Αναζήτηση τίτλου ξένης ταινίας Νο. 1

Sotasatos

RetroN00b
Joined
9 Δεκ 2008
Μηνύματα
9
Αντιδράσεις
0
Καλημέρα σας.

Ψάχνω για μια ταινία που είχε δείξει κάποιο βράδυ ένα από τα περίεργα κανάλια στο τελείωμα των UHF.

Ήταν μια παρέα από 4-5 κακούς ανθρώπους (πρέπει να είχε και μια ή δύο γυναίκες η παρέα) που σκότωναν / πείραζαν / βασάνιζαν ταξιδιώτες. Το σκηνικό διαδραματιζόταν στους τεράστιους έρημους αυτοκινητόδρομους του Αμερικάνικου νότου. Ο πρωταγωνιστής πέφτει θύμα τους και μετά παίρνει το αίμα του πίσω.

Θυμάμαι μια και μοναδική στιγμή: Ο πρωταγωνιστής και ο κακός θα έπαιζαν το παιχνίδι με τα αυτοκίνητα όπου το ένα τρέχει πάνω στο άλλο και τελευταία στιγμή κάποιος δειλιάζει και κάνει στο πλάι. Ο πρωταγωνιστής πάει και ανοίγει το καπό του αυτοκινήτου του (που πρέπει να ήταν ζωντανό) για να δείξει την μηχανή στον κακό της παρέας και η μηχανή είναι σαν μια δαιμονική καρδιά που χτύπαγε γρήγορα :xm:

Αυτό είναι το μοναδικό στιγμιότυπο που έχω στο μυαλό μου. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιος. :)

Ευχαριστώ πολύ.

Τάσος.
 
Παλικάρια χίλια συγνώμη. Η ταινία είναι περιπέτεια Οχι παιδική περιπέτεια. Τώρα το πήρα είδηση. Πώς την μεταφέρω τώρα στις περιπέτειες?
 
Το τακτοποίησα Sotasato
 
Πάντως εγώ μόλις διάβασα το τίτλο του thread αλλού πήγε το μυαλό μου :p

attachment.php
 
Κι εγω το Wraith σκεφτηκα αλλα δεν θυμαμαι σκηνη

με καρδια μεσα στο καπο.
 
μου Θυμίζει mad max αλλα δεν θυμαμαι να έχει σκηνή με καρδιά στο αμάξι
 
To the car το εχω δει, δεν ταιριάζει η υπόθεση στην περιγραφή του Sotasatos...
 
Καπως μοιάζει με το Κριστίν αλλά δεν ειμαι και σίγουρη.
 
Πίσω
Μπλουζα