Αναζήτηση τίτλου: Journey to the West: Starzinger (1978)

Charleslanion

RetroN00b
Joined
22 Νοέ 2010
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Ρε παιδια θυμαται κανεις ενα ανιμε με κακους εναν τυπα με μπλε δερμα και κεφαλι κριαριου,που πεθαινει οταν εκρηγνειται ο αστεροειδης που μενει και εναν με κεφαλι αβγου και ροζ χρωμα δερματος που πεθαινει οταν καταστρεφει το στρατοπεδο του μια ομαδα ηρωων με αρχηγο μια ξανθια πριγκιπισσα?

Σας λεει κατι αυτο η μπα?Δεν νομιζω παντως να ειναι το starzinger,αν και δεν εχω δει ποιοι ειναι οι villains του για να θυμηθω..Ευχαριστω για τη βοηθεια...
new_icon_smile.gif
new_icon_smile.gif
new_icon_smile.gif
new_icon_smile.gif
 
Το ονομα της πριγκιπισσας ηταν Ωρορα? Και ο πρωταγωνιστης μαχοταν με ενα hi-tech ραβδι?
 
Καταρχην ευχαριστω που μου απαντησες...Δεν θυμαμαι πως λεγεται η ηρωιδα,αλλα η πριγκιπισσα Ωρορα ειναι του starzinger.Απ' οσο εχω δει,παρολο που σαν concept ταιριαζει, το πιο εντονο στοιχειο του ανιμε,οι κακοι ηρωες,απουσιαζουν και βλεπω μονο κατι ρομποτοειδη...:sad:Δυστυχως αποδεικνυεται πολυ δυσκολη η αναζητηση μου γι αυτο το ανιμε..Εχω την εντυπωση οτι ηταν αυτοτελες επεισοδιο παντως(ova) γιατι και οι 2 χαρακτηριστικοι κακοι (ο μπλε κριαροκεφαλος κακος στον κομητη του και ο μωβ/ροζ ψαροαβγοκεφαλος στον πλανητη,που ηταν στρατηγειο του και πολιτεια ολοκληρη) πεθαινουν.Υποθετω εκει τελειωνει το ανιμε...Οσον αφορα στους καλους δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι υπηρξε πριγκιπισσα,αλλα ειναι σχεδον σιγουρο και οι υπολοιποι πρεπει να ηταν λιγοι νεαροι πολεμιστες της με βασικους κακους αυτους που ανεφερα
 
Ξεθάβοντας το θρεντ...

Δε ξέρω τους κακούς που λες, αλλά όταν είπες για νεαρούς ήρωες με αρχηγό μια ξανθιά πριγκήπισσα, πήγε το μυαλό μου εδώ:

Space Three Musketeers

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5321

Μήπως είναι αυτό;

Αυτοτελής ταινία, την είχε δείξει κάμποσες φορές στο Junior's TV παλιά.
 
ScarletBeherit είπε:
Ξεθάβοντας το θρεντ...
Δε ξέρω τους κακούς που λες, αλλά όταν είπες για νεαρούς ήρωες με αρχηγό μια ξανθιά πριγκήπισσα, πήγε το μυαλό μου εδώ:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5321

Μήπως είναι αυτό;

Αυτοτελής ταινία, την είχε δείξει κάμποσες φορές στο Junior's TV παλιά.

Τι θυμηθηκατε...ναι αυτο πρεπει να ειναι...και γω απο τους κακους το θυμηθηκα!!
 
αυτο το παιδικο λεγετε οι 3 σωματοφυλακες στο διαστημα και υπαρχει και 2η ταινια τους.
 
retrosilektis είπε:
αυτο το παιδικο λεγετε οι 3 σωματοφυλακες στο διαστημα και υπαρχει και 2η ταινια τους.
Tελικα μετα απο χρονια και αφου ειδα το Starzinger καταλαβα οτι αυτο εψαχνα.Ευτυχως το βρηκα στο youtube και το ξανανακαλυψα με μεγαλη χαρα.
 
the Galacticos

Καλημέρα

μια σειρά της δεκαετίας '80 the Galacticos την θυμάται κάποιος???και αν ναι που μπορώ να την βρω????


 
Θα το βρεις σε κανένα ξεχασμένο βίντεο κλαμπ ή σε καμιά ξένη dvd συλλογή προς αγορά.
 
Πίσω
Μπλουζα