Αναζήτηση τίτλου για cartoon: Τα Μαγικά ταξίδια του Παπουτσωμένου Γάτου

dominator1985

RetroWannaBe
Joined
17 Δεκ 2009
Μηνύματα
35
Αντιδράσεις
0
Γεια σας φίλοι/ες retroμανιακοί!

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας για ένα παλιό παιδικό... Έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ τίτλο ή κάτι περισσότερο αλλά δεν μπορώ... Και αφού ούτε το ανελέητο googling δεν απέφερε αποτελέσματα αποφάσισα να ποστάρω thread... Το παιδικό είχε να κάνει με μια παρέα ποντικιών (ή κάτι τέτοιο) που δούλευαν σε ένα εστιατόριο (ή κάτι τέτοιο) και που έβαλαν ένα στοίχημα με κάποιος να κάνουν τον γύρο του κόσμου σε 80 μέρες... Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι σε όλη την διαδρομή τους κυνηγούσαν κάτι γάτοι (ή κάτι τέτοιο) με διάφορα ευφάνταστα μηχανικά ζώα ( :p )... Θυμάμαι ότι το μικρό ποντικάκι είχε αρρωστήσει κάπου στα χιόνια σε ένα μικρό igloo και ταυτόχρονα οι γάτοι τους κυνηγούσαν με ένα μηχανικό μαμούθ! Δεν ήταν επεισόδια αλλά μια ταινία αν θυμάμαι καλά... Αυτά προς το παρόν... Έψαξα και σε παλιά thread μήπως έχει ήδη γίνει αναφορά από κάποιον άλλο αλλά δεν βρήκα κάτι... Αν όντως έχει γίνει αναφορά, δικό μου λάθος, sorry! Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά!! :D
 
Σειρα με ζωα και το Γυρο του Κοσμου υπηρχε, αλλα ταινια με μηχανικα πραγματακια δε θυμαμαι :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Μηπως ειναι το "Rescuers" του Disney?
 
Φίλε Stratulator, δυστυχώς δεν είναι αυτό... Το rescuers το θυμάμαι αλλά δεν έχει καμία σχέση... Ευχαριστώ πάντως! Δεν ξέρω αν βοηθάει το γεγονός ότι το cartoon στο οποίο αναφέρομαι το έδειχνε τακτικά το junior's tv αν θυμάμαι καλά...


 
Καλημέρα! Το κινούμενο σχέδιο που ψάχνεις πρέπει να είναι τα "Μαγικά ταξίδια του Παπουτσωμένου Γάτου῾.. Για τσέκαρε το παρακάτω απόσπασμα...

[edit] Δεν υπάρχει το βίντεο πλεον [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fraoulitsa ευχαριστώ πολύ! Αυτό είναι! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καιρό το έψαχνα...! Ευχαριστώ πολύ και πάλι όλους τους retroμανιακούς για την βοήθεια!!
 
Πίσω
Μπλουζα