Αναζήτηση τίτλου

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.280
Αντιδράσεις
6.146
Τέλη δεκαετίας του 80 είχε κυκλοφορήσει ένας δίσκος βινυλίου(δεν θυμάμαι ποιου καλλιτέχνη) με ένα ροζ ελεφαντάκι στο εξώφυλλο και το χιτ της εποχής ήταν "Το ελεφαντάκι" (μάλλον ήταν ξένο τραγούδι, δεν ήταν αυτός ο ακριβής τίτλος, αλλά με αυτό το όνομα το αναγνώριζα).

Θυμάστε κάτι?
 
Είσαι σίγουρος ότι επρόκειτο για ροζ ελέφαντα; Δεν αποκλείεται να λες το άλμπουμ κάποιων Pancake που βρήκα εδώ και παίζουν kraut rock.
 
Αυτός είναι ο δίσκος!Έχει το ροζ ελεφαντάκι επάνω και τον αναγνώρισα!Τελικά μάλλον δεν θα υπήρχε hit με το όνομα ελεφαντάκι...(ως νήπιο δεν καταλάβαινα και πολλά από τα μουσικά γούστα των εφήβων...)
 
Ψαχνω ενα τραγουδι 80s

παιδια μηπως θυματε κανεισ ενα τραγουδι του 80s ( δεν θυμαμαι ακριβως χρονολογια) οπου το βιντεο κλιπ του ειχαι ανθρωπους να φορανε στολες φρουτων και να τραγουδουν?? κατι σαν τις στολες της φρουτοπιας μπορεις να τις πεις.. το ψαχνω στο you tube χρονια αλλα επειδη δεν ξερω καθολου αγγλικα δεν μπορω να το βρω..περιμενω βοηθεια ευχαριστω..
 
decomania είπε:
παιδια μηπως θυματε κανεισ ενα τραγουδι του 80s ( δεν θυμαμαι ακριβως χρονολογια) οπου το βιντεο κλιπ του ειχαι ανθρωπους να φορανε στολες φρουτων και να τραγουδουν...
Ακόμη Δημοτικό πήγαινα όταν προσπαθούσαμε να μιμηθούμε τη χορογραφία..

Τραγούδι και κλιπ είναι τόσο χαζοχαρούμενα, μια πλήρης παρακαταθήκη της κακογουστιάς των 80's θαρρώ.

[video=youtube_share;POv-3yIPSWc]

 
saboter είπε:
Τραγούδι και κλιπ είναι τόσο χαζοχαρούμενα, μια πλήρης παρακαταθήκη της κακογουστιάς των 80's θαρρώ.
Συμφωνώ απόλυτα.
 
Αυτό δεν είναι το Ακαντού των Ζουζουνιών?

Χμμ...πολύ παιδικη ζώνη μου φαίνεται βλέπω
 
αντμινς και σ αυτο το θρεντ απαντηθηκαν τα ερωτηματα
 
Α) το βίντεο δεν υπάρχει οπότε δεν μπορώ να ξέρω ποιος είναι ο τίτλος για να τον βάλω.

Β) δεν έχω επιβεβαίωση από το μέλος που το αναζητεί πως είναι όντως αυτό.

Υγ. pm me με τα url των θεμάτων αυτών Κατερίνα και ότι είναι να προστεθεί στον τίτλο θα το κάνω. Thanks :)
 
Kambia είπε:
Α) το βίντεο δεν υπάρχει οπότε δεν μπορώ να ξέρω ποιος είναι ο τίτλος για να τον βάλω. Β) δεν έχω επιβεβαίωση από το μέλος που το αναζητεί πως είναι όντως αυτό.

Υγ. pm me με τα url των θεμάτων αυτών Κατερίνα και ότι είναι να προστεθεί στον τίτλο θα το κάνω. Thanks :)
ενταξει Kambia,τοτε να τα προσθεσω κι αυτα τα θρεντς μαζι με τα αλλα που ειναι αλυτα
 
Kambia είπε:
Α) το βίντεο δεν υπάρχει οπότε δεν μπορώ να ξέρω ποιος είναι ο τίτλος για να τον βάλω. Β) δεν έχω επιβεβαίωση από το μέλος που το αναζητεί πως είναι όντως αυτό.

Υγ. pm me με τα url των θεμάτων αυτών Κατερίνα και ότι είναι να προστεθεί στον τίτλο θα το κάνω. Thanks :)
όταν είχα δει το βιντεάκι που δόθηκε παραπάνω και δεν λειτουργεί πια είχα αναγνωρίσει το δίσκο που έψαχνα...
 
BETTY BOOP είπε:
όταν είχα δει το βιντεάκι που δόθηκε παραπάνω και δεν λειτουργεί πια είχα αναγνωρίσει το δίσκο που έψαχνα...
αφου το επιβεβαιωνεις σημαινει οτι "λυθηκε" το θρεντ και μπορω να το αφαιρεσω απ τη λιστα που εφτιαξα στο θρεντ με τα "αλυτα"
 
Ναι αλλά ποιο είναι βρε παιδιά? Πως λύθηκε αν ακόμα δε θυμόμαστε τον τίτλο?
 
Kambia είπε:
Ναι αλλά ποιο είναι βρε παιδιά? Πως λύθηκε αν ακόμα δε θυμόμαστε τον τίτλο?
καλα λες Kambia,αφου δεν υπαρχει τιτλος ειναι αλυτο,εκτος κι αν η BETTY BOOP θυμαται τι ακριβως εψαχνε τοτε
 
ή ο Stratulator που βοήθησε στην ανεύρεσή του.
 
Το βίντεο έχει διαγραφεί. Δεν μπορούμε να το δούμε.

Το ποστ ήταν του tsalk... Αν το βίντεο το είχε ανεβάσει ο ίδιος,μόνο εκείνος μπορεί να βοηθήσει...

Αυτό που θυμάμαι πάντως, είναι ότι ο συγκεκριμένος δίσκος ήταν μία συλλογή με επιτυχίες του 80

(δεν θυμάμαι ακριβώς χρονιά) και όχι κάποιου καλλιτέχνη - ή κάποιο τραγούδι με "ελεφαντάκι".
 
Stratulator είπε:
Το βίντεο έχει διαγραφεί. Δεν μπορούμε να το δούμε.Το ποστ ήταν του tsalk... Αν το βίντεο το είχε ανεβάσει ο ίδιος,μόνο εκείνος μπορεί να βοηθήσει...

Αυτό που θυμάμαι πάντως, είναι ότι ο συγκεκριμένος δίσκος ήταν μία συλλογή με επιτυχίες του 80

(δεν θυμάμαι ακριβώς χρονιά) και όχι κάποιου καλλιτέχνη - ή κάποιο τραγούδι με "ελεφαντάκι".
βλέποντας το βίντεο (που εχει διαγραφεί...) επιβεβαίωσα τότε ότι ήταν δίσκος με διάφορα τραγουδια, υπήρχε στο εξωφυλλο κι ενα ροζ ελεφαντάκι...οπότε είχα συνδέσει ως νήπιο την εικόνα του ροζ ελέφαντα με τραγούδι το οποίο δεν υπήρξε ποτέ...απλά ετσι αναγνώριζα το δίσκο...(!!!)...
 
Πίσω
Μπλουζα