Αναζήτηση διαφήμισης

Hamtaro

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2009
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
66
Ψάχνω μια διαφήμιση η οποία με τρόμαζε πολύ:

Γύρω στο '90, αν θυμάμαι καλά πρέπει ήταν του Χυτήρογλου ή άλλης εταιρείας υφασμάτων. Δεν εμφανίζονταν άνθρωποι, μόνο ένα πλάνο από ένα σκοτεινό άδειο σαλόνι με μεγάλες κουρτίνες, μία αργή τρομακτική μουσική ως υπόβαθρο και μία αντρική φωνή να λέει κάτι για υφάσματα που δεν καταλάβαινα...

Είχα εφιάλτες από αυτή τη διαφήμιση. Μήπως τη θυμάται κανείς;
 
Διαβάζοντας το post, κοιτάω μετά στο Banner των διαφημίσεων και τι βλέπω;;;

Χυτήρογλου!!!

attachment.php


Καλό; :D
 
γεια σας

γραφω πρωτη φορα και ο λογος ειναι οτι ψαχνω καποιες διαφημισεις που ειναι αδυνατο να βρω σε ολο αυτο τεραστιο περιεχομενο

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ειναι μια διφημιση του σαμπουαν Head & Shoulders που πρωταγωνιστουν δυο γυναικες ολυμπιονικες της κωπηλασιας , η διαφημιση ειχε γυριστει στον ομιλο κωπηλασιας κοντα στον αγιο κοσμα

ετος πιθανο απο 1997 - 2000 αν θυμαμαι καλα

συμετειχα και εγω σε αυτη , μετα απο τοσα χρονια το θυμηθηκα

ευχαριστω για την οποια βοηθεια

γιωργος
 
geonikop είπε:
γεια σαςγραφω πρωτη φορα και ο λογος ειναι οτι ψαχνω καποιες διαφημισεις που ειναι αδυνατο να βρω σε ολο αυτο τεραστιο περιεχομενο

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ειναι μια διφημιση του σαμπουαν Head & Shoulders που πρωταγωνιστουν δυο γυναικες ολυμπιονικες της κωπηλασιας , η διαφημιση ειχε γυριστει στον ομιλο κωπηλασιας κοντα στον αγιο κοσμα

ετος πιθανο απο 1997 - 2000 αν θυμαμαι καλα

συμετειχα και εγω σε αυτη , μετα απο τοσα χρονια το θυμηθηκα

ευχαριστω για την οποια βοηθεια

γιωργος
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Η διαφήμιση που ζητάς βγαίνει εκτός χρονολογικών ορίων του φόρουμ (ως και το 1995) :)

Όποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει με Pm παρακαλώ :)
 
Εκτος θεματος κι ας σβηστει

αλλα Btw διακρισεις σε γυναικεια κωπηλασια σε ολυμπιαδα νομιζω ειχαμε μετα το 2004

http://www.kopilasia.gr/index.cfm?action=profile&spec=success

Το λεω μηπως προκειται για αλλο θαλασσιο αθλημα ???
 
ευχαριστω για την απαντηση και καλως σας βρηκα

να προσθεσω μηπως βοηθησω νομιζω οτι εταιρια παραγωγης ηταν η ΚΙΝΟ που εχει κλεισει πλεον. υπαρχει περιπτωση να ηταν και η ΣΤΕΦΙ !!! η μνημη μου με απατα κατ εξακολουθηση

το σιγουρο ειναι οτι η διαφημιση γυριστηκε και παιχτηκε σε πολλα καναλια και πρεπει να ειναι σπανια γιατι οπου και αν εχω κοιταξει δεν βρισκω τιποτα ακομα και αλλα σαμπουαν .

επισης αρχιζω να εχω αμφιβολιες και για το αθλημα η κωπηλασια η ιστιοπλοια.

το σιγουρο ειναι ο τοπος (την ακριβη ονομασια του δεν τη θυμαμαι) , το αθλημα με μικρη αμφιβολια για την ιστιοπλοια, το σαμπουαν ,

επισης ο διευθυντης παραγωγης λεγοταν Νικος Μελαχρινος

το σεναριο οι κοπελες που περπατουσαν διπλα στην προβλητα με φοντο τη θαλασσα με βαρκες ιστιοπλοικα και εμφανιζονταν φωτογραφοι που τις αποθανατιζαν...

ευχαριστω και παλι
 
Hamtaro είπε:
Ψάχνω μια διαφήμιση η οποία με τρόμαζε πολύ:Γύρω στο '90, αν θυμάμαι καλά πρέπει ήταν του Χυτήρογλου ή άλλης εταιρείας υφασμάτων. Δεν εμφανίζονταν άνθρωποι, μόνο ένα πλάνο από ένα σκοτεινό άδειο σαλόνι με μεγάλες κουρτίνες, μία αργή τρομακτική μουσική ως υπόβαθρο και μία αντρική φωνή να λέει κάτι για υφάσματα που δεν καταλάβαινα...

Είχα εφιάλτες από αυτή τη διαφήμιση. Μήπως τη θυμάται κανείς;
Κι εγώ τη φοβόμουν τη διαφήμιση του Χυτήρογλου γιάτί στο τέλος έδειχνε ένα σκαλιστό τερατάκι που υπάρχει στην είσοδο του καταστήματος. Μοιάζει με τέρας από το Ghostbusters και από το στόμα του βγαίνουν κάτι σα σχοινιά. Όταν μετά από χρόνια που έβλεπα τη διαφήμιση, πέρασα από το σημείο κοίταξα ψηλά και είπα στη γυναίκα μου "να τι με φόβιζε όταν ήμουν μικρός".

hitiroglou.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Προφανώς έλεγε: "στις κουρτίνες, στα κρετόν!". Κρετόν σημαίνει ύφασμα, έτσι δεν είναι; Γέλιο με το τι νόμιζα ότι έλεγε αυτή η διαφήμιση, μην ξέροντας το κρετόν! (όπως το κροκί με το Βέγγο που ήταν πράκτορας!) Το άκουγα, λοιπόν, σαν γαλλική λέξη ευγένειας, σαν γενική πληθυντικού "κρετών" και άλλα τέτοια ευτράπελα. 25 χρόνια μετά, νομίζω ότι ανακάλυψα το τι έλεγε στο τέλος του τραγουδιού αυτής της διαφήμισης. :)
 
Πίσω
Μπλουζα