Αλλαγή floppy σε Falcon

keropi

Human RetroDatabase
Joined
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.709
Αντιδράσεις
9
:) :) :) :)

Επειδή αγόρασα από τον φίλο DIMITRIS K. ένα Falcon χωρίς floppy, ήθελα να ρωτήσω ποιό δουλεύει για να το τοποθετήσω. είναι κανονικό 1.44ΜΒ ? πρέπει να έχει jumpers όπως πληροφορήθηκα? :confused:

ευχαριστώ!
 
Καλά.. ποτε πρόλαβες και τον έχεις στα χερια σου???
 
όχι ακόμα, αλλά θέλω να έχω ότι χρειάζεται μόλις έρθει... διότι χωρίς floppy τί να τρέξω να τον χαζέψω λίγο? ΛΟΛ
 
αντε καλορίζικος !
 
ΧΑΧΑΧΑ! keropi pr;osexe, giati to FALCON einai kakh epilogh gia prvth epafh me ta ATARI. :biglaugh::biglaugh:

Kalytera na ;epairnes ena 8bito ATARI gia arxh.... :biglaugh::biglaugh:

Fobamai mh pa8eis ATARIash kai arxiseis na petas tis AMIGA apo to para8yro.......:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

:tease:

(Sorry για τυχόν ορθοφραφικά λάθη, αλλά δε γνωρίζω σωστά τη διάλεκτο greeklish) :loco: :D
 
Καλορίζικος keropi !!!
 
Παιδιά, μην του πεις κανείς τη λύση, εκεί να παιδευτεί...... :D
 
Keropi...Εγώ έχω ένα STE δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά δεν μου είχε δουλέψει κανένα drive από PC δεν το έψαξα περισσότερο γιατί το δικό του drive δούλευε κανονικά..Επίσης καλό θα ήταν να αρχίσεις να ψάχνεις στο ebay μπορεί να βρεις κάτι..Τώρα βεβαίως μπορεί να κάνω και λάθος....
 
ΤΙ???

ΠΡΟΔΟΤΗ!!! [edited by Turrican] :D
 
xexexe

πρέπει να εξερευνήσω και το αντίπαλο στρατόπεδο ΛΟΛ
 
Σωστά,να μάθουμε τι μαγειρεύουν για την τελική επίθεση :D :D :D
 
Νομίζω ότι ο κρυφός πόθος κάθε Amiga-τορα. ήταν να έχει και έναν ST

Εγώ πάντως πρώτα είχα τον ST και μετά είχα πάρει Amiga.. το ίδιο έκανα και τώρα με την ίδια σειρά ακριβώς τα απόκτησα ξανά..
 
tha apanthsei kanenas sto thread epitelous? LOL LOL LOL
 
Anemos είπε:
Νομίζω ότι ο κρυφός πόθος κάθε Amiga-τορα. ήταν να έχει και έναν ST
Σωστά,για να λέει ότι έχει και ένα retro στο πατάρι κάπου:biglaugh::biglaugh:
 
Ε, αφού και ο keropi, πήρε Falcon, μπορούμε να πούμε οτι τα έχουμε δει πλέον όλα, σε τούτη τη ζωή! :biglaugh:

Καλορίζικοοοοςςςς!!!!
 
Νομίζω ότι έχω δει Falcon με pc drive 1.44 αλλά είναι καλύτερο να απαντήσει κανένας έμπειρος Falcon-άς !!!
 
...θα χρειαστώ και βοήθεια να τοποθετήσω ένα CT-63 στον ανωτέρω Falcon....
 
Χονδρεμπόριο βλέπω σύντροφε αντε με το καλό
 
Εχω γράψει σε άλλο thread, για τα εξής:

TEAC FD235-HF http://www.teac-shop.de/index.php/cat/c39_FDD-Laufwerk.html

EPSON SMD-300 (αυτό που έχει το Falcon από τη μάνα του)

ή κάποιο άλλο που να έχει τουλάχιστον jumper ID0/1 (θέλει ID0 για να το δει ο Falcon)
 
Πίσω
Μπλουζα