Αγορά fighting stick για PC & PS4: HORI Real Arcade Pro 4 & for PlayStation

jim2033

RetroN00b
Joined
19 Δεκ 2015
Μηνύματα
24
Αντιδράσεις
0
<Γεια σας θελω να αγορασω ενα fighting stick για το pc kai ps4 εχω δει αυτο το HORI Real Arcade Pro 4 Kai for PlayStation

http://www.ebay.com/itm/HORI-Real-Arcade-Pro-4-Kai-for-PlayStation-3-4-/151832252199?hash=item2359e84f27:g:GgsAAOSwsB9WCbkP

το θελω για τα παιχνιδια mortal kombat x και για το street fighter v

το θεμα ομως εινε να το παρω;;; θα εινε καλo;;;

εχω δει και αλλα Hori Real Arcade Pro.V Hayabusa PS4/PS3 Fighting Game Stick Controller F/S EMS

HORI Real Arcade Pro V for PS4 / PS3 Silent Hayabusa ιΌ Game Stick Controller F/S

NEW Hori Real Arcade Pro.V HAYABUSA Fighting Stick Controller PS4/PS3/PC XInpu

το θεμα εινε τι να αγορασω;;;
 
Πολύ αμφιβάλω αν έχει κάποιο αυτά κάποιος εδώ στην Ελλάδα (μακάρι μεν για να σου απαντήσει). Αν δεν πάρεις απάντηση σχετικά με αυτά, ρίξε μια ματιά σε reviews των συγκεκριμένων στο google.
 
Ολα αυτα που ποσταρες ειναι εξαιρετικες περιπτωσεις και παρα πολυ καλα sticks και για δυο απο αυτα εχω και προσωπικη εμπειρια.Αν δεν εχεις προβλημα με τα χρηματα. γιατι οσο να ναι εχουν αλμυρες τιμες τοτε διαλεξε οποιο θελεις ολα τους ειναι φοβερα οπως ειπα και θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος.
 
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php/28012-Τα-Arcade-Sticks-μου

Πολύ ακριβά νομίζω. Εμένα μου είχε φτιάξει ένα ο Wally (δες το link επάνω), πραγματικό σκυλί και με φοβερή αίσθηση και επιλέγεις εσύ μοχλούς κουμπιά. Δεν ξέρω όμως αν ο τυπάς που έφτιαχνε τα μεταλικά κουτιά συνεχίζει να τα κατασκευάζει. Μίλησε με τον Wally...
 
ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ HORI Real Arcade Pro 4 Kai for PlayStation 3/4 θα δουλεψει στο pc μου ομως επειδη λεει οτι εινε για pc3 kai ps4 περα απο αυτο θα παιξει στο mortal combat x ΄΄;;;

 

 


περα απο αυτο το
HORI Real Arcade Pro 4 το εχει κανενας;;;
 
Θα δωσεις 200+ ευρω για ενα χειριστηριο....??

Μπραβο ρε φιλε!
 
Φιλε αν εχεις τα λεφτα και μπορεις και να το βρεις παρτο με κλειστα τα ματια οπως ειπα και σε παραπανω post.Λειτουργει κανονικα σε windows 7 sp1 αλλα σε windows 10 εχει θεμα οποτε αν εχεις windows 10 θα σε ελεγα να μην το παρεις.Ολα μα ολα τα sticks ασχετα αν γραφουν για ps3,pas4 Κλπ ειναι ολα plug and play το βαζεις δηλαδη στο pc και παιζεις κανονικα τωρα υπαρχουν και εξαιρεσεις που μπορεις να χρειαστης καποιο Third party προγγραματακι για να το ''δει'' κανονικα το pc αλλα τουλαχιστων το Hori real arcade pro 4 kai που δοκιμαστηκε και σε pc δεικο μου και φιλου δουλεψε μια χαρα σε windows 7 sp1 Οπως ειπα.Το Hayabusa stick Που φοραει και τα κουμπια Kuro ειναι ολα τα λεφτα.
 
εχω τα windows 10 δηλάδη θα εχει προβλημα;; στα 10;

θα εχω προβληματα lags ιnput κολληματα και τετοια εννοεις;;;; η να μην διαβαζει σωστα τις κινησεις και ολα ;;;

μιλαο για το mortal kombat x και street fighter v
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα windows 10 σε δυο pc που δοκιμασαμε το stick δεν το αναγνωριζε με τιποτα αυτο ηταν το προβλημα.
 
[edit] μετατροπή από greeklish [edit]

κανενα stick δεν δουλεύει με windows 10΄΄;l;l;;;

ούτε με τους drivers΄΄΄΄;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξερω φιλος για αλλους μοχλους αλλα το συγκεκριμενο παντως ειχε θεμα με τα windows 10.Εγω σε ολα τα pc και laptop εχω τα 7αρια οποτε και δεν εχω καποιο προβλημα.
 
[edit] μετατροπή από greeklish [edit] ειχες βαλει και τους drivers και σε όλα και δεν έπαιξε σε 10;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοιτα τι γινετε φιλος μου ειχε στο pc το συγκεκριμενο stick και γω πηγαινα ενα απο τα δεικα μου και παιζαμε street fighter IV.O φιλος μου αυτος ειχε αυθεντικα windows 7 οποτε του ηρθε το μηνυμα και εγκατεστησε τα windows 10.Aπο τοτε το stick σταματησε να λειτουργει και δεν το αναγνωριζε καν και αυτο συνεχιστηκε για πολυ καιρο μεχρι που ξαναγυρισε στα 7 και βρηκε την ησυχια του.Σε αλλο pc που το δοκιμασαμε με windows 10 το pc εβλεπε κανονικα το stick αλλα δεν το εβλεπε κανενα παιχνιδι οποτε τζιφος και εκει.Απο τοτε μεχρι και τωρα εχουν περασει καποιοι μηνες εχουν βγει διαφορα updates και ισως το προβλημα να εχει λυθει δεν το γνωριζω ομως να σε πω σιγουρα.Αν καποιος αλλος εχει εμπειρια με αυτο το stick και με windows 10 τωρα προσφατα ομως θα μπορουσε να μας διαφωτισει.
 
Jim2033 γύρνα το πληκτρολόγιο σε ελληνικά. Δεν επιτρέπονται τα greeklish
 
αν γινετε καποιος να μας διαφωτισει;;;

και να σε ρωτησω το http://www.specialprice.gr/el/joystick-arcade-stick-real-arcade-pro-rap-hori-4-kai-ps4 Hori Real Arcade Pro 4 σαν arcade stick εινε καλο;;;στα κουμπια και σε ολα;;;

 


θελω να πω αν επερνα καπιο ακριβοτερο θα εβλεπα καπια διαφορα παραπανω΄¨;;; η με αυτο θα ειμε υπερκαλυμενος;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oχι απλα υπερκαλυμενος θα εισαι αλλα υπερυπερυπερυπερκαλυμενος.Δεν αξιζει να δωσεις παραπανω λεφτα και αυτα που κοστιζει ειναι πολλα γιατι αν επερνες κορυφαια ανταλακτικα και στο εκανε καποιος που γνωριζει θα σε εβγαινε πολυ πιο φθηνο αλλα αφου δεν θες να μπλεξεις με τετοια αυτο το Hori ειναι φοβερο εργαλειο και ο μοχλος και τα κουμπια ειναι απο τα κορυφαια.
 
παντος πες μου κατι τα παιχνιδια mortal x και street fighter εινε καλυτερα να τα παιζεις με τo Hori η με το χειριστιριο του ps4 και αν ναι και γιατι;;;

 


πια η διαφορα του
χειριστιριου του ps4 σε σχεση με τo Hori΄΄;;;

το θεμα εινε επειδη εχω μεγαλα δακτυλα και χονδρα θα με βολεψει;;; γιατι με το Ps4 χειριστηριο δεν με βολευε καθολου γιατι τα 2 μεγαλα δακτυλα εινε χονδρα

το θεμα εινε με το hori 4 θα εχω προβληματα;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξερω τι ηλικεια εχεις αλλα αν προλαβες τα arcades δεν χρειαζεται καν αυτη η ερωτηση.street fighter,mortal combat,samurai shodown και δεκαδες αλλα fighting games κομμενα και ραμενα για arcade stick.Καλο το gamepad αλλα με το stick θα τα απολαυσεις στο μεγιστο βαθμο και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
 
ΑΚΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΙΟς ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΦΟΡΑΜ..

I own both a Hori Rap V4 Hayabusa (first release) and a Windows 10 PC

Yes the Hori Real Arcade Pro 4 works in Windows 10, I said this before.

 


My System specs. Not like it matters
Spoiler:




 

 


Make sure you install/update all your PC drivers, Motherboard, Chipset, Video, Audio, everything.



Head to your PC manufacturers website for the latest drivers. If you have a older Computer Windows might use generic drivers instead. If thats the case Run Windows Update.


 


Make sure you install Direct X9.0C, Yes Windows 10 comes with Direct X 12, but 12 lacks alot of necessary files for many older games and input drivers.



You can download it from here
http://filehippo.com/download_directx/




περα απο αυτο καπια ατομα ειπανε οτι το hori 4 δεν εινε καλο

και τα καλυτερα εινε

αυτα

http://www.hitboxarcade.com/products/ps4-pc-hit-box

http://www.hitboxarcade.com/products/hit-box-multi-console

αυτα δεν εχουνε μοχλο

καλα αυτα τα θεωρουνε καλυτερα; απο το hori 4;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα