Αναζήτηση τίτλου παιδικού με ήρωες καπέλα: Hattytown Tales (1969)

domniki

RetroJunkie™
Joined
16 Mαϊ 2007
Μηνύματα
3.510
Αντιδράσεις
2.248
Θυμαται κανεις ενα παιδικο με ηρωες καπελα? Ηταν καθε μεσημερι, νομιζω στην ΕΡΤ1, γυρω στο '83-'86. Τα καπελα μιλουσαν και κινουνταν σαν να ηταν ανθρωποι. Δεν ηταν καρτουν, αλλα κανονικα καπελα, και πρεπει να ειχε γυριστει με την τεχνικη των διαδοχικων φωτογραφιων. Μαλλον βρετανικη παραγωγη.
 

Το μόνο με καπελαδούρες που μου ρχεται αυτή τη στιγμή είναι το chapi chapo
 
thats ok θα το μάθουμε κάποια στιγμή No worries
 
Το chapi chapo το είχα δει πριν κανένα χρόνο να παίζεται στην δορυφορική.Ολίγον τι ψυχεδελικό,αλλά τα μικρούλια ήταν πολύ φάτσες! :)
 
Μιλάμε για το απόλυτο αγχολυτικό !

Απευθύνεται σε παιδιά προσχολικής μάλλον ηλικίας,

άρα είναι ότι πρέπει, μετά από μια δύσκολη μέρα στο γραφείο !
 
Το chapi chapo δεν το είχα δει ποτέ αλλά θα συμφωνήσω με την candy είναι πολύ γλυκοφατσούλες. :) :) :) :)
 
Θυμηθηκα και κατι αλλο: τα καπελα ζουσαν σε μια πολη που ονομαζοταν καπελουπολη, και ειχαν σπιτακια και δρομους. Μηπως κανενας θυμηθηκε τιποτα?
 
!!

ααα και γω το εβλεπα...νομίζω η εκπομπή λεγόταν χαρουμενο μωσαϊκο και είχε πολλά καρτουνς σε μιση ώρα
 
thamonas είπε:
ααα και γω το εβλεπα...νομίζω η εκπομπή λεγόταν χαρουμενο μωσαϊκο και είχε πολλά καρτουνς σε μιση ώρα
NAI !!!!

Θυμαμαι οτι πηγαινα δημοτικο, γυριζα σπιτι, και εγραφα γρηγορα-γρηγορα τα μαθηματα μου γιατι στις 4 αρχιζε το προγραμμα :)
 
Domniki εύγε

μόνο όταν είδα τις εικόνες ανένηψε η μνήμη μου :)
 
πω!πωωω!!!τι λέτε τώρα!!!

τι προκύπτει απο την παιδική φαντασία... εγώ το 84 (που είμαι σίγουρη ότι τότε παιζόταν) ήμουν 4 ετών...δεν είχα καταλάβει όμως ότι είναι καπέλα(ήμουν πολύ μικρή)!!!!!!! πιο πολύ με πολύχρωμα φρούτα τα είχα συνδιάσει... το σομπρέρο για παράδειγμα νόμιζα ότι ήταν ένα κόκκινο αχλάδι με φούστα και κρόσια!!! έπρεπε να φτάσω 27 για να μάθω την αλήθεια...
 
Πίσω
Μπλουζα