Αναζήτηση τίτλου.QUIZ για δυνατούς λύτες και γνώστες(δηλ εσάς)

Chips

RetroNoob
Joined
23 Αύγ 2018
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
1
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα, καθώς αυτό είναι το πρωτόλειο μηνύμά μου...

Μέχρι τώρα είχα περιηγηθεί άπειρες φορές στο retromaniax χαζεύοντας με τις ώρες ως ανώνυμος επισκέπτης. Σήμερα, με αφορμή συζήτηση με συνάδελφο στη δουλειά, αποφάσισα να γραφτώ κι "επίσημα", αφού μόνο εσείς έχετε τις γνώσεις να το βρείτε...Συγκεκριμένα, εκεί που μιλάγαμε για παιδικές σειρές που δεν χάναμε ποτέ στην τηλεόραση, συνάδελφος είπε ότι είχε φάει κόλλημα με παιδική σειρά, περίπου τέλη δεκαετίας του 80 - αρχές 90... Δεν μιλάμε για cartoon αλλά για σειρά, θυμόταν ότι ήταν με 3 παιδάκια (αδέρφια;) τα οποία ενώ ήταν άνθρωποι είχαν ουρές και αυτιά ζώου, είχαν μαγικές δυνάμεις (πχ ένα πέταγε στον ουρανό) και ήξεραν καράτε, kung fu ή κάτι τέτοιο και ζούσαν μαζί με έναν παππού, ο οποίος ήταν δάσκαλός τους. Η σειρά μάλλον παιζόταν ΑΝ θυμάται καλά σε κρατικό κανάλι κι όχι MEGA ή ΑΝΤ1...Εμένα προσωπικά δε μου θυμίζει τίποτα, στο μόνο που πήγε το μυαλό μου ήταν να ήταν καμιά βιντεοταινία, αλλά η συνάδελφος επιμένει ότι ήταν τηλεοπτική σειρά. Αν θυμάμαι κι εγώ καλά, την εποχή της βιντεοκασέτας και στα Νιντζάκια, πρέπει να ήταν κάποια ταινία που είχαν μεταμορφωθεί με ουρές και χαρακτηριστικά ζώου, κάτι θυμάμαι αμυδρά, μπορεί και να κάνω λάθος. Δυστυχώς αυτά είναι τα μόνα στοιχεία που έχω, ευελπιστώ στην πολύτιμη βοήθειά σας γτ έχουμε χάσει τον ύπνο μας και ψάχνουμε χωρίς αποτέλεσμα με τις ώρες...Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω!
 
Πίσω
Μπλουζα