Αλυσίδα

caprice

RetroMasteR
Joined
30 Νοέ 2010
Μηνύματα
1.181
Αντιδράσεις
190
"Ένα έξυπνο παιχνίδι μα και όμορφο στολίδι"

Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα για το πού θα εντάξω το συγκεκριμένο θέμα. Στην αρχή είπα στη "Μόδα" αλλά εγώ το είχα πρώτα σαν παιχνίδι. Αν έχω κάνει λάθος ή αν έχει ήδη αναφερθεί κάπου (έψαξα αρκετά), ας το μεταφέρουν καταλλήλως οι "αρμόδιοι".

Το συγκεκριμένο "παιχνίδι - στολίδι" το είχα μικρή και έπαιζα πολύ. Συγκινήθηκα που το ανακάλυψα και το πήρα (εις διπλούν).

Επειδή λοιπόν η εικόνα είναι σαφώς καλύτερη από τις λέξεις, ιδού:

Προβολή συνημμένου 29847

(Ευχαριστώ τον makisimo, ξέρει εκείνος) :thanx2:
 
Αυτό το παιχνίδι είναι απο την εταιρία Joy-Toy που έφταχνε τα αυτοκινητάκια στις καρτέλλες με τα σήματα!Σπάνιο εύρημα!
JT1a.jpg
 
Αυτή την καρτέλα την κατασκεύαζε η Joy-Toy μια εταιρία παιχνιδιών γνώστη για τα αυτοκινητάκια που κατασκεύασε μέσα σε καρτέλες μαζι με σήματα! Πραγματικά σπάνιο!

JT2a.jpg
 
Πο ποοο caprice τώρα το πρόσεξα το θρεντ σου..!!! Μεγιά και να μην με ευχαριστείς εμένα για τίποτα, ήταν απλά για να πέσει στα χέρια σου, εκεί που έπρεπε..!!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, είναι της joy-toy αυτο το παιχνίδι??
 
εντάξει, κάθε μερα μαθαίνεις!!!! υπαρχει πιθανότητα να βρούμε αυτο το φυλλάδιο σε καλύτερη αναλυση;
 
Είχα κι' εγώ μερικά από αυτά !

Δεν θυμαμαι όμως να τα αγόρασα σε μορφή "καρτέλας".

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τις αντλίες και τα φανάρια.

Τα φανάρια είχαν ένα μικρό μοχλό στο στέλεχός τους. Ο μοχλός αυτός μετακινούνταν πάνω-κάτω και έθετε ένα άσπρο πλαστικό μπροστά από τα χρώματα.

Έτσι φαίνονταν σα να άναβαν !

Στην μεσαία φωτογραφία, στα φανάρια (κυρίως στο αριστερό) φαίνεται αχνά ο λευκός μοχλός...

-
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
V.I.Smirnov είπε:
Είχα κι' εγώ μερικά από αυτά !Δεν θυμαμαι όμως να τα αγόρασα σε μορφή "καρτέλας".

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τις αντλίες και τα φανάρια.

Τα φανάρια είχαν ένα μικρό μοχλό στο στέλεχός τους. Ο μοχλός αυτός μετακινούνταν πάνω-κάτω και έθετε ένα άσπρο πλαστικό μπροστά από τα χρώματα.

Έτσι φαίνονταν σα να άναβαν !

Στην μεσαία φωτογραφία, στα φανάρια (κυρίως στο αριστερό) φαίνεται αχνά ο λευκός μοχλός...

-
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?16089-%C1%F5%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%E1%EA%E9%E1-JOY-TOY/page2

ριξε μια ματια εδω!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα