Αναζήτηση τίτλου: Μικρό μου τραίνο - The little train...

Darth21

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2007
Μηνύματα
151
Αντιδράσεις
5
Θυμάμαι ξεκίναγε με έναν σκιτσογράφο που ήθελε να φτιάξει μια ιστορία και σκέφτηκε το Μολυβένιο Στρατιωτάκι. Το έφτιαξε (το κινούμενο έδειξε κανονικά το παραμύθι) αλλά δεν άρεσε στο αφεντικό του που του λέει ότι είναι βαρετό. Μετά έφυγε από το στούντιο του και τα σύνεργα του (μολύβια, πινέλα, γόμες κλπ) ζωντάνεψαν και έφτιαξαν ένα τρένο που έλεγε ιστορίες. Οι ιστορίες ήταν όλες παραλλάγες με λαγούς. Π.χ. κοκκινοσκουφίτσα να την κάνει λαγός χαρακτήρας και να λέγεται κοκκινοκορδελίτσα και άλλα παραμύθια. Στο τέλος τα δείχνει στο αφεντικό και παίρνει προαγωγή ή κάτι τέτοιο.

Θυμάται κανείς τίτλο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το θυμάμαι κ εγώ πάρα πολύ καλά,αλλά ούτε κ εγώ το βρίσκω...
 
Κάνας άλλος ρε παιδιά; Όλη μέρα to έβαζε το Junior's TV.
 
ιδου και το εξωφυλλακι του!!

attachment.php


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΡΕΝΟ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ καλο και πολυ σπανιο να βρεθει....
 
Αναζήτηση τίτλου παιδικού: Κουκί και το Ρεβύθι?

Δεν θυμάμαι πολλά αυτό, το μόνο που θυμάμαι ήταν ένα μαγικό τραίνο που νομίζω πετούσε, και μετά κάτι εμφανιζόταν και έλεγε την φράση ...το κουκί και το ρεβύθι... το έλεγε γρήγορα μαζί με άλλα, θυμάστε καθόλου αυτή την φράση από αυτό το cartoon?
 
δυστιχώς όχι, ήταν απλά μια ατάκα, έχω την εντύπωση ότι ήταν μια μπογιά που ζωγράφιζε ή κατι τέτιο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μάλλον ναι, θυμάμαι πολύ καλά αυτούς τους χαρακτήρες, ευχαριστώ πολύ
 
[edit] youtube link σε ολόκληρο έργο / επεισόδιο [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
In My Native English:

Sorry about my English language as I'm English but there are some English copies surfacing online that even a Greek person might want to snap up and record for us on YouTube. It's the version I most remember by Harmony Gold UK on their KCC and MasterVision labels.

It's you Greek guys that are most wanting to see it again and in full though so I thought I might help. It's the full 90 minutes version too. Harmony Gold's old master footage got burnt in a fire so it's as rare as goldust dispite being a cheap movie and as far as I know Harmony Gold are looking for people to send footage to them of their old VHS releases so the English version might not even get flagged so nows your chance to big or buy now a rare English copy for yourself.

In Greek Google Translate:

Συγγνώμη για τα αγγλικά γλώσσα μου, όπως είμαι αγγλικά, αλλά υπάρχουν και κάποια αγγλικά αντίγραφα αναδύονται σε απευθείας σύνδεση ότι ακόμη και ένας Έλληνας άτομο μπορεί να θέλει να σπάσει απότομα επάνω και ρεκόρ για μας στο YouTube. Είναι η έκδοση που οι περισσότεροι θυμούνται από Harmony Gold Ηνωμένο Βασίλειο για KCC και MasterVision ετικέτες τους.

Είναι εσύ ελληνική παιδιά που είναι πιο θελήσει να τη δει ξανά και σε πλήρη αν και έτσι σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να βοηθήσει. Είναι η πλήρης έκδοση 90 λεπτά πάρα πολύ. Old Master πλάνα Harmony Gold του κάηκε σε μια πυρκαγιά κι έτσι είναι τόσο σπάνια όσο Γκόλνταστ dispite είναι μια φθηνή ταινία και όσο ξέρω Harmony Gold ψάχνουν για τους ανθρώπους να στείλετε βίντεο με τους παλαιών κυκλοφορίες VHS τους, έτσι ώστε η αγγλική έκδοση δεν θα μπορούσε ακόμη και έχουν σημειωθεί τόσο nows ευκαιρία σας σε μεγάλες ή αγοράσετε τώρα ένα σπάνιο αντίτυπο στην αγγλική γλώσσα για τον εαυτό σας.

http://www.ebay.co.uk/itm/The-LITTLE-TRAIN-all-the-fun-of-the-toyroom-VHS-Video-Ultra-Rare-/261742028935?pt=UK_DVD_Film_TV_Videos&hash=item3cf10a6887

http://www.amazon.co.uk/Little-Train-Kids-Cartoon-Collection/dp/1443643297/ref=sr_1_9?s=video&ie=UTF8&qid=1422899163&sr=1-9&keywords=the+little+train

Hope I helped you guys to finally get a decent copy of this thing.
 
Πίσω
Μπλουζα