Ακούγεται ανώμαλο, αλλά....

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
....μήπως ξέρει κανείς καμια μέθοδο να "ισιώνεις" τσαλακωμένα χάρτινα κουτιά retro υπολογιστών?? Γιατί με τη μεταφορά ίσως, έχουν "βουλιάξει" σε ορισμένα σημεία και μου τη δίνει να τα βλέπω έτσι, χωρίς να έχουν ούτε γρατζουνιά κατά τ' άλλα. Προσπαθούσα να βρω τρόπο να τα διαλύσω, ωστε να τα απλώσω και να βάλω βάρος επάνω τους, μπας και ισιώσουν, αλλά δεν είναι σαν τα απλά χαρτονένια τετράγωνα κουτιά, μεταφορών ή σούπερ μάρκετ, που ανοίγουν από κάτω και συναρμολογούνται στο πι και φι και φοβάμαι μην τα σκίσω - χαλάσω!!! Μόνο σοβαρές προτάσεις παρακαλώ!!! :cool: :cool:
 
ΟΚ τελικά κατάφερα να το ανοίξω και το έχω πατημένο τώρα!!! :D
 
Δημητρη δωστου εκει να καταλαβει !!!!! :D
 
Λοιπόν.. τα σιδερωνεις :cool:

Δεν ξερω το "παχος" του χαρτιου βεβαια (αν προκειται για αρκετα χοντρο χαρτονι δηλ) αλλά η πιο καλη μεθοδος "ισιωματος" ειναι το σιδερο.

Το εχω κανει παμπολες φορες (δοκιμασμενο)

Βαζεις κατω το χαρτονι, βαζεις και ενα υφασμα (παλιο) απο πανω για προστασια μην καει και ξεκινας σιδερο.

Να μην ειναι ατμοσιδερο. Αρκεσου στα απλα ηλεκτρικα.

(αν ομως τα καταφερεις και με του ατμου, χωρις να τα βρεξεις-χαλασεις, παω πασο ;) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λορένα είπε:
Λοιπόν.. τα σιδερωνεις :cool:
Δεν ξερω το "παχος" του χαρτιου βεβαια (αν προκειται για αρκετα χοντρο χαρτονι δηλ) αλλά η πιο καλη μεθοδος "ισιωματος" ειναι το σιδερο.

Το εχω κανει παμπολες φορες (δοκιμασμενο)

Βαζεις κατω το χαρτονι, βαζεις και ενα υφασμα (παλιο) απο πανω για προστασια μην καει και ξεκινας σιδερο.

Να μην ειναι ατμοσιδερο. Αρκεσου στα απλα ηλεκτρικα.

(αν ομως τα καταφερεις και με του ατμου, χωρις να τα βρεξεις-χαλασεις, παω πασο ;) )
:bow:

Θα το δοκιμάσω!!!!
 
Χχαχαχαχαχχα δεν ειναι ανωμαλια ασθενεια ειναι και λεγεται o.c.d  η στα ελληνικα ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη ΙΨΔ.Ολοι οι άνθρωποι την έχουν απο μικρό εως μεγάλο βαθμό.

Εδώ μέσα σίγουρα περισσοτερο που να δεις εμενα με γρατζουνιες σε αμαξια και κασσετοφωνα ακομα και σε συσκευασιες......................αστο
 
Πίσω
Μπλουζα