Αναζήτηση τίτλου Italo Disco τραγουδιού

TooFastForLove

RetroN00b
Joined
3 Ιουν 2015
Μηνύματα
9
Αντιδράσεις
5
Καλησπέρα παιδιά, συγχαρητήρια για το φορουμ σας είναι πολλή ωραίο..εδώ και καιρό το παρακολουθώ αλλά χωρίς να έχω φτιάξει λογαριασμό, μέχρι σήμερα που το πήρα απόφαση :D

Ψάχνω ένα κομμάτι που δεν θυμάμαι καθόλου τους στοίχους, το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι στο ρεφρέν τραγουδούσε μια γυναίκα και την μόνη λέξη που θυμάμαι ήταν η λέξη Fire. Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος το υπόλοιπο τραγούδι το τραγουδούσε άντρας. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου γράψετε τραγούδια italo disco / hi nrg που περιέχουν την λέξη fire. Επίσης τι θα λέγατε σε αυτό το θρεντ να γράφουμε italo disco τραγούδια που ψάχνουμε γενικά και οι υπόλοιποι να βοηθούν στην εύρεση τους?

Ευχαριστώ :) :) :)
 
Mηπως ειναι το Soul survivor της c c catch?

 
Θυμάσαι αν έχει γρήγορο ή αργό ρυθμό; Παράδειγμα το πιο πανω κομμάτι που εβαλε ο angel_grig είναι γρήγορο, το πιο κατω εχει αργό ρυθμό:



Κατι άλλο, είσαι σίγουρος ότι ακούγεται η λεξη fire; Θελω να πω, μήπως ακούς π.χ. τη λεξη desire ή κάτι τέτοιο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πώς μου ξέφυγε!!!! :headbangdude:

Το τραγούδι βρέθηκε, παρακαλώ να κλείσει το θρεντ :D :D
 
Ευχαρηστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά δυστηχώς δεν ειναι καποιο απο αυτα

Rygar είπε:
Θυμάσαι αν έχει γρήγορο ή αργό ρυθμό; Παράδειγμα το πιο πανω κομμάτι που εβαλε ο angel_grig είναι γρήγορο, το πιο κατω εχει αργό ρυθμό:

Επίσης θυμασαι να περιέχει καποιο χαρακτηριστικό όργανο όπως πιάνο ή ακορντεόν;

Κατι άλλο, είσαι σίγουρος ότι ακούγεται η λεξη fire; Θελω να πω, μήπως ακούς π.χ. τη λεξη desire ή κάτι τέτοιο;
δεν θυμάμαι καποιο χαρακτηριστικό, το είχα ακούσει σε ενα italo disco παρτυ οποτε δεν ακουγοταν και πολυ καθαρα.
 
Καλησπέρα παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δυστυχώς δεν είναι κανένα από αυτά. Που θα πάει, θα το βρω κάποια μέρα :)
 
Ούτε :(

Οπως είπα, το άκουσα σε ένα 80s party, οπότε δεν ήταν πολύ καθαρός ο ήχος. Τώρα που το θυμάμαι καλύτερα έλεγε κάτι σαν "Dont stop the fire" ή "Don't start the fire" ή κάτι παρόμοιο
 
Jackpot!!!


Αν δεν είναι αυτό, θα καταθέσω τα ρετρο-πτυχία μου...
 
Το θέμα είναι ότι ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ αυτό ή αυτό που εβαλε ο Γρηγόρης, τότε τόσο καιρό ψάχναμε σε λάθος κατηγορία :D :D
 
Η μνήμη παίζει παράξενα παιχνίδια... ;)
 
Όχι παιδιά δεν είναι κανένα από αυτά, αλλά τουλάχιστον πολλά από αυτά που ποσταρατε μου άρεσαν αρκετά, και δεν τα είχα ακούσει πότε. Οπότε το θρεντ έπιασε τόπο. Να είστε όλοι καλά :D
 
Πίσω
Μπλουζα