Αναζήτηση για "Mouse adaptor" [360]

PsychoGamer

RetroN00b
Joined
16 Αύγ 2010
Μηνύματα
28
Αντιδράσεις
0
Παρακαλώ , μια πληροφορία θέλω μόνο ...

Υπάρχει αντάπτορας για "XBOX 360" που να παίρνει "Mouse" και "Keyboard" ?
 
ναι υπάρχει.

ψάξε για το MAX SHOOTER 2 της mayflash (παίζει να έχει και άλλα, αυτό ξέρω εγώ)

cn-360-max2-big.jpg
 
Καλος αυτός ο "Adapter" , αλλα θα ηθελα να μάθω αν υπάρχει κατι πιό απλό ...

( Και με πιο λογική τιμή ... )

Πολλά τα πράματα πάνω του ...

Όπως η θύρα "Dualshock" ... θα μου είναι τελειως άχρηστη !!!
 
πάντως εχω ακούσει οτι δεν δουλεύουν ολα αυτα και πολύ καλά στο 360
 
PsychoGamer είπε:
Καλος αυτός ο "Adapter" , αλλα θα ηθελα να μάθω αν υπάρχει κατι πιό απλό ...( Και με πιο λογική τιμή ... )

Πολλά τα πράματα πάνω του ...

Όπως η θύρα "Dualshock" ... θα μου είναι τελειως άχρηστη !!!
Δέν υπάρχει "λογική τιμή" ούτε "αχρηστες θύρες" σε 3rd party προιόντα.

Αυτό είναι και άν σ'αρέσει, αν δέν σ'αρέσει, φτιάξε ένα μόνος σου.
 
Για online play θεωρείται cheat υπόψιν!

+ ότι έχω ακούσει σε κάποιες εκδόσεις του XFPS ότι έχει lag.
 
Υποτιθεται οτι η MS δεν ενώνει τα Live γιατι οι PC gamers εχουν τεράστιο πλεονέκτημα με mouse&keyboard
 
Saulot είπε:
Υποτιθεται οτι η MS δεν ενώνει τα Live γιατι οι PC gamers εχουν τεράστιο πλεονέκτημα με mouse&keyboard
Ε ναι, αλλιώς πιο το νόημα να μπορείς να παίξεις με ποντίκι/πληκτρολόγιο στο xbox?
 
Δεν ήξερα πως αυτό θεωρείτε "Cheat" ...

Άλλωστε , γιατί το "PS3" πουλάει ξεχωριστά "Mouse" ???
 
Xωρα αρκετες ερμηνειες. Αλλα μην ξεχνας οτι το PS3 λανσαριστηκε ως entertainment computer system. Φυσικα αργοτερα η Sony του κουρεψε το OtherOS και οτι αλλο το εκανε "υπολογιστη"... :)

Δεν ξερω για ποιο λογο η Sony επιτρεπει τη συνυπαρξη παιχτων στα multi με pads και mice. Ειναι τρελο handicap για τους pad-αδες μιας και με το mouse ειναι γελοια πιο ευκολος ο χειρισμος και η αποτελεσματικοτητα (κυριως στα fps).
 
Έχεις απόλυτο δίκιο ...

Το "PS3" δεν είναι το παλίο αγαπημένο σύστημα που ηταν κάποτε ...

Οσο για το "Mouse" , απλά δεν με βολέυει το "Pad" για "FPS" και "Strategy" παιχνίδια ( γιατί πριν το "XBOX 360" είχαμε το "PC" ) ...

Ετσι σκέφτηκα να ρωτήσω για αντάπτορα στα μαγαζιά , αλλα τίποτα ( αφου ξέρετε όλοι πως στα περισσότερα μαγαζιά οι υπάλληλοι δεν καταλαβαίνουν απο "Video games" ) ...
 
PsychoGamer είπε:
Έχεις απόλυτο δίκιο ...Το "PS3" δεν είναι το παλίο αγαπημένο σύστημα που ηταν κάποτε ...

Οσο για το "Mouse" , απλά δεν με βολέυει το "Pad" για "FPS" και "Strategy" παιχνίδια ( γιατί πριν το "XBOX 360" είχαμε το "PC" ) ...

Ετσι σκέφτηκα να ρωτήσω για αντάπτορα στα μαγαζιά , αλλα τίποτα ( αφου ξέρετε όλοι πως στα περισσότερα μαγαζιά οι υπάλληλοι δεν καταλαβαίνουν απο "Video games" ) ...
Το ps3 δεν είναι ps* όπως και να έχει, το όσο τρομερό ήταν το ps2 δεν βγήκε το επόμενο. Όσο για το pad εντάξει βολεύει αν το συνηθίσεις, άλλωστε χρησιμεύει στο να κάνει τα παιχνίδια λίγο πιο δύσκολα (τρόπον τινά).
 
Πίσω
Μπλουζα