Αναζήτηση ξένου τηλεοπτικού spot των 90's [Σκουπάκι Delonghi]

Freud

Retro Member
Joined
24 Νοέ 2011
Μηνύματα
207
Αντιδράσεις
137
Ψάχνω μια παλιά διαφήμιση που έπαιζε στην Ελλάδα αρχές δεκαετίας του '90, αλλά η διαφήμιση ήταν ξένη και μπορεί στο εξωτερικό να παιζόταν πιο παλιά.

Διαφήμιζε μια ηλεκτρική σκούπα και έδειχνε μια οικογένεια, που ο πατέρας, κουβαλώντας έναν δίσκο γεμάτο φαγητά, πατάει ένα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο (νομίζω) των παιδιών και πέφτει και τα κάνει χάλια.

Στην συνέχεια παίρνει την σκούπα της διαφήμισης και τα καθαρίζει όλα στα γρήγορα, ενώ η σύζυγος του, που μόλις βγήκε από το ντουζ, τον κοιτάζει χαμογελαστή.

Σημείο κλειδί: μουσική υπόκρουση στην διαφήμιση ήταν το θέμα της τηλεοπτικής σειράς Hawai Five-0.


Aν την ξέρει κάποιος, ας βοηθήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Δεν ξέρει κανένας; :(
 
Να επιβεβαιώσω ότι το θυμάμαι το διαφημιστικό που λες!

Έχω την εντύπωση ότι είναι για τη σκούπα Miele!....

Δεν ξέρω μήπως το σούπερ μνημονικό της Bambinella ή του Rinus Cesar μπορεί να ανασύρει κάτι!....
 
Το σπότ το θυμήθηκα δεν είναι η Miele αλλα η Deloghi θα προσπαθήσω όσω μπορώ να βρω το σποτ αν υπάρχει.
 
Καλά ε, πριν καιρό είχα θυμηθεί κι εγώ τη διαφήμιση και, όπως σωστά θυμάται ο misha, η διαφήμιση ήταν για σκούπα της Delonghi. Θυμάμαι ότι την έβαζαν συνέχεια σε εκπομπές που ήταν χορηγός η Delonghi (ή ο Τασσόγλου που έκανε την εισαγωγή των προϊόντων της Delonghi). Θυμάμαι και μια άλλη διαφήμιση της Delonghi, με κάτι παιδάκια σε ένα παιδικό πάρτυ που είχαν κάνει ζημιές, είχαν χύσει πράγματα κάτω, και η οικοδέσποινα μάνα σκούπιζε το σαλόνι και τα παιδιά κρύβονταν πίσω σπό τους καναπέδες. Ή μήπως θυμάμαι λάθος;;;
 
misha είπε:
Το σπότ το θυμήθηκα δεν είναι η Miele αλλα η Deloghi θα προσπαθήσω όσω μπορώ να βρω το σποτ αν υπάρχει.
 


Ναι?! Respect στη μνήμη σου! Ενώ θυμάμαι πολύ καλά όλη τη διαφήμιση, δε θυμάμαι καθόλου τη μάρκα!


 


Ναι, τώρα που το είπες, κάτι μου έρχεται στο μυαλό!


 




nwntas είπε:
Καλά ε, πριν καιρό είχα θυμηθεί κι εγώ τη διαφήμιση και, όπως σωστά θυμάται ο misha, η διαφήμιση ήταν για σκούπα της Delonghi. Θυμάμαι ότι την έβαζαν συνέχεια σε εκπομπές που ήταν χορηγός η Delonghi (ή ο Τασσόγλου που έκανε την εισαγωγή των προϊόντων της Delonghi). Θυμάμαι και μια άλλη διαφήμιση της Delonghi, με κάτι παιδάκια σε ένα παιδικό πάρτυ που είχαν κάνει ζημιές, είχαν χύσει πράγματα κάτω, και η οικοδέσποινα μάνα σκούπιζε το σαλόνι και τα παιδιά κρύβονταν πίσω σπό τους καναπέδες. Ή μήπως θυμάμαι λάθος;;;
 


Να με συμπαθάς - τώρα είδα το ποστ σου!
:)

 


Δεν το πιστεύω ότι θυμάσαι και τον αντιπρόσωπο! Respect & σε σένα!
:)

 


Τη διαφήμιση που λες επίσης τη θυμάμαι, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν όντως της ίδιας σκούπας!
:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εψαξα εχθές λίγο αλλά μεχρι στιγμής βρήκα μια διαφήμηση απο τα 90s ελληνική για Delonghi φριτέζα δυστυχώς :(
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ναι κι εγώ της Delonghi νομίζω είναι.

Αλλά δεν μπορώ να βρω κανένα βίντεο πουθενά, αν και την ψάχνω χρόνια.
 
Αρκετούς μήνες μετά, να σημειώσω οτι νομίζω οτι πρόκειται για σκουπάκι και όχι για σκούπα :)
 
Κι όμως, νομίζω ότι ήταν κανονική σκούπα ηλεκτρική και όχι μόνο σκουπάκι. Μάλλον θα το μπερδεύεις με το κλασικό μικρό σκουπάκι της Black & Decker.
 
Μπορεί να θυμάμαι κι εγώ λάθος, μην ανησυχείς! Όταν βρεθεί η διαφήμιση θα δικαιωθούμε :p Καλημέρα!
 
Σας θυμίζει τίποτα;;;; :p


(μακάρι να βρεθεί και η ελληνική, γιατί αυτή είναι κουτσουρεμένη. Δεν δείχνει τα παιδιά και τη μητέρα στο τέλος...)
 
nwntas είπε:
Σας θυμίζει τίποτα;;;; :p

Ωπ, το είχα ξεχάσει αυτό το θέμα. #)

Ωραίος ο Νώντας, έκανε την έκπληξη μετά από δυο χρόνια. :bow:

Thanx !
 
Πίσω
Μπλουζα