Ακουστικό κουίζ!

1. Πολυ αργα για δακρυα

2. Ολγα αγαπη μου

3. Αγαπη και αιμα
 
Πολύ πολύ σωστά για άλλη μια φορά. Θέλω πολύ να σας ευχαριστήσω όλους που συμμετείχατε και σε αυτό το κουίζ! :flower: Το σίγουρο είναι πως αυτή που εξάσκησε πιο πολύ τα αυτάκια της είναι η αγαπητή Bambinella! :flower:
 
Κι εγω θελω να σε ευχαριστησω πολυ, tonytony! Ηταν ενα κουιζ που ξεκινησε μεσα απο....τη ζουγκλα των πολεων και τελειωσε με....αγαπη και αιμα! ;)

Oπως σου εγραψα και στην πρωτη σελιδα, αυτο το κουιζ ηταν οχι μονο ωραιο, αλλα και πρωτοτυπο. Κατι εντελως εξω απο αυτα που ειχαμε συνηθισει ως τωρα.

Σε προσωπικο επιπεδο, μου αρεσε πολυ που μου εδωσες τη δυνατοτητα να εξασκησω την ακοη και το μνημονικο μου μεσα απο αγαπημενες μελωδιες του ελληνικου κινηματογραφου. Ηταν μια ευχαριστη προκληση!

Δεν τελειωνουμε εδω ομως. Θα επανελθω συντομα για να γραψω τις πιο αγαπημενες μου κι ευχομαι και αλλα παιδια να κανουν το ιδιο.
 
Να' σαι καλά Bambinella και σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Αν ήταν να κάνω ένα top 5 με τις πιο αγαπημένες μου μουσικές τίτλων , θα διάλεγα τις εξής (άσχετα αν κάποιες δε μπήκαν εδώ) :

 


1. Μανταλένα



2. Όταν η πόλις πεθαίνει



3. Ντάμα σπαθί



4. Συνοικία το όνειρο



5. Η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά.


 


 
Καποιες απο αυτες που ανεφερες θα μπουν σιγουρα και στη δικη μου λιστα που ομως θα ειναι πιο μακροσκελης.

Θα ξανακουσω καποια κομματια, θα σκεφτω και θα επανελθω.

Εις το επανιδειν λοιπον, η μαλλον....εις το επανακουειν!
 
Επανερχομαι με τις πιο αγαπημενες μου μελωδιες απο τους τιτλους εναρξης ελληνικων ταινιων.

Καποιες απο αυτες δεν εμφανιστηκαν στο κουιζ του tonytony και γι΄αυτο νομιζω πως πρεπει να τις ξαναθυμηθουμε.

Η σειρα ειναι τυχαια:

Εγκλημα στο Κολωνακι

Δεσποινις διευθυντης

Ζητημα ζωης και θανατου

Εσχατη προδοσια

Το κοριτσι του 17

Οταν η πολις πεθαινει

Τελευταια πτηση

Ιστορια μιας ζωης

Τυψεις συνειδησεως

Ο μικρος δραπετης

Αναζητησις

Πολυ αργα για δακρυα

Το αγκιστρι

Πανικος

Τεντι - μποϊ αγαπη μου

Η μεγαλη αποφαση

Ο θανατος θα ξαναρθει

Αστερω

Οι αμαρτωλοι

Ταξιδι

Νομος 4000

Oι γενναιοι πεθαινουν δυο φορες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι δικές μου επιλογές...

Μανταλένα

Στον αστερισμό της παρθένου

Η ζούγκλα των πόλεων

Νόμος 4000

Η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά

Οι σφαίρες δεν γυρίζουν πίσω

Θέμα συνειδήσεως

Πυρετός στην άσφαλτο

Ο κυρ-γιώργης εκπεδεύεται
 
Πίσω
Μπλουζα