Αναζήτηση μουσικού κομματιού

Novalis

RetroN00b
Joined
27 Αύγ 2007
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
Χαιρετώ!

Ψάχνω αυτό το κομμάτι (το έγραψα σε midi) http://rapidshare.com/files/60880519/untitled.mp3

Δε γνωρίζω τίτλο,ούτε συγκρότημα.Πρόκειται για ορχηστρικό/lounge,δεκαετίας '90.Όποιος το έχει ή μπορεί να βοηθήσει,ευπρόσδεκτη η βοήθεια του.Ευχαριστώ :)
 
με 5 δευτερόλεπτα φίλε novalis δε καταλαβαίνουμε και πολλά....
 
Έχεις δίκιο αλλά μόνο αυτό το απόσπασμα θυμάμαι...ούτως ή άλλως,είναι επαναλαμβανόμενο στο μεγαλύτερο μέρος του κομματιού...
 
Και εγώ ψάχνω ένα τραγούδι παιδιά, παίζει συνέχεια στον Βlue Space fm και μου αρέσει πολύ, Italo Disco (μάλλον) pop track, οι στίχοι περίπου πάνε κάπως έτσι..

'Come Back, bring me your love tommorow,

Come back tell me you need me now,

Come back don't let me down tommorow..'
 
Το ξέρω αυτό :)

Novalis είπε:
Χαιρετώ!Ψάχνω αυτό το κομμάτι (το έγραψα σε midi) http://rapidshare.com/files/60880519/untitled.mp3

Δε γνωρίζω τίτλο,ούτε συγκρότημα.Πρόκειται για ορχηστρικό/lounge,δεκαετίας '90.Όποιος το έχει ή μπορεί να βοηθήσει,ευπρόσδεκτη η βοήθεια του.Ευχαριστώ :)
Band: Royksopp

Album: Melody FM

Track: Eple

Καλή Ακρόαση!

Άρης.
 
Και εγώ ψάχνω ένα τραγούδι παιδιά, παίζει συνέχεια στον Βlue Space fm και μου αρέσει πολύ, Italo Disco (μάλλον) pop track, οι στίχοι περίπου πάνε κάπως έτσι..
'Come Back, bring me your love tommorow,

Come back tell me you need me now,

Come back don't let me down tommorow..'
Το τραγούδι που ψάχνεις είναι το

Moskow - Come back
 
Σε ευχαριστώ George_Saint. Μου αρέσει πολύ και έψαχνα καιρό τον τίτλο.

Το ακούω τώρα..
 
Aναζητηση τραγουδιου

Εδω και καιρο ειμαι σε αναζητηση ενος disco τραγουδιου, το οποιο παιζεται καμια φορα και απο τον blue space. Δυστυχως το μονο που θυμαμαι ειναι ενα μικρο κομματι απο τους στοιχους. Καπως ετσι παει:

You' re such a

You' re such a

Ow Ow Ow Ow

Gonna get up

Gonna get up

Gonna get up

I'm gonna get you baby

You run all time, run all time

Cause you run all time

Ξερω οτι τα στοιχεια που δινω ειναι λιγα, αλλα τες πα, οποιος το ξερει ή μπορει να βοηθησει...
 
Απιστευτο τραγουδι! Αχ νιατα...

@Αrduinna η υπογραφη σου τα σπαει! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
O Al τα σπάει οτι κι αν λέει! :D

Άσε shadow και τον τελευταίο καιρό κατεβάζω οτι μπορώ να θυμηθώ απο eurodance για να αναπολήσω τα νιάτα μου. Ορίστε πράγματα ...Οι γονείς μας συγκινούνται με Καζαντζίδη και Πάριο κι εμείς συγκινούμαστε με

 
Kαι ξερεις ποια ειναι η πλακα?

Τοτε που ηταν της μοδας η house, τελη 80's αρχες 90's, τα σνομπαρα ολα αυτα, καθως ημουν πολυ "κακος" μεταλλας (βαρυς και ασηκωτος). Θυμαμαι μαζευομασταν ολα τα μεταλλα του σχολειου και χλευαζαμε τους "φλωρους" που τα ακουγανε. Μαλιστα οι πιο πολλοι απο δαυτους ειχαν και "καπελακι" μαλλι, το θυμασαι το στυλ?

Τωρα ομως 18 χρονια μετα, τα ακουω και μου ερχεται να δακρυσω. Οχι για το κομματι, αλλα για τα νιατα, την αθωοτητα, τις μυρωδιες της τοτε εποχης.

Μας εκανες ζημια μεγαλη Arduinna...
 
Arduinna σευχαριστω πολυ!!! Αυτο το τραγουδι το ψαχνω καιρο τωρα

Thanks
 
Παιδιά θέλω και εγώ τη βοήθεια σας. Με λιγότερα δεδομένα όμως.

Τα δεδομένα είναι τα εξής: Ξένο τραγούδι - video clip που το έδειχνε συνέχεια, πάνω από 10 φορές τη μέρα, η τηλεόραση του Ιερώνυμου Groovy περίπου το 1994 - αρχές 1995.

Το clip είχε σαν βασικό χρώμα το μπλέ, και θυμάμαι έδειχνε ένα βουνό με κάτι δέντρα στην κορυφή, όλα μπλέ.

Η μουσική ήταν ατμοσφαιρική - μελαγχολική και στο ύφος των τραγουδιών των Pet Shop Boys.

Σας φώτισα, ε;
 
Τιποτα να σε καλά.

Οντος ειναι κομματαρα.! :cool:
 
Πολύ καλό!!!! Κι εγώ το έψαχνα!

Italodisco RULEZZZZ!!!!
 
Αυτό μου θυμισε το "ride on time" των black box.

τραγούδι του 89-90 αν θυμάμαι καλά. Ελπίζω να βοηθησα... :)
 
γεια σας μπορει να μου πει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου italo που ακουγεται μεσα βηχας? παιζει και στο διαφημιστικο του club νοτια στον bluespace fm
 
γεια σας μπορει να μου πει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου italo που ακουγεται μεσα βηχας? παιζει και στο διαφημιστικο του club νοτια στον bluespace fm
καμια βοηθεια?(απ οτι θυμαμαι ειχε ρεφραιν you re my disco baby...)
 
Πίσω
Μπλουζα