Αναζήτηση άγνωστου καναλιού

old fashioned

Retro Member
Joined
6 Οκτ 2013
Μηνύματα
130
Αντιδράσεις
50
Αρχες 1995 παλι,ειχα πιασει ενα καναλι στα 09 vhf που εδειχνε κατι χρωματιστες καρτες σε ασπρο φοντο με παραξενα γραμματα.Δυστυχως δεν το επιανα με καλο σημα.Θυμαμαι οτι εδειχνε για αρκετες μερες μια συγκεκριμενη καρτα και μετα αλλαζε,εβγαινε καινουργια και παει λεγοντας.Σε μια σελιδα του Τασου Αγγελοπουλου του ηλεκτρονικου,εμφανιζεται ενα ''out tv'' σ'αυτη τη συχνοτητα.
 
Τωρα που γαργαλησα τη μνημη μου,νομιζω εβγαζε μια χρωματιστη καρτα που εγραφε micro channel η σκετα micro.Οχι out tv.Επαιζε απο μεσα ηχο ραδιοσταθμου.Αλλα το επιανα με πολλα χιονακια και οχι παντα με χρωματα.
 
Ηταν μαζι με το hellas 62?

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι δεν ειναι αυτο,ευχαριστω για τη βοηθεια παντως. Αυτο που επιανα ηταν απο τα vhf 09 περιοδος Φεβρουαριος με Μαιος 1995 κι εδειχνε κατι χρωματιστες καρτες με κατι λεξεις και προτασεις γραμμενες σε ms dos στυλ.Απο μεσα ακουγοταν ηχος ραδιοφωνου,δυτικα προαστεια το επιανα με αρκετα χιονακια...Τελος παντων επειδη δεν το ειδα να εχει προγραμμα ειναι πολυ δυσκολα να το εχει πετυχει κανεις.
 
Τι ηταν αυτο το Hellas 62? Ειχε να κανει με θρησκευτικο....πεντηκοστιανο.....καπου το ειχα διαβασει....μια φορα ετυχε να το δω στην Θεσσαλονικη,οταν εκπεμπε κ αυτο με τρισαθλια κ ασπρομαυρη εικονα (λογω εσωτερικης κεραιας).
 
kostasgial είπε:
Τι ηταν αυτο το Hellas 62? Ειχε να κανει με θρησκευτικο....πεντηκοστιανο.....καπου το ειχα διαβασει....μια φορα ετυχε να το δω στην Θεσσαλονικη,οταν εκπεμπε κ αυτο με τρισαθλια κ ασπρομαυρη εικονα (λογω εσωτερικης κεραιας).
Ήταν της Ευαγγελικής εκκλησίας. Τώρα, ποιάς ακριβώς δεν ξέρω, γιατί κι αυτοί χωρίζονται σε πολλά παρακλάδια. Πάντως ήταν Ευαγγελικοί και πρόβαλλαν μόνο πράγματα θρησκευτικού περιεχομένου. Στην Αθήνα το έπιανε πολύ καλύτερα, αλλά πάλι όχι τέλεια. Πρέπει να το έκλεισαν μέσα 90's.
 
τωρα που λετε αυτο θυμαμαι καποτε στα vhf να πιανει ενας σταθμος που περναγε μονο καρτες με ροζ τηλεφωνα δεν εδειχνε ποτε προγραμμα μονο καρτες με τα τηλεφωνα απο κατω που εναλλασονταν και μου χε φανει πολυ περιεργο
 
θανος είπε:
τωρα που λετε αυτο θυμαμαι καποτε στα vhf να πιανει ενας σταθμος που περναγε μονο καρτες με ροζ τηλεφωνα δεν εδειχνε ποτε προγραμμα μονο καρτες με τα τηλεφωνα απο κατω που εναλλασονταν και μου χε φανει πολυ περιεργο
Πρέπει να ήταν στη Βόρεια Ελλάδα στο δεύτερο μισό της δεκαετίας του ' 90. Εκτός από τηλέφωνα είχε και τα σχετικά βίντεο...Ήταν τότε σε έξαρση το φαινόμενο, διαφήμιζαν οπουδήποτε, ακόμα και σε εφημερίδες τέτοια τηλέφωνα και στις εικόνες τοποθετούσαν αστεράκια στα επίμαχα μέρη ή και καθόλου.
 
Πίσω
Μπλουζα