Αναζήτηση τίτλου

AARDVARK, εννοώ την έκδοση "Crack Down (US, FD1094 317-0058-04d)" που είναι playable από τον MAME 0.97 τουλάχιστον.

Η Mega Tech έκδοση είναι unplayable στο MAME τουλάχιστον μέχρι και τον MAME 0.111, που έχω. Στον ίδιο MAME βλέπω playable και το Crack Down (Japan, FD1094 317-0058-04b).

Σίγουρα πάντως, εγώ παίζω την US στον 0.97 γιατί τον βρίσκω πιο ελαφρύ! (pentium III 1000, γαρ :icon_cry: )Το έλεγξα μόλις τώρα!
 
Έρωτηση. Ένα side scrolling beat em up της konami. Διάλεγες έναν από τους τρεις χαρακτήρες (σαν final fight αλλά μεταγενέστερο) και έριχνες ξύλο. Ο πρώτος αρχηγός έσπαγε έναν τοίχο και έβγαινε από μέσα. Δεν θυμάμαι πιο πολλές λεπτομέριες. Υπήρχε νομίζω και ένας κακός που έφερνε λίγο σε Μπλάνκα. Anyone?
 
Εύκολο...

Violent Storm. :)
 
Πολυ πιθανο αλλα ισως να εννοει και το Knucle Bash

21095299ua4.jpg


18539753py7.jpg
 
Ωραίο το screen shot σου, telamona! Δεν ήξερα ότι το Knukle Bash έχει κακό, που σπάει τοίχο και βγαίνει από εκεί!

Επειδή ο ήχος του είχε προβλήματα στην εξομοίωση, δεν είχα ασχοληθεί μαζί του στο MAME, αλλά ούτε με το real arcade ιδιαίτερα...

Στις τελευταίες έκδοσεις του MAME έχει εξομοιωθεί σωστά ο ήχος; ( Μουσική + εφέ; ) Εγώ έχω μείνει στον 0.97... :icon_cry:

'Ομως αυτό που ζητάει ο kapamaru, είναι σίγουρα το Violent Storm:

Ένα side scrolling beat em up της konami.
Το Knuckle Bash, είναι της Toaplan.
 
Η αληθεια ειναι οτι παλιοτερα δεν επαιζε καλα - παντως στο SDLMAME 0115 τρεχει χωρις προβληματα. Φυσικα δεν προσεξα οτι εγραψε KONAMI ο Kapamaru ... γεραματα - οποτε προφανως ειναι το Violent Storm :thumbup:
 
Ευχαριστώ παιδία, αλλά δεν είναι το βαιλοντ στορμ. Το παιχνίδι που ψάχνω είναι μεταγενέστερο, με καλύτερα γραφικά. Έχει τρεις χαρακτήρες μα επιλέξεις, και στο εισαγωγικό βίντεο του δείχνει και τους τρεις μαζί, όσο σου εξηγεί πως παίζεται, να κάνουν μπουνιές και κλωτσίες. Ο ένας νομίζω φοράει γυαλία ηλίου, και πράσινα ρούχα με τιράντες και καρφία...
 
Ε τότε βρε Kapamaru, μπας και είναι το Knuckle Bash που λέει ο Telamonas;

Δεν βλέπω άλλο της Konami, με την περιγραφή που δίνεις...
 
Φιλε kapamaru κανε κανα edit σ΄αυτο που λες...... 'όσο σου εξηγεί πως παίζεται, να κάνουν μουνιές και κλωτσίες.Ο ένας νομίζω φοράει γυαλία ηλίου, και πράσινα ρούχα με τιράντες και καρφία...

'.......μαλλον κατι λειπει να συμπληρωσεις,ψοφησα στα γελια νυχτιατικα,χωρις παρεξηγηση,γιατι θα βρουμε αλλον τιτλο και δεν θα ειναι απο game.

Μηπως μιλας για το θεεικο game γελιου το Final fight της Capcom?
 
Όχι, γιατί το είπε στην αρχή ο kapamaru, σαν το Final Fight αλλά μεταγενέστερο.
 
Δεν ξέρω αν έχει εξομοιωθεί ακόμα ή όχι. Νομίζω από υπόθεση είχε την κλασσική. Απαγάγουν μια κοπέλα, και οι άλλοι πάνε να την ελευθερώσουν. Δεν θυμάμαι περισσότερα, σόρρυ. Το Final Fight δεν είναι, ούτε το Cadilacs.
 
Το Silent Dragon, μήπως;
 
παιδιά ένα παλιό καράτε arcade παιχνίδι, αυτό με τους 2 μοχλούς, που στην αρχή έπρεπε να κάνεις τα ίδια που κάνει και ο άλλος (για ζέσταμα) και που έβγαινε κάθε λίγο ο ταύρος, πως το λένε γνωρίζετε αν υπάρχει σε mame?
 
Προφανώς ο τίτλος που ζητάς είναι το Karate Champ (ένα wiki υπάρχει εδώ για να είμαστε και σίγουροι) .

Τώρα όσον αφορά το MAME η απάντηση είναι ναι, έχει εξομοιωθεί κανονικότατα ;)
 
Αυτό είναι, το Κarate Champ !

Τι τρέλα είχα με αυτό και πόσα δεκάρικα μου είχε φάει, ήμουν μικρός λέμε και έπαιζα κρυφά.

thanks keeper7k
 
ρε παιδιά ηταν ενα παιχνιδι που οδηγούσες εναν πιτσα boy ηταν με τιμόνι , πολυ προσεγμένο με γραφικά 3D accelerate. Παίζει να υπάρχει πουθενα??? για ΜΑΜΕ??? :)
 
Ψαχνω ένα παιχνίδι που έπαιζα πιτσιρικάς αρχές 90 περίπου σε ουφάδικα. Λοιπόν, διαλέγεις έναν από 4 χαρακτήρες καουμπόυ. Οι δύο έχουν πιστόλι, με ένα βόλι, οι άλλοι δυο καραμπίνα με πολλά βόλια. Αντιμετωπίζεις ινδιάνους, κακούς κτλ. Στο τέλος καθε αρχηγού, αφού τον βγάλεις, (και αν παίζουν δυο) ανάλογα με το ποιός παίχτης τον πολέμησε και πυροβόλησε περισσότερο, του δίνει ΄΄ενα σεντούκι με λεφτά. Ο νικητής σηκώνει το χέρι ψηλά με γροθιά σφιγμένη για να πανυγηρίσει. Ο πρώτος αρχηγός αν θυμάμαι καλά είναι σε μπαλκόνι και συ ελίσεσαι από κάτω και τον πυροβολείς. Νομίζω έχει και βοηθούς που βγαίνουν από τα παράθυρα. Πολύ εθιστικό. Καμιά ιδέα???? :confused: Θενξ
 
Αμα δεν ειναι αυτο θα πρεπει να σκισουμε τα πτυχια μας
smiley_11.gif
 
Πίσω
Μπλουζα