Αναζήτηση παιδικού με παρουσιαστή τον Πινόκιο: Μαγευτικό ταξίδι στην φαντασία

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
607
ηταν ενα παιδικο που επαιζε συχνα στο τηλετωρα και στο junior και το παρουσιαζε ο πινοκιο αποτελουταν απο διαφορες μικρες ιστοριουλες θυμαμαι χαρακτηριστικα μια με κατι παιδια που θελανε να αγορασουν αυτοκινητο και ο ενας δεν ηθελε να πληρωσει και τον αναγκασαν και τους δωσανε ενα σαραβαλιασμενο αμαξι που στο τελος διαλυθηκε το θυμαται κανεις??
 
Το θυμάμαι αλλά δεν έχω ιδέα πως λεγόταν. Αν δεν κάνω λάθος παραφουσκωσαν τις ρόδες και το αμάξι πέταγε (!). Επίσης στην αρχή του επισοδίου ήταν σε μια λίμνη και ψάρευαν.
 
Darth21 είπε:
Το θυμάμαι αλλά δεν έχω ιδέα πως λεγόταν. Αν δεν κάνω λάθος παραφουσκωσαν τις ρόδες και το αμάξι πέταγε (!). Επίσης στην αρχή του επισοδίου ήταν σε μια λίμνη και ψάρευαν.
ναι ακριβως για αυτο λεω που το ειχαν γεμισει με ηλιο καταλαθος
 
με μεγαλη μου χαρα βρηκα σημερα την βιντεοκασετα που επαιζε συχνα σε αρκετα καναλια μπορει να θυμησει και σε αλλους κατι
attachment.php
 
Τη συγκεκριμενη κασετα δεν τη ξερω αλλα αναγνωριζω την εικονα με το αγορακι και το κοριτσακι που ειναι σκηνη απο το καρτουν μικρου μηκους "Somewhere in Dreamland" (1936).

Color Classics Theatrical Cartoon Series [somewhere in Dreamland (1936)]

Και αν ειναι ανθολογια, απο το κουτι της κασετας φαινεται να εχει και καποιο παλιο καρτουν με τον Rudolph (ισως αυτο του 1944 που ειναι του Max Fleischer οπως και το "Somewhere in Dreamland")
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα