Αγαπημένο video-clip

EUROPE - THE FINAL COUNTDOWN....

Γιατί είναι το αγαπημένο μου τραγούδι;;;

Μα φυσικά για 1000000000 λογους και άλλους τόσους που σίγουρα θυμίζει το τραγούδι αυτό στον καθένα απο εσάς!!! :D

THE FINAL COUNTDOWN.....

(ten, nine, eight, seven, six, five, four, three, two, one)

We're leaving together,

But still it's farewell.

And maybe we'll come back

To earth, who can tell?

I guess there is no one to blame

We're leaving ground (leaving ground)

Will things ever be the same again?

It's the final countdown.

The final countdown

 


:acoustic:
 
Θα βάλω ένα που μου άρεσε από την πρώτη φορά που το είδα.

Talk Talk - Such A Shame (1984)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απολαυστικός Blackie Lawless σε ένα video clip που δεν το χορταίνω ποτέ.

W.A.S.P - Blind in Texas (1985)
 
Στη δεκαετία του 80 όπου το χρώμα στα videoclips (και οπουδήποτε αλλού) είχε φτάσει στην υπερβολή του εγώ προτιμούσα τα ασπρόμαυρα! Το πιο αγαπημένο μου ήταν το Absolute Beginners του David Bowie. Υπέροχο τραγούδι, κι αυτός ο άτιμος γράφει πολύ ωραία στο φακό με την καμπαρντίνα και το καπέλο, είναι και το Λονδίνο στο σκηνικό, τι άλλο να ζητήσω!


Μετά από χρόνια ξαναείδα -και τώρα πια αυτό θα επέλεγα- το The Chauffeur των Duran Duran, το οποίο κάποιος εδώ έχει ήδη αναφέρει. Ανεξάρτητα από το ότι πρόκειται για απόλαυση για τα μάτια των ανδρών (μοντέλα, εσώρουχα, λίγο γυμνό, kinky υπονοούμενα) προσωπικά το βρίσκω από αισθητικής πλευράς εξαιρετικά καλοφτιαγμένο. Είναι σαν να έχει βάλει την υπογραφή του ο ίδιος ο Helmut Newton ενώ το τραγούδι ταιριάζει τέλεια με τα πλάνα που εναλλάσσονται αρμονικά και η φωνή του Simon σε κάνει να θες να το ακούς ξανά και ξανά!

(το βίντεο το βάζω ή θα φάω ban? :p)
 
Μου αρέσει η μουσική, το βίντεο, τα πρόσωπα. Εισπράττω το ίδιο positive vibe κάθε φορά που το βλέπω ή ακούω

Modjo - Lady (Hear Me Tonight) (2000)
 
Πίσω
Μπλουζα