Αλμπουμς

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.578
Αντιδράσεις
1.703
Με γεια το καινουργιο φορουμ!!

Εχω μια ερωτηση οσον αφορ ατην ανακοινωση που εμφανιζεται. Λεει να δουμε εαν εχουμε ανεβασει εικονες σε αλμπουμ στο παλιο φορουμ. Εγω για να ειαι ειλικρινης δε θυμαμαι καν αν εχω ανεβασει φωτογραφιες (αν ναι, πρεπει να ηταν επι προ-προηγουμενης αναβαθμισης), ουτε πως "παω" στα αλμπουμ για να τα κοιταξω. Εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα. Μπορειτε να μου πειτε πως ακριβως παω για να δω εαν εχω ανεβασει παλια φωτογραφιες, και αν εχουν περασει στο καινουργιο;

Επισης, τα αρθρα blog εχουν περασει κι εδω; Κοιταξα λιγο στην κατηγορια  blog  αλλα ηταν κενη :(
 
Τα blogs θα αποκατασταθούν σιγά σιγά. Δώσαμε προτεραιότητα στα θέματα και τα ποστ. 

Tώρα δίπλα στο εικονίδιο του προφίλ σας πάνω πάνω δεξιά αν πατήσετε το βελάκι θα δείτε εναν πίνακα και κάπου στην αρχή έχει Τα συνημμένα μου. Αν το πατήσεις λογικά θα δεις τις εικόνες που έχεις κάνει attach στα ποστ σου. Στο VB5 έχεις μόνο 5 άλμπουμ. 
Τώρα αν πατήσετε πάνω στο εικονίδιο του προφίλ σας πάνω πάνω δεξιά θα πάτε στο προφιλ σας. Εκεί πατώντας το "See my activity" θα δείτε στα αριστερά έναν πίνακα και κάπου στη μέση είναι τα άλμπουμ. 
Αυτή τη στιγμή κανείς δεν έχει άλμπουμ στο νέο φόρουμ. Mόνο attachments από τα ποστ που βάλατε
 
Καλο μηνα και καλη αρχη! 

Τα αλμπουμς δηλαδη τα μεταφερουμε μονοι μας. Αλλα πως τα μεταφερουμε;  πηγα εκει στα αλμπουμ που λες στο προφιλ αλλα δεν βρηκα πως βαζεις φωτο μεσα. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλο μηνα και καλη αρχη! 

Τα αλμπουμς δηλαδη τα μεταφερουμε μονοι μας. Αλλα πως τα μεταφερουμε;  πηγα εκει στα αλμπουμ που λες στο προφιλ αλλα δεν βρηκα πως βαζεις φωτο μεσα. :)
Καλό μήνα κι ευχαριστούμε! :)

Δεν πας από το προφίλ σου για να δημιουργήσεις άλμπουμ. Πηγαίνεις από το μενού πάνω: Πλοήγηση -> Gallery. Εκεί κάνεις κλικ στα albums μελών και πας στο κουμπί δεξιά, που λέει "Προσθέστε εικόνες". Πατώντας το, σου ανοίγει ο οδηγός δημιουργίας νέου άλμπουμ!

Το hint που έδωσε η Kambia, βοηθά για να βλέπετε μόνο τα δικά σας albums! ;)
 
Καλό μήνα κι ευχαριστούμε! :)

Δεν πας από το προφίλ σου για να δημιουργήσεις άλμπουμ. Πηγαίνεις από το μενού πάνω: Πλοήγηση -> Gallery. Εκεί κάνεις κλικ στα albums μελών και πας στο κουμπί δεξιά, που λέει "Προσθέστε εικόνες". Πατώντας το, σου ανοίγει ο οδηγός δημιουργίας νέου άλμπουμ!

Το hint που έδωσε η Kambia, βοηθά για να βλέπετε μόνο τα δικά σας albums! ;)
Ευχαριστω πολυ το βρηκα!  Δηλαδη εχουμε εναν χωρο που βαζουμε εικονες ολο το φορουμ πλεον.  Απλα στα αλμπουμ απο το προφιλ βλεπουμε μονο τα δικα μας; Σωστα καταλαβαινω;
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστω πολυ το βρηκα!  Δηλαδη εχουμε εναν χωρο που βαζουμε εικονες ολο το φορουμ πλεον.  Απλα στα αλμπουμ απο το προφιλ βλεπουμε μονο τα δικα μας; Σωστα καταλαβαινω;
 
Έτσι ακριβώς όπως το λες! Στην ουσία όλα τα albums των μελών, είναι μια αυτόνομη υποενότητα με το όνομα "Gallery", την οποία βλέπουν και συνεισφέρουν όλοι! Για να γλυτώσεις τον όγκο των δεδομένων, μπορείς να πας εκεί που υπέδειξε η Kambia!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για την αποκατάσταση των φωτογραφιών, είναι απαραίτητο  να δηλώνουμε κατηγορία album;

Εγώ πχ τα βάζω στο "Member albums"...
 
Για την αποκατάσταση των φωτογραφιών, είναι απαραίτητο  να δηλώνουμε κατηγορία album;

Εγώ πχ τα βάζω στο "Member albums"...
Θα βοηθούσε περισσότερο στο να βρούμε τις εικόνες. 
 
Πως διαγράφουμε φωτογραφίες απο τα άλμπουμ;
 
Πίσω
Μπλουζα