Αγορά φλιπερ

ababapanos

Retro Member
Joined
7 Φεβ 2013
Μηνύματα
139
Αντιδράσεις
3
καλησπέρα σας. Θέλω να αγοράσω ενα Φλιπερ , οχι από τα πολύ παλιά αλλά αυτά της δεκαετίας του 90 και μετά με μεγάλο display . Επειδή δεν μπορώ να βρω ευκολα , γνωριζετε κάποιον που να έχει και να πουλάει?
 
Δεν γνωρίζω να πουλάει κανείς, αλλά αν ρίξεις μια ματιά στα γνωστά site με διάφορες αγγελίες όλο και κάτι θα βρεις. Πάντως πρέπει να σε προειδοποιήσω πως το χέρι θα το βάλεις πολύ βαθιά στην τσέπη. Επίσης είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζεις πως αν πάθει κάτι το φλίπερ (δεν αναφέρομαι σε λαμπάκια ή λάστιχα) για παράδειγμα πάθει ζημιά κάποια πλακέτα (που όλες είναι custom) θα δυσκολευτείς εξαιρετικά να βρεις ανταλλακτικό και δεν θα είναι καθόλου οικονομικό. Μην ξεχνάς πως αυτά τα μηχανήματα όπως και τα arcades, κουβαλάνε στην πλάτη τους μερικές δεκαετίες λειτουργίας.
 
Το γνωριζω ειχα και στο παρελθον και θελω παλι γιατι μου αρεσε και πλεον εχω τον χωρο να αποκτησω παλι ενα. Στις αγγελιες εχω μιλησει με ολους οσους πουλανε , δεν εχω βρει κατι αξιολογο μεχρι τωρα, δυστηχως τα περισσοτερα τα εχουν ανθρωποι που δεν ειναι σε αγγελιες και πρεπει να τα βρεις απο γνωστους φιλους απο στωμα σε στωμα κλπ γιαυτο εγραψα και εδω μηπως κανεις γνωριζει καποιον που να εχει
 
Πίσω
Μπλουζα