Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Ραπουνζέλ χίλια ευχαριστώ για την αφιέρωση της φωτογραφίας είναι υπέροχη.
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Γλυκιά μου Amalia34 να σαι καλά!Και λίγη είναι για την ευγένεια και το ήθος σου μόνο μία φωτογραφία αφιέρωση, για αυτό σου αφιερώνω άλλη μία με ρουχαλάκια που έφτιαξα και μεταποίησα...

picture.php
 
rapunjel είπε:
Γλυκιά μου Amalia34 να σαι καλά!Και λίγη είναι για την ευγένεια και το ήθος σου μόνο μία φωτογραφία αφιέρωση, για αυτό σου αφιερώνω άλλη μία με ρουχαλάκια που έφτιαξα και μεταποίησα...
picture.php



Rapunjel κάνεις καταπληκτική δουλειά μπράβο σου :D :D:D:D

Έχω ερώτηση για σένα #)

Αυτό το λευκό κορδελάκι δεν ξέρω πώς το λέτε που πηγαίνει γύρω από το φόρεμα κυκλοφορεί ακόμα???

Αναρωτούμε γιατί είναι ολόιδιο σαν αυτό από El Greco που χρησιμοποιούσε σε μερικά σπιρτούλια




Μακάρι να κυκλοφορεί γιατί μερικά χριαζονται αλλαγή και είναι καλό πάντα να βρίσκουμε ανταλλακτικά ώστε να διορθώνουμε ότι έχει κατασταφη :(

Ευχαριστώ :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Γλυκέ μου καλέ φίλε El_Greco_Fanatic θα ρωτήσω να δω εαν μπορώ να σου βρω την ίδια άσπρη κορδέλα.Εννοείς αυτή που έχει η φούστα!Εαν τη βρω θα στη στείλω! ;)

Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια!!!Σε ευχαριστώ! :D
 
rapunjel είπε:
Γλυκέ μου καλέ φίλε El_Greco_Fanatic θα ρωτήσω να δω εαν μπορώ να σου βρω την ίδια άσπρη κορδέλα.Εννοείς αυτή που έχει η φούστα!Εαν τη βρω θα στη στείλω! ;) Να σαι καλά για τα καλά σου λόγια!!!Σε ευχαριστώ! :D
Ναι αυτήν εννοώ #)

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 
Αγαπημένη Ραπουνζέλ και πάλι ευχαριστώ για τη φωτογραφία, γεια στα χέρια σου και πάλι πολύ όμορφο κι αυτό το ρουχαλάκι της Αλίκης. Της πηγαίνουν τόσο τα ζωηρά χρώματα!
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ!Πάντα ευγενική και καλόκαρδη!

Η Αλίκη με γαλλική πλεξίδα μπροστά στη μεγάλη μας Σταρ!!!

picture.php
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Η Αλίκη με μαλλί κομμωτηρίου...

picture.php


picture.php


Υ.Γ. Καλέ μου φίλε El_Greco_Fanatic δεν βρήκα την κορδέλα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα συνεχίσω να ψάχνω! ;)
 
Rapunjel μου, το χρωμα των μαλλιων και τα ματια αυτης της κουκλας ειναι μοναδικα! :) Καθε φορα που την βλεπω και την ποσταρεις εσυ, με τα ομορφα χτενισματα σου και το styling την καμαρωνω! Ειναι μια κουκλα που ζει κι οχι πισω απο μια σκονισμενη βιτρινα! :flower: Ειναι σαν ανηκει σε ολους μας! :)
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Λατρεμένη Αναστασία συμφωνώ μαζί σου.Είναι η μοναδική κούκλα που έβγαλε τη bibi-bo από την πρώτη θέση και μπήκε αυτή.Έχεις απόλυτο δίκιο ανήκει σε όλους μας!

picture.php
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Μόλις τέλειωσα μία φορμίτσα που έραψα για την Αλίκη...

picture.php
 
Rapunjel μου, γεια στα χερια σου! :flower: Της παει πολυ! :)

Τα παπουτσακια που της φορας τα ειχε; Η' τα εχεις απο αλλη κουκλα;

Αν ειναι απο αλλη κουκλα, κυκλοφορει ακομα;

Σε ρωταω γιατι εχω ξυπολητη την Corinne και εχω την εντυπωση οτι φορανε πανω κατω το ιδιο μεγεθος ;)
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Τα παπουτσάκια είναι από μία Sindy Pedigree.Απλά είναι μαλακά και μπήκανε στα πόδια της.Δυστυχώς δεν έχω άλλο ζευγάρι να της κάνει αλλά άμα βρω θα σου στείλω κατευθείαν! :D

Η Αλίκη μας σε κοντινό με τη νέα φόρμα!

picture.php
 
καταπληκτική και η κούκλα και η φορμίτσα της!!!! :) :)

Μπράβο Rapunjel!!!! :)

Δεν ήξερα ότι υπήρχε κούκλα - Αλίκη!!!!

Πράγματι ιστορική κούκλα!!!!!
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

abbey μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Είναι η αγαπημένη μου κούκλα μιας και αγαπάω πολύ την Αλίκη.Θέλω να της κάνω πολλά πολλά ρουχαλάκια.

Με ένα άλλο φόρεμα,κινέζικο αυτό!

picture.php
 
Σούπερ!!!!! Μια πραγματική σταρ!!! :flower:
 
Ραπουνζέλ υπέροχη η φορμίτσα της Αλίκης σου πολύ καλή δουλειά και της πηγαίνει πολύ, είναι αντάξια της Αλίκης μας!
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

abbey μου,γλυκιά Amalia34 ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!Μόλις τέλειωσα ακόμη ένα φουστανάκι που έραψα, το τριαντάφυλλο όπως το ονόμασα...

picture.php
 
Rapunjel μου ειναι υπεροχη!!! :flower:

Αφου τα παπουτσακια της Σιντυ Πεντιγκρι κατορθωσαν να μπουν στα ποδια αυτης της κουκλας, καταλαβα οτι δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο η Corinne Italocremona! :eek:

Rapunjel μου, οταν εχεις ορεξη και χρονο φυσικα, σε παρακαλω βγαλε μας μια φωτογραφια της κουκλας Αλικης διπλα στην bibi-bo, να καταλαβω τι μεγεθος εχει, γιατι την φανταζομουνα πιο μεγαλη! #)

:flower: :flower:
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη η κούκλα

Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Η Αλίκη ευχαρίστως φωτογραφίζεται δίπλα στην Ιωαλιάνα για σένα...

picture.php


Υ.Γ.Τα παπούτσια που φορούσε η Sindy δεν πρέπει να ήταν δικά της και για αυτό χωράνε στην Αλίκη.Απλά με αυτά τα παπούτσια μου την κάνανε δώρο.Πες μου πόσο μάκρος έχει το πόδι της κούκλας σου και πόσο πλάτος να δω εαν έχω παπουτσάκια να της κάνουν! ;)

Αν ανοίξεις τα παπουτσάκια με πενσάκι στο φάρδος μπαίνουν της barbie και στη bibi-bo.Η Ιωαλιάνα φοράει με αυτό τον τρόπο υπέροχες γόβες barbie!
 
Πίσω
Μπλουζα