Αναζήτηση τίτλου? [Μπουρμπουλήθρες]

marcelle

RetroN00b
Joined
17 Σεπ 2013
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Γειά σας retromaniacs!

Είμαι καινούρια και χρειάζομαι την βοήθεια σας! Εχω ψάξει νομιζω ολο το φόρουμ για μια παιδική σειρα αρχές 90!

...το μόνο που θυμάμαι ειναι πως ηταν κανονικοί ηθοποιοί και η πρωταγωνίστρια (με κοντό σγουρο μαλλι) βρίσκει ένα τερας στην σοφίτα! Ειναι μια κούκλα που μοιαζει με δεινοσαυρο ή βάτραχο και ζει στην σοφίτα της και αρχίζει να τις λέει ιστοριες! Επίσης θυμάμαι πως δεν βγαίνει εξω γιατί φοβάται οποτε ολες οι σκηνές με την κουκλα-δεινοσαυρο (που φοραει γυαλιά και καπέλο) ειναι στην σοφίτα!

Το θυμαται κανεις???!!

Εζχω φρικάρει! ..ψάχνω την σειρα δυο χρόνια! :please:
 
Καλώς ήρθες στην παρέα!

Είναι η σειρά ''Μπουρμπουλήθρες'' η ζητούμενη, με ένα βάτραχο και έναν ποντικό.
 
θανος είπε:
και εγω αυτη την σειρα φανταζομαι αλλα δεν θυμαμαι να συναντησε ποτε τον ηρωα της σοφιτας η κοπελια μηπως θυμασαι και τον ποντικο που ηταν μαζι του στην σοφιτα?? http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12250-%CC%F0%EF%F5%F1%EC%F0%EF%F5%EB%DF%E8%F1%E5%F2

πω πω παιδια μετα απο δυο μηνες καταφερα να ξαναμπω και ειδα τις απαντησεις! αυτη ειναι!!

απιστευτο!

ευχαριστω πολυ!

ειχα φρικαρει! :D

....τον ποντικο η αληθεια ειναι δεν τον θυμαμαι καθολου...!

...και τωρα που μου δωσατε τον τιτλο εψαξα να βρω βιντεο στο δικτυο και δεν υπαρχει τιποτα! :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω τη φωνή του βατράχου την έκανε ο Δημήτρης Πιατάς. Πολύ καλή ήταν η Αννέτα Παπαθανασίου και η Χρύσα Σπηλιώτη.
 
θανος είπε:
την φωνη του βατραχου την εκανε ο γιαννης μπονσταντζογλου και του ποντικου ο παυλος ορκοπουλος http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9C%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CE%B8%CF%81%CE%B5%CF%82
Συγγνώμη μπέρδεψα το βάτραχο με το δεινόσαυρο. Τώρα που το ξανασκέφτομαι πότε ήταν ο βάτραχος;
 
johnny19818 είπε:
Συγγνώμη μπέρδεψα το βάτραχο με το δεινόσαυρο. Τώρα που το ξανασκέφτομαι πότε ήταν ο βάτραχος;
ο βάτραχος ήταν από τη σειρα ''Μπουρμπουλήθρες'', δεν υπήρχε δεινοσαυρος εκει...
 
BETTY BOOP είπε:
ο βάτραχος ήταν από τη σειρα ''Μπουρμπουλήθρες'', δεν υπήρχε δεινοσαυρος εκει...
Ε, ναι τώρα που το λες πιο λογικό είναι να υπάρχει βάτραχος παρά δεινόσαυρος :) .
 
Πίσω
Μπλουζα