Αγορά video !

nikoladim

Retro Member
Joined
8 Ιουν 2008
Μηνύματα
110
Αντιδράσεις
4
Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα βίντεο για να παίζω τις παλιές καλές κασέτες! Αλλά ότι βρήκα στο ίντερνετ είναι πανάκριβο! Από ότι φαίνεται ποντάρουν είτε σε ρετροφαν είτε σε συλλέκτες... Έχετε καμμιά πρόταση?
 
Όταν λες πανάκριβο τι ενοείς? Εξαρτάτε βέβαια από το τι θα βρεις αλλά κυρίως ποιό είναι το δκό σου μπάτζετ. Βέβαια το σημαντικότερο είναι σε ποιά κατάσταση θα είναι το μηχάνημα που παίρνεις (αν θα χρειαστεί επισκευή) κτλ.
 
πάνω από 100ε ! το θέμα είναι να δώσω κανένα 50-60άρι
 
Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις βρει, μοντέλο, χρονολογία και κατάσταση όπως είπα και πιό πάνω. Υποθέτω ότι ψάχνεις κάτι απλό ίσα ίσα να παίζει τις κασσέτες που έχεις.

Αν θέλεις δώσε ακριβώς στοιχεία αυτού που βρήκες να σου πω την γνώμη μου.
 
Μπες στο site της Χρυσής Ευκαιρίας και θα βρεις πολλά στην τιμή που ψάχνεις. Θα σου πρότεινα panasonic.
 
nikoladim είπε:
πάνω από 100ε ! το θέμα είναι να δώσω κανένα 50-60άρι
Επειδή πρόσφατα που χάλασε το δικό μου, έψαχνα μήπως αγόραζα κάποιο καινούριο, θα σου πω ότι πλέον δεν παίζει να βρεις κάτω από 100€. Είναι πολύ σπάνιο καινούριο μηχάνημα σε μεγάλα καταστήματα στην τιμή των 50-60... Άμα θες μεταχειρισμένο, θέλει ψάξιμο καλό!

Στο media mrkt που υποτίθεται ότι είναι και φθηνό μαγαζί ηλεκτρονικών και καλό, έχει πολλά είδη, μπορείς να ψάξεις κι άμα είσαι τυχερός να βρεις κάτι κάτω από 90!
 
Πάρτο, πολύ καλη τιμή για αυτό που είναι, έχει και εγγύηση και είναι και καινούργιο φίλε μου
 
Βάλε μια αγγελία και ζήτα συσκευή. Σε συμβολική τιμή, ή για χάρισμα. Όλο και κάποιος μπορεί να έχει κάποιο για πέταμα που να λειτουργεί, όμως, κανονικότατα.
 
funai??? :eek:

Τί να την κάνω την εγγύηση αν μου μασήσει την κασέτα?

Πάντως αυτό που έκανα πρόσφατα ήταν να πάρω ένα απλό DVD Recorder (100€) και να αντιγράψω μερικές παλιές έτσι για το φόβο των Ιουδαίων.

Ειδικά κάποιες είναι κειμήλια (π.χ. Οι Κυνηγοί της Χαμένης Κιβωτού, ΕΡΤ1, Χριστούγεννα 1988, με τις διαφημίσεις, τον πρόλογο της παρουσιάστριας και τό σήμα διακοπής των Ειδήσεων. Ευτυχισμένο το 1988! ;) )
 
τελευταια φορα που πηγα στα praktiker, ειχανε καλο stock απο vhs videos, περνα και ριξε καμια ματια.
 
Και εγώ ο άμοιρος προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να βρω ένα βίντεο που να παίζει secam, αλλά δεν βρίσκω ούτε για δείγμα!

Αν ξέρει κάποιος από εσάς που θα βρω ένα θα του ανάψω λαμπάδα!!
 
Η philips ειχε βγαλει αρκετα μοντελα region free.. Μιλα με την philips hellas για το κατα ποσο μπορουνε να σου βρουνε ενα τετοιο απο την αποθηκη. Εχουνε ακομα, αλλα θελει λιγο ψαξιμο..
 
Eγώ πάντος διαφονώ με την ιδέα της χ.ε. ,απο προσοπική εμπειρία.2 βιντεο που ειχα αγοράσει περιση είχα πετάξει τα λεφτά μου ,το ενα είχε προβλημα στην κεφαλή (70 ευρώ τουλάχιστον κοστος επισκευης)και το άλλο στο τροφοδοτικό του.Κανα 50αρικο επισκευή. Οπως καταλαβένετε φιλοι μου οτι λευτά έδωσα για την αγορα αυτών των 2 βιντεο τα ΠΕΤΑΞΑ!Αμφοτερα κατεληξαν στον παλιατζή!!!

Θα προτεινα στο φίλο που ενδιαφέρετε ,να αγοράσει κενούργια συσκευή ,δεν ξέρω βεβεα αν πουλάνε ακόμα ,αρχές 2010 κατι ψιλά είχε και σε καλές τιμές! Πιο πιθανο να βρείς σε κανα συνυκιακό μαγαζί με ηλεκτρικά είδη παρά σε μεγάλα (εκει δεν πεζει να έχουν!),είχα ρωτήσει προ 1 ετους στο mediamarkt και μονο που δεν γέλασαν μαζί μου!

Εαν παλι θές να αγοράσεις μεταχειρησμενο video ,να το πάρεις ΜΟΝΟ απο γνωστό ή απο κανεναν ηλεκτρονικό που έχει εργαστήριο ,ολο κια καποια συσκευη θα έχει να σε βολέψει ,ειπάρχει πολίς κοσμος που αφινει το video για επισκευή και δεν το πέρνει ποτέ!

Ελπιζω να βοιθησα.

Ωχχχ τόρα είδα οτι το thread είναι παλιό ,για ποιον τα λέω ολα αυτά? ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν πειράζει. Και εγώ σκεφτόμουνα την αγορά video μεταχειρισμένου και σίγουρα με απέτρεψες. :)
 
και εγω ψαχνω τωρα καποιο και δεν βρισκω πουθενα γιατι το δικο μου μας αφησε χρονους και το θεμα ειναι οτι εχω παρα μα παρα πολλες κασσετες οποτε χρειαζεται σιγουρα μονο μεταχειρισμενα βρισκω και αυτα δεν ξερω τι ποιοτητα θα ειναι
 
Πίσω
Μπλουζα