Αναζήτηση τίτλου παλιού παιδικού

Gogeta

Retro Member
Joined
12 Φεβ 2010
Μηνύματα
185
Αντιδράσεις
21
Συζητούσαμε τις προάλλες με μια φίλη μου και έψαχνε να βρει ένα παλιό παιδικό κινουμένων σχεδίων από το οποίο θυμόταν μόνο συγκεκριμένες εικόνες. Θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω όσο πιο καλά μπορώ την περιγραφή της:

•Ήρωες της σειράς ήταν μια ομάδα νεαρών.

•Η ομάδα αυτή αναλάμβανε κάποια αποστολή.

•Μια από τις κοπέλες της ομάδας είχε ένα ροζ αυτοκίνητο, μάλλον cabrio. (Δεν ήταν η Τζούλια, ρώτησα! :p )

•Η πλοκή σε κάποιο σημείο εξελισσόταν σε μια παραλία σε στυλ Μαϊάμι με φοίνικες.

•Η ομάδα μάλλον έμενε σε ένα μεγάλο κτίριο σαν ξενοδοχείο ή ομάδα πολυκατοικιών.

•Δεν ξέρω αν ήταν σειρά ή ταινία μεγάλου μήκους.

Θυμίζει σε κανένα τίποτα η περιγραφή αυτή;
 
Μήπως το αυτοκίνητο έπαιζε κάποιο σημαντικό ρόλο στην ιστορία; Συγκεκριμένα, μήπως ήταν ένας νεαρός που κατα λάθος μπήκε με το αυτοκίνητό του σε ένα εργαστήριο όπου γίνοντας κάποιες δοκιμές πάνω σε μοριακή αναδόμηση με αποτέλεσμα ο νεαρός και το αυτοκίνητο να γίνουν ένα και έτσι ο νεαρός μπορούσε να μεταμορφώνεται σε αυτοκίνητο; Εαν ναι, τότε είναι η σειρά Turbo Teen. Ο νεαρός μαζί με μια κοπέλα και έναν άλλο φίλο τους και το σκυλί τους ταξίδευαν και αναλάμβαναν διάφορες υποθέσεις. Συνήθως, ο νεαρός μεταμορφωνόταν σε αυτοκίνητο και ένα από τα άλλα δυο μέλη της ομάδας οδηγούσε. Την έπαιζε το Mega Channel Σαββατοκύριακα πρωί κάπου στις αρχές της δεκαετίας του 90.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα της το στείλω να το δει και να μου πει. Ευχαριστώ πολύ πάντως όπως και να έχει! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα