Αναζήτηση τίτλου: Dino Adventure Jurassic Tripper

cristina

RetroN00b
Joined
15 Mαϊ 2009
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
0
Καλησπερα!! ως καινουρια στο forum θα θελα, αρχικα, να πω σε ολους σας ενα μπραβο κι ενα ευχαριστω που μου θυμισατε σειρες και καρτουν της παιδικης μου ηλικιας!!! επισης, μηπως ξερει καποιος τον τιτλο ενος καρτουν που παιζοταν, νομιζω, στο tempo η new channel, ειχε δεινοσαυρους και μια παρεα παιδιων, εκ των οποιων ο ενας λεγοταν Noa? το θυμαται και κανεις αλλος εκτος απο μενα? γιατι δεν ηταν και πολυ γνωστο..
 
Καλώς ήρθες στην παρέα μας (και πολύ ωραίο το όνομα σου!!).

Το θυμάμαι αυτό το cartoon, νομίζω οτι στον τίτλο περιλαμβάνεται το όνομα "Denver". Όπου Denver ήταν ο κεντρικός ήρωας - δεινοσαυράκι. Δε θυμάμαι περισσότερα, δεν το έβλεπα και ιδιαίτερα.
 
Κι εγω αυτο σκεφτηκα, αλλα ειδα στη γουικι οτι ο Ντενβερ δενεχει καποιο ηρωα που λεγεται Νωε.

Αντιθετα το Cadillacs and Dinosaurs εχει, αλλα αυτο νομιζω το επαιζε ο ΑΝΤ1 :)
 
οχι, δεν εννοω το denver, αν και το εβλεπα κι αυτο! το καρτουν που λεω παιζοταν απογευμα, νομιζω μετα το super mario bros, αν θυμαμαι καλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οντως αυτο ειναι!!! :DD ευχαριστω πολυυ!!!!
 
To πιο φοβερό απ'όλα όμως είναι το άνιμε που έχεις avatar...

Έχω να το δω και καιρό, ψήθηκα να το βάλω σήμερα!!!

Όποιος δεν έχει δει το Elfen Lied να το κάνει άμεσα!!!!

:headbangdude: :headbangdude:
 
Ναι οντως, Jurra Tripper λέγεται και όλη η Ελλάδα περιμένει ένα παλικάρι απο ενα anime forum να το ανεβάσει στα....

ΕΛΛΗΝΙΚΑ (!!!!)

.

Οντως η σειρά τα έσπαγε , και δεν θέλω να είμαι ο μόνος βουτυρομπεμπές εδώ μέσα που τον έπιασαν τα δάκρυα όταν

1)Πέθανε η μητέρα του Ζανς (του μικρού πετροδάχτυλου που...μιλούσε..)

2)Πέθανε ο "Λευκός Ιππότης" , εκείνος ο καλος t-rex,αλλοσαυρος τι ακριβως ηταν από τα πυρά του εχθρού όταν προσπαθούσε να σταματήσει τον βασιλικό στρατό να μπει στο κρυσφήγετο..


αχχ..

αναμνήσεις.... *_*

ps:

ΤΟ ELFEN LIED είναι άρρωστο και για αυτό τα ΣΠΑΕΙ!!! FORZA LUCY!!! :p

Δειτε επισης και το Bokusatsu Tenchi Dokuro chan. Και καλους κοιλιακους απο τα γέλια και το απίστευτο σπλατερ!
 
μήπως υπάρχει torrent η κάτι αντίστοιχο?

τι μου θυμίζετε τώρα... ΧD
 
βρήκα torrent,αλλά είναι στα γερμανικά....δυστυχώς έχω να κάνω από το γυμνάσιο και δεν θυμάμαι τπτ ^^

γενικά πάντως, το Link για το torrent είναι αυτό

EDIT δεν κανουμε διακινηση υλικου εδω μεσα. Σε παρακαλω πολυ να διαβασεις τους κανονισμους

ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μια σειρα με δεινοσαυρους [Jurassic Tripper]

λοιπον αυτη η σειρα μου ηρθε στο μυαλο πριν απο αρκετο καιρο και δεν λεει να φυγει.

το στορρυ ειναι ως εξης

μια παρεα παιδιων βρισκονται (σε ενα νησι?) καπου τελος παντων, και εκει βλεπουν καποιους λευκοφορεμενους ιερεις να εχουν στην δουλεψη τους δεινοσαυρους.

μια χαρακτηριστικη σκηνη ειναι εκει που οταν ειχαν παει σε ενα βουνο να ξεφυγουν το ενα παιδι πεφτει σε ενα υπογειο εργαστηριο και βρισκεται δεμενο σε ενα τραπεζι που θα του κανανε εγχειρηση να γινει "ανθρωποδεινοσαυρος"

ειχε επικο soundtrack και νομιζω προβαλλοταν απογευματα στο alter

ευχαριστω
 
Μήπως λες το jura tripper?

74587-firefox_2009_03_31_17_28_03_04_screen_large.jpg
 
eyxaristw!!!!

kokotas είπε:
Μήπως λες το jura tripper?
74587-firefox_2009_03_31_17_28_03_04_screen_large.jpg
φιλε μου δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω! είσαι απλά θεός! συγκινήθηκα τώρα... πωπω τι θυμήθηκα.......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2 χρόνια διακοπές με τους δεινόσαυρους aka jura tripper

Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν fun από τα απίστευτα παιδικά που έβαζε πριν 15-20 χρόνια για 1 ώρα το βράδυ μετά τις ειδήσεις το new channel

( αργότερα tempo) αλλά έπεσα πάνω σε ένα site που ανέβασε μία ελληνίδα όλα τα επεισόδεια από την εν λόγω σειρά

[edited]Πνευματικα δικαιωματα[/edited]


απολάυστε τα.

εδώ και 8 χρόνια έψαχνα το συγκεκριμενο παιδικό να το βρώ και αφού το βρήκα θεώρησα σωστό να το μοιραστώ και με όσους ήταν λάτρεις του συγκεκριμένου παιδικού. προβαλόταν μαζί με το ashita e free kick ( το οποίο είναι αδύνατο να το βρω-θεωρείταιαπό τα 100 πιο σπάνια anime και δεν έχω ιδέα πως είχε προβληθεί όλο στην ελληνική τηλεόραση- όσοι ξέρουν ιταλικά θα το βρούν στα ιταλικά) , το queen millenia ( το οποίο μετά το 15 επεισόδειο μου αδύνατο να βρω επίσης) και το naussika of the valley of the wind ( τι ταινιάρα έ?)

εντυπωσιακό για τα ελληνικά δεδομένα της εποχής που παίχτηκαν οι σειρές ολόκληρες από την αρχή μέχρι το τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
για το jura tripper,αν δεν κανω λαθος,υπαρχει ηδη θρεντ εδω

ριξε μια ματια
 
Μολονότι καλή η πρόθεσή σου, να υπενθυμίσω ότι βάση κανονισμών, δεν επιτρέπεται η αναφορά σε διακίνηση υλικού που να υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα! :)

Ενημερώνω ότι το link θ' αφαιρεθεί!
 
Πίσω
Μπλουζα