Αγαπητό περιοδικό...

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Θυμάμαι πως τα περιοδικά πάντα είχαν μια στήλη όπου δημοσίευαν τις απορίες, τις μελαγχολίες, τις ανησυχίες και γενικότερα τους προβληματισμούς των αναγνωστριών και των αναγνωστών τους. Και φυσικά στο επόμενο τεύχος, ερχόταν η απάντηση. Το καλύτερο μέρος της ιστορίας ήταν τα ψευδώνυμα. (Για να πω την αλήθεια νόμιζα πάντα πως κανένας δεν έστελνε γράμμα αλλά τα έγραφαν μόνοι τους αυτοί που εργάζονταν στα περιοδικά)

Παραθέτω ένα δείγμα:

picture.php


(Μαραμένο ζουμπούλι!!!!!!!!) :rofl: :rofl: :rofl:
 
Αν κρίνω από τα περιοδικά που εργαζόμουν εγώ, ούτε ένα γράμμα δεν ήταν αληθινό........... Τα περισσότερα ήταν αποκυήματα της δικής μας φαντασίας. Ελάχιστες ήταν οι φορές που είχαμε πραγματικό πρόβλημα.

Τώρα τα δικά μου περιοδικά ασχολούνταν με υπολογιστές, αλλά.................
 
pooky(1) είπε:
Αν κρίνω από τα περιοδικά που εργαζόμουν εγώ, ούτε ένα γράμμα δεν ήταν αληθινό........... Τα περισσότερα ήταν αποκυήματα της δικής μας φαντασίας. Ελάχιστες ήταν οι φορές που είχαμε πραγματικό πρόβλημα.
Τώρα τα δικά μου περιοδικά ασχολούνταν με υπολογιστές, αλλά.................
pcmstliliallilografias.jpg


PC Master (Τευχος 241σελ.156)

Ισως οτι ποιο αστείο-εμπνευσμένο(*) έχει τύχει να διαβάσω σε ανάλογες στήλες στα 20+ χρόνια που είμαι αναγνώστης περιοδικών πληροφορικής .

Ομως όπως κάθε πράγμα που είναι σχεδόν πολύ καλό για να είναι αληθινό ,σου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά ,μήπως ο Λευτέρης Μηλ ,

είναι ...Milli Vanilli αναγνώστης .

Υ.Γ Παντως θυμάμαι το Ram ,είχε γραμμή βοηθείας για Hardware/Software προβλήματα, στην οποία μπορούσες να αποτανθείς .

Kάτι το οποίο δοκίμασα κάποια φορa και μπορώ να πω ότι απαντήσεις/κατάρτιση ήταν αρκετά υψηλότερου επιπέδου απο τις αντίστοιχες εμπειριες απο Computer Shop ,ενώ μου εκανε ιδιαίτερα θετικη εντύπωση η προθυμία και η ανταπόκριση σε σχέση με την αισθηση βαριεστημάρας και "χάρη σου κάνω που σου μιλάω" απο αντίστοιχες αντιμετώπισεις απο Computer Shop .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
όλα τα λεφτά η απάντηση στη σούζι βογκ. οιδιπόδειο σύμπλεγμα
 
Nemo είπε:
PC Master (Τευχος 241σελ.156)Ισως οτι ποιο αστείο-εμπνευσμένο(*) έχει τύχει να διαβάσω σε ανάλογες στήλες στα 20+ χρόνια που είμαι αναγνώστης περιοδικών πληροφορικής .

Ομως όπως κάθε πράγμα που είναι σχεδόν πολύ καλό για να είναι αληθινό ,σου μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά ,μήπως ο Λευτέρης Μηλ ,

είναι ...Milli Vanilli αναγνώστης .
Επέτρεψέ μου φίλε Nemo να σου πω για το PC MASTER,μια και τυγχάνει να έχω τις τύχες μιας ανάλογης στήλης,ότι τα γράμματα είναι 100% αληθινά... :)
 
Πίσω
Μπλουζα