Αγγλικοελληνικο Microsoft Office 4.3 Professional

hotdog

Retro Member
Joined
5 Απρ 2020
Μηνύματα
120
Αντιδράσεις
104
Καλησπερα σας μεσα στην ατυχια μου παλι μου χαμογελασε η τυχη μου αφου βρηκα αυτο το συλλεκτικοτατο κουτι οπου εχει μεσα το αγγλικοελληνικο Microsoft Office 4.3 Professional ανανοικτες οι δισκετες βεβαια. Θα τις εχω στα χερια μου ελπιζω και υπολογιζω την ερχομενη εβδομαδα με ελτα ταχυδρομικη και θα σας γραψω περισσοτερα αφου θα τα φωτογραφισω σχεδον ολα οτι εχει αυτο το κουτι. Ακομη ενας ελληνας χρηστης που το εχει και το αγορασα και τον ευχαριστω θερμα. Μαζι θα παρω και τα ελληνικα windows 3.11.

ms-office.jpg
 
Καλησπερα σας μου εχει φτασει στην Κυπρο το πακετο με τα ελληνικα MICROSOFT OFFICE PROFESSIONAL ΑΚΑ OFFICE 1994 ετσι τα ονομασα. Οπου οι δισκεττες δουλευουν μια χαρα χωρις κανενα προβλημα ή θεμα ολες τους ευτυχως.
Το παιδι αυτο απο οπου τα αγορασα μου ειπε οτι του τα εδωσαν απο μια υπηρεσια πριν λιγα χρονια και τα ειχε στην αποθηκη του.
Μπορειτε να τις κατεβασετε απο εδω: https://archive.org/details/microsoft-office-1994-professional-greek-version




 
Θυμάμαι ότι τότε 1992-3 το excel ήταν κάτι μαγικό.
Στο ΦΥΣΙΚΟ κάναμε τις πράξεις με το απλό calculator και μια μέθοδος ελαχίστων τετραγώνων έπαιρνε 3-4 ημέρες πράξεις! Ένα δύο αλάνια είχαν excel και κάνανε παπάδες! Εμείς απλά τους ζηλευαμε. Εμάς καθηγητής τους την είπε και απαιτούσε της πράξεις με το χέρι. Τελικά είχε δίκιο. Αν δεν βάλεις χέρι, δεν παίρνεις χαμπάρι την έννοια.
 
Θυμάμαι ότι τότε 1992-3 το excel ήταν κάτι μαγικό.
Στο ΦΥΣΙΚΟ κάναμε τις πράξεις με το απλό calculator και μια μέθοδος ελαχίστων τετραγώνων έπαιρνε 3-4 ημέρες πράξεις! Ένα δύο αλάνια είχαν excel και κάνανε παπάδες! Εμείς απλά τους ζηλευαμε. Εμάς καθηγητής τους την είπε και απαιτούσε της πράξεις με το χέρι. Τελικά είχε δίκιο. Αν δεν βάλεις χέρι, δεν παίρνεις χαμπάρι την έννοια.
Ητανε τα πρωτα χρονια των προγραμματων της ελληνικης αγορας τοτε το 1993-1994 και των πρωτων χρηστων των Microsoft Windows που δεν κρατουσανε τοσα χρηματα πιστευω για να πηγαινανε σε Macintosh.
 
Δεν το πιστεύω.

Υπάρχει τελικά ελληνική έκδοση του Office για 3.x. Μάλλον ήταν μαζεμένα όλα μαζί, από την Ελληνική Microsoft!
 
Δεν το πιστεύω.

Υπάρχει τελικά ελληνική έκδοση του Office για 3.x. Μάλλον ήταν μαζεμένα όλα μαζί, από την Ελληνική Microsoft!
Οντως φιλε μου ουτε και εγω το πιστευα οταν τα επιασα στα χερια μου και τα εκανα ολα ψηφιακα θα τα βρεις στο πιο πανω Links για να τα κατεβασεις αν σε ενδιαφερουν φυσικα !!!!!!!!!!!!!!!!! Δουλευαν ρολοι οι δισκετες ηταν ανανοικτες με τα ναιλα τους ακομη αν και περασαν τοσα χρονια.
 
Είχες δίκιο που τα έψαχνες.

Ο πατέρας μου είχε το ίδιο πακέτο, αλλά στα Αγγλικά. Στα Εξάρχεια τα παλιά καταστήματα σίγουρα θα τα έχουν κάπου. Έστω και πειρατικά.
 
Είχες δίκιο που τα έψαχνες.

Ο πατέρας μου είχε το ίδιο πακέτο, αλλά στα Αγγλικά. Στα Εξάρχεια τα παλιά καταστήματα σίγουρα θα τα έχουν κάπου. Έστω και πειρατικά.
Στα εξαρχεια ειπες σιγουρα θα τα εχουνε καπου εστω και πειρατικα ε ;
 
Ναι αν λειτουργούν τα μαγαζιά σίγουρα.

Το SP3 για το Ελληνικό Office 2000 που θα το βρούμε; Έφτιαξα μια εγκατάσταση με Ελληνικά Windows 2000 και προσπαθώ να του κάνω update. Μέχρι το 2017 γινόταν σε μια άλλη αγγλική που έχω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι αν λειτουργούν τα μαγαζιά σίγουρα.

Το SP3 για το Ελληνικό Office 2000 που θα το βρούμε; Έφτιαξα μια εγκατάσταση με Ελληνικά Windows 2000 και προσπαθώ να του κάνω update. Μέχρι το 2017 γινόταν σε μια άλλη αγγλική που έχω.
Και ισως αναζητας και τα υπολοιπα:
 
Ευχαριστώ, μόνο το SP3 μας λείπει. Για το Office 2000.
 
Πίσω
Μπλουζα