Αγαπημενα Instrumentals

joe

RetroMasteR
Joined
28 Απρ 2008
Μηνύματα
1.441
Αντιδράσεις
259
Καταιγιστικα σολο και ριφ ή αρμονικες αναπαυλες που σε ταξιδευουν. Περι ορχηστικων ο λογος. Ειπα να ανοιξω το παρων καταστημα για να καταθεσουμε τα αγαπημενα.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο μεταλ ορχηστρικα, ας αρχισουμε με τα παρακατω

Helloween - follow the sign

Απο το album port royal. Παρεπιπτοντως, το artwork στο album αυτο (και το οπισθοφυλλο που δε φαινεται στο λινκ ) δε θυμιζει πολυ monkey island?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα παρω ματσουκι! Ειπαμε instrumental αλλα στο φασμα του ροκ/μπλουζ αντε και fusion. Πολυ καλος ο Βαγγελας και οκ ο Σπανουδακης (παντα ειχα την εντυπωση οτι παιζει συνεχεια το ιδιο κομματι) αλλα τα συγκεκριμενα δεν ειναι στο πεδιο που συζηταμε. Γιατι αμα παμε ετσι θα σκασει κανενας με δισκογραφιες ολοκληρες απο τζαζ και μουσικη δωματιου και θα μου το κλεισει το μαγαζι.

Αργκ...

YΓ Ντοκεν πολυ ωραιος ο Ουγγρος!!! Εχει συναισθημα και αυτο μου αρεσει περισσοτερο απο τις παραθεσεις υπερηχητικων κλιμακων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...λυπάμαι αλλά το loner δεν αξίζει σε στούντιο έκδοση! Αναζητήστε την live των 12 λεπτών!!!
 
joe είπε:
Θα παρω ματσουκι! Ειπαμε instrumental αλλα στο φασμα του ροκ/μπλουζ αντε και fusion. Πολυ καλος ο Βαγγελας και οκ ο Σπανουδακης (παντα ειχα την εντυπωση οτι παιζει συνεχεια το ιδιο κομματι) αλλα τα συγκεκριμενα δεν ειναι στο πεδιο που συζηταμε. Γιατι αμα παμε ετσι θα σκασει κανενας με δισκογραφιες ολοκληρες απο τζαζ και μουσικη δωματιου και θα μου το κλεισει το μαγαζι.
Αργκ...

YΓ Ντοκεν πολυ ωραιος ο Ουγγρος!!! Εχει συναισθημα και αυτο μου αρεσει περισσοτερο απο τις παραθεσεις υπερηχητικων κλιμακων.

Φιλε joe σεβαστο το σχολιο σου απλα μπερδευτηκα γιατι ο τιτλος του thread ειναι "Αγαπημενα Instrumentals" γενικα και αναφερα τα αγαπημενα μου. Αλλα εως εδω!!

Ισως ο "Βαγγελας" και ο Σταματης Σπανουδακης που "παντα ειχες την εντυπωση οτι παιζει συνεχεια το ιδιο κομματι" οπως αναφερεις στο σχολιο σου σχετικα με τα βιντεο που εχω βαλει νομιζω οτι εχουν γραψει παγκοσμια ιστορια με την instrumental μουσικη τους οχι μονο στον πλανητη μας αλλα και στα περατα του συμπαντος μας καθως ο " Βαγγελας" εχει γραψει την μουσικη Methodia που παραθετω στο βιντεο και εχει επιλεγει το τραγουδι αυτο να σταλει σε ολα τα περατα του συμπαντος καθως εχει χαρακτηριστει και εχει μελετθει οτι η συγκεκριμενη μουσικη δημιουργει συναισθηματικη επικοινωνια στο ακουσμα τις απο ολα τα ζωντανα ειδη του πλανητη μας και ισως και να δημιουργσει το ιδιο σε αλλες μορφες ζωης.

Οσο αφορα τον Σταματη Σπανουδακη πιστευω οτι κανεις μεγαλο λαθος στο οτι παιζει συνεχεια το ιδιο κομματι ΕΚΤΟΣ εαν εσυ τελικα εχεις ακουσει μονο ενα τραγουδι του πολλες φορες και νομιζεις οτι ξερεις απο instrumental μουσικη λεγοντας περι ροκ κομματια καθως εαν βαλεις ξανα και δεις το βιντεο που παραθετω εαν θυμαμαι καλα μετα τα 2 λεπτα θα δεις οτι παιζει μουσικη με μια ηλεκτρικη κιθαρα και οχι με μια κλασικη οπως στην αρχη.... (Αραγε το ροκ απο τι χαρακτηριζεται σε γενικες γραμμες ;;; Μα απο την ηλεκτρικη κιθαρα) οποτε θεωρω οτι ειναι αξιο κομματι που μπορεις να το βαλεις και σαν ροκ instrumental μουσικη.

Ειμαι σιγουρος παντως οτι δεν μπηκες ουτε στον κοπο να τα ακουσεις μεχρι το τελος! Κριμα ομως γιατι πιστευω οτι δεν αξιζει τετοιου ειδους χλευασμος και ειδικα για αυτους τους μεγαλους Ελληνες μουσικους καλλιτεχνες με την τεραστια γκαμα μουσικης τους oπου δεν εχουν σηματα κερατα και 5Α για να πουλησουν οπως τα ξενα συγκροτηματα γιατι πολυ απλα δεν εχουν αναγκη! Μας εφαγε το ξενοφερτο και ξεχασαμε πολλα!!!!

Αντε και εισαι και απο τον Πειραια οπως εγω :D φιλε μου, αλλα με πειραξε πολυ ο χαρακτηρισμος που εδωσες σε αυτους τους ανθρωπους και πιστευω οτι ειναι λαθος σου.

φιλικα

circleag
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα