούδι όταν πρωτοακούστηκε. Επόμενες επιλογές μου τα soundtracks από τις σειρές Πρόβα νυφικού (καταπληκτική η ερμηνεία της Μαρινέλλας) και Έκπτωτος Άγγελος με το επίσης αγαπημένο μου τραγούδι ''Ίσως'' του Γιάννη Βαρδή.
 
Έδωσα την ψήφο στο άγγιγμα ψυχής. Μου άρεσε το μουσικό της θέμα αρκετά και δεν είδα της Ελλάδος τα παιδιά...
 
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά....ωραιο τραγουδι.

Αν και δεν παω τον Νταλάκα(ετσι τον λεγαμε μικροι)...
 
Ψήφισα Λάμψη. Δεύτερο το Άγγιγμα Ψυχής για μένα.
 
BETTY BOOP είπε:
Επέλεξα το soundtrack από τη σειρά Βαμμένα κόκκινα μαλλιά επειδή μου είχε κάνει εντύπωση σαν τραγούδι όταν πρωτοακούστηκε. Επόμενες επιλογές μου τα soundtracks από τις σειρές Πρόβα νυφικού (καταπληκτική η ερμηνεία της Μαρινέλλας) και Έκπτωτος Άγγελος με το επίσης αγαπημένο μου τραγούδι ''Ίσως'' του Γιάννη Βαρδή.
Από τη σειρά ''Λάμψη'' μου άρεσε η παρακάτω μουσική από τους τίτλους έναρξης

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χωρίς δισταγμό ΑΓΓΙΓΜΑ ΨΥΧΗΣ...τίποτε άλλο!!!
 
Δεν μπορώ να βρω με τίποτα τον ΠΡΟΒΟΛΕΑ με την Ελενα Ακρίτα. Μήπως έχεις καμιά ιδέα; Ούτε τους στίχους θυμάμαι λίγους αλλά όχι όλους.
 
Ταύρος με Τοξότη κανείς δεν το ανέφερε; Τρομερή μουσική του Χατζηνάσιου για μια σειρά που κράτησε μόνο μια χρονιά αλλά έμεινε αξέχαστη.

Από αυτά που είναι στη λίστα ξεχωρίζω Πρόβα του Νυφικού και Λάμψη!
 
Ψήφισα το " Άγγιγμα ψυχής" για το εκπληκτικό τραγούδι... "το σώμα που ζητάς, το πήρε ο βοριάς..." Αν είχα δεύτερη επιλογή θα ήταν το "Πρόβα νυφικού".
 
Πίσω
Μπλουζα