Αγαπημενη ταινια Λειβαδίτη/Σταθοπουλου

Ποια η αγαπημενη ταινια του κινηματογραφικου ζευγους

  • 1. Η παραστρατημενη

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 2. Φουκαράδες και λεφταδες

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 3. Το φτωχοπαιδο

    Ψηφοφορίες: 3 100,0%
  • 4. Οι αγγελοι της αμαρτιας

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 5. Το κορίτσι της οργης

    Ψηφοφορίες: 1 33,3%
  • 6. Ζήσε για την αγαπη μας

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 7. Κάθε ναυαγιο και μια κολαση

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 8. Θα ζησω για σενα

    Ψηφοφορίες: 1 33,3%
  • 9.Πικρη μου αγαπη

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • 10. Μεγαλες αγαπες

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    3

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
15.276
Αντιδράσεις
17.701
Ποια είναι η δική σας αγαπημένη ταινία του ζεύγους; δυστυχώς υπάρχει μόνο μια κωμωδία και οι υπόλοιπες μελο! Αλλά τι μελο, άφησαν εποχή. Μπορείτε να ψηφίσετε μέχρι δύο. Σε πολλές το σενάριο είναι του ίδιου του Λειβαδίτη. Η χημεία τους ήταν εξαιρετική, καταπληκτική και σε βάζουν μέσα οι ταινιες τους!
 
Ψηφισα πρωτα το Κοριτσι της οργης, ταινια που την αγαπω πολυ και την εχω δει αμετρητες φορες.
Η δευτερη ψηφος μου πηγε στο Φτωχοπαιδο που σεναριακα ειναι σχεδον ιδιο με το Πολυ αργα για δακρυα, της Φινος Φιλμ. Βασιζονται, βλεπετε, αμφοτερες στο βιβλιο του Ζωρζ Ονε, Ο Αρχισιδηρουργος. Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με το Εχω δικαιωμα να σ' αγαπω, του 1966 με τον Νικο Ξανθοπουλο. Τελος παντων, το Φτωχοπαιδο ειναι μια αγαπημενη μου ταινια και αξιζε την ψηφο μου.
Λυπηθηκα που δεν ειχα και τριτη επιλογη για να την εδινα στην ταινια Πικρη μου αγαπη, οπου εδω Μεμα και Θανος δεν ειναι ζευγαρι, αλλα αδελφια. Στην εν λογω πολυ καλη ταινια η Μεμα κανει ζευγαρι με τον Ανδρεα Ντουζο και ο Θανος με την Μιραντα Κουνελακη.
 
Έχει άλλη μια το ζευγάρι κάνει μαζί το " φιλησε με πριν φύγεις για παντα " αλλά δεν χώραγε δυστυχως
 
Ψήφισα το φτωχοπαιδο για πολλούς λόγους, νομίζω ότι ήταν άρτια ως ταινία. Δεν ήξερα ότι στηριζόταν σε βιβλίο. Όλοι ήταν ταιριαστοί στους ρόλους της η εφη οικονομου μου άρεσε πολύ Στον ρολο της κακίας ερχόταν σε αντίθεση με την μεμα πλήρως ως ζηλιάρα φίλη. Επίσης σαν ιστορία είναι πρωτότυπη και δείχνει δύο κόσμους που έρχονται σε σύγκρουση. Ο γιος της υπηρέτριας ανεβαίνει την ιεραρχία ενώ η αριστοκρατίκη τάξη περνά κρίση
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα