Αναζήτηση τίτλου: Konflikt (1983)

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
21.123
Αντιδράσεις
68.896
Πριν αρκετά χρόνια, έδειχνε συχνά ένα αντιπολεμικό παιδικό (νομίζω ιαπωνικής παραγωγής), όπου κάτι πράσινα και μπλε σπίρτα βγαίναν από τα κουτιά τους και άρχιζαν μεταξύ τους πόλεμο. Τα μυνήματα ήταν ολοφάνερα, καθώς άρχιζαν από απλά όπλα και κατέληγαν σε κανονικές μάχες με πολυβόλα, άρματα κλπ. όλα φτιαγμένα από σπίρτα! Στο τέλος καίγονταν όλα, καθώς τα μπλε έριξαν ένα σπιρτόκουτο για να κάψουν τα πράσινα, με αποτέλεσμα από την μεγάλη φωτιά να την πατήσουν και αυτά (σπιρτόκουτο= ατομική βόμβα ;) . Μου είχε φανεί πολύ έξυπνο. Δεν κράταγε πάνω από κανα δεκάλεπτο. Μήπως ξέρεις κανείς τίποτα για αυτο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περίμενε μια στιγμή να το βρώ! Το είχα δεί τυχαία στο youtube παλιότερα.

 


Λοιπών το βρήκα! Ονομάζεται Konflikt, που σημαίνει πόλεμος!

 


Oρίστε και το link!






 





 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mπράβο ρε Amstrad, είχα να το δω χρόνια!
 
Χαίρομαι που βοήθησα κι εγώ σε κάτι! Συνήθως εγώ ζητάω πολλά και διάφορα!!! :p




Ο Ρώσος δημιουργός του Garri Bardin τον οποίο μέχρι πριν λίγο αγνοούσα, πρέπει να έχει ενδιαφέρον έργο.

 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το είχα δεί πιτσιρικάς 6-7 χρονών.

Επιτέλους ξέρω πιο είναι, το θυμάμαι ακόμα
 
Mπραβο Αmstrad! Κι εγω δεν ηξερα πως το ελεγαν και το θυμαμαι εντονα.

Παντως μου αρεσε παντα η απλοτητα και η αρτιστικη ματια των σοσιαλιστικων καρτουν.
 
Το αστείο της υπόθεσης είναι πως το βρήκα εγώ, που απλώς το είχα δει τυχαία στο YouTube ψάχνοντας βίντεο σχετικά με τον πόλεμο! Δεν θυμάμαι καθόλου αν το είχα δεί παλιά!
 
Πωωωωω!!!!Κ εγω ειχα αρκετο καιρο να το δω κ μου εκανε πολυ εντυπωση οταν το εβλεπα!!!Κ θυμαμαι ειχα καταλαβει το μηνυμα!!Ωραιο κ πολυ εκπαιδευτικο!!!!Μπραβο που το βρηκατε!!!! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα