Αναζήτηση τίτλου έθνικ μουσικού κομματιού: Snap Feat. Rukmani - Rame

retrofrog

RetroActive
Joined
25 Δεκ 2012
Μηνύματα
328
Αντιδράσεις
56
Καλημέρα σ'ολους τους χρήστες! Στα πλαίσια αλληλοεξυπηρέτησης των χρηστών, να υποβάλλω και εγώ ένα ερώτημα; Ψάχνω εδώ και παααρα πολύ καιρό ένα έθνικ κομμάτι με ηλεκτρονικά στοιχεία,στο βίντεο κλιπ του οποίου πρωταγωνιστούν δύο παιδιά τα οποία είναι πάνω σ'ενα ιπτάμενο χαλί και ίπταται πάνω από διάφορες πόλεις ..(άσχετο αλλά πόσες φορές εύχομαι να υπήρχαν στη πραγματικότητα ιπτάμενα χαλιά..αλλά φαντάζομαι ότι θα ήταν πανάκριβα-θα τα ενέτασαν κι αυτά στα τεκμήρια διαβίωσης!- Και φορολογικά επιβαρυντικά και πανάκριβα, ας επιμείνουμε στα συμβατικά ι.χ.. :p ) Αν κάποιος παρακολουθεί εκπομπές του γνωστού teorak (θοδωρή ρακιντζή) νομίζω ότι λογικά θα πρέπει να το έχει δει..το έπαιζε κατά κόρον στις εκπομπές του..Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί με το ερώτημα!
 
Μήπως γνωρίζεις αν το κομμάτι είναι ξένο ή Ελληνικό;

Αυτά που μου ήρθαν στο μυαλό ήταν το Ethnic του Mιχαλη Ρακιντζή και το DNA των Omega Vibes, αλλά δεν εμφανίζονται παιδιά και μαγικό χαλί στα videoclips.
 
Όχι φίλε dino...Δυστυχώς δεν είναι κάποιο απ΄αυτά...Παρότι ανταποκρίνονται στο ένα σκέλος της περιγραφής (τα παίζει κατά κόρον ο Teorak!), ωστόσο δεν ανταποκρίνονται στο δεύτερο, καθώς είναι ξένο (απ'ότι μπορώ να διακρίνω δηλ. γτ δεν έχει και κανονικούς στίχους) και πρωταγωνιστούν δυο παιδάκια πάνω σ'ενα χαλί! (τώρα τι μάρκα είναι το χαλί,δυστυχώς δεν το γνωρίζω! :p ) Το είχα δει αρκετές φορές αλλά δεν είχα προσέξει ποτέ να έχει τίτλο (ενδεχομένως και να είχε και απλά να μην το είχα συγκρατήσει..) Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα να το ξανακούσω...Ελπίζω σε μια νέα βοήθεια!

Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για την ευγενή πρόθεση! :)
 
retrofrog είπε:
Καλημέρα σ'ολους τους χρήστες! Στα πλαίσια αλληλοεξυπηρέτησης των χρηστών, να υποβάλλω και εγώ ένα ερώτημα; Ψάχνω εδώ και παααρα πολύ καιρό ένα έθνικ κομμάτι με ηλεκτρονικά στοιχεία,στο βίντεο κλιπ του οποίου πρωταγωνιστούν δύο παιδιά τα οποία είναι πάνω σ'ενα ιπτάμενο χαλί και ίπταται πάνω από διάφορες πόλεις ..(άσχετο αλλά πόσες φορές εύχομαι να υπήρχαν στη πραγματικότητα ιπτάμενα χαλιά..αλλά φαντάζομαι ότι θα ήταν πανάκριβα-θα τα ενέτασαν κι αυτά στα τεκμήρια διαβίωσης!- Και φορολογικά επιβαρυντικά και πανάκριβα, ας επιμείνουμε στα συμβατικά ι.χ.. :p ) Αν κάποιος παρακολουθεί εκπομπές του γνωστού teorak (θοδωρή ρακιντζή) νομίζω ότι λογικά θα πρέπει να το έχει δει..το έπαιζε κατά κόρον στις εκπομπές του..Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί με το ερώτημα!

Η περιγραφή μου θυμίζει Snap Feat. Rukmani - Rame, αλλά δεν έχω πρόσβαση στο Youtube για να το ξαναδώ.
 
Καλή σου μέρα φίλε μάνο! Αυτό είναι! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Κι ότι είχα αρχίσει να απογοητεύομαι..Δεν ξέρεις πόσο καιρό το έψαχνα...Να'σαι καλά! :D
 
Πίσω
Μπλουζα